AKTUALE
Gjermania i jep Kosovės 29.5 milionė euro

Gjermania i jep Kosovės 29.5 milionė euro

Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë e mbështet Kosovën në përafrimin me Bashkimin Evropian dhe zhvillimin ekonomik e social të vendit. Duke iu...

Prishtina dhe GIZ nėnshkruajnė marrėveshje pėr menaxhimin e mbeturinave

Prishtina dhe GIZ nėnshkruajnė marrėveshje pėr menaxhimin e mbeturinave

Me qëllim të kontribuimit në përmirësimin e kushteve të jetesës për qytetarët në Komunën e Prishtinës lidhur me mbrojtjen e mjedisit dhe...

Fillon fushata e korrje-shirjeve

Fillon fushata e korrje-shirjeve

Komisioni për monitorimin e fushatës se korrje-shirjeve për vitin 2015 ka mbajtur sot takim, ku ka diskutuar për procesin e korrje-shirjeve. Në këtë takim u...

Komuna iu jep fermerėve mitrovicas makina mjelėse

Komuna iu jep fermerėve mitrovicas makina mjelėse

Drejtoria për Bujqësi dhe Zhvillim Rural në Mitrovicë ka vazhduar me mbështetjen për fermerët e kësaj komune. Në kuadër të...

Mustafa-Engel bisedojnė pėr rėndėsinė e themelimit tė Gjykatės

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti të premten në takim kongresistin amerikan, Eliot Engel, me të cilin mes tjerash ka biseduar rreth "rëndësisë që ka krijimi i Dhomave të Specializuara" nga Kosova. Themelimi i Gjykatës Speciale dëshmon se Kosova ka kapacitet...

Ukraina ndėrpret blerjen e gazit rus

Ukraina ka njoftuar se ka ndërprerë blerjen e gazit nga Rusia, nisur nga sot, derisa të arrihet pajtim për kushte të reja të furnizimit. Por, kompania shtetërore e energjisë "Naftogaz" ka thënë se dërgesat e gazit përmes Ukrainës për klientët evropianë të kompanisë ruse, Gazprom, do të vazhdojnë në mënyrë të plotë.

Pėrkujtohen viktimat e sulmit terrorist

Qytetarë tunizianë vënë buqeta me lule në Sousse të Tunizisë, ku javën e kaluar u vranë 39 turisë, shumica prej tyre britanikë.

Egjipt, prokurori vritet nė sulmin me bombė

Prokurori shtetëror i Egjiptit, Hisham Barakat, ka vdekur sot në spital, pasi konvoji ku gjendej ai u sulmua në kryeqytetin Kajro. Militantët e Shtetit islamik (IS) kanë bërë thirrje për sulme kundër sistemit gjyqësor në Egjipt, pas ekzekutimit me varje të gjashtë militantëve të dënuar me vdekje. Në foto, një polic qëndron në vendin e sulmit.

Shpėrndaje
Sondazh

A e pėrkrahni formimin e Gjykatės Speciale?

 • Po
 • Jo
 • Nuk ka rrugėzgjidhje tjetėr

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.1101 USD
   • Lekė140.1637 ALL
   • British Pound0.7112 GBP
   • Swiss Franc1.0444 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi6.8898 CNY
   • Japan Yen136.1870 JPY