Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën

Prishtinë | 10 Jan 2017 | 16:47 | Nga

Kanali gjigant nga Kanadaja, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim

Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky kanal kanadez, e shfrytëzon rastin, vjen në Kosovë dhe bën një storie të veçantë për ujëvarën e ngrirë të Mirushës.

Në të njëjtën kohë, jo vetëm që promovohet bukuria e ujëvarës sonë, por edhe Kosova.

Shikojeni videon:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme