Fotoja nga alpet e Shqipërisë, shpallet më e mira e vitit 2017

Prishtinë | 21 Pri 2017 | 14:20 | Nga

Fotografia e një gomari në alpet e Shqipërisë, e shkrepur nga fotografi belg, Frederik Buyckx, është shpallur fituese në një prej kompeticioneve më të rëndësishme në botën e fotografisë zhvilluar nga “Sony”.

E veçanta e kësaj fotografia (e ilustruar më sipër), sipas jurisë përzgjedhëse, qëndron për faktin se kompozimi dhe elementët e fotografisë tregojnë transformimin e natyrës teksa mbërrin dimri, dhe sipas juristëve kjo është një punë e bukur. Në fotografi tregohet një gomar i cili përpiqet të ngrihet në këmbë.

Fotografi do të përfitojë plot 25 mijë dollarë nga ky çmim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme