Përmbytje në Amerikë: Zhduken shumë njerëz, mbyllën rrugë e shkolla

Prishtinë | 11 Jan 2017 | 18:46 | Nga

Rrugët janë mbyllur, shkollat kanë anuluar mësimin pas përmbytjeve të shirave të dendur dhe borës që goditën një pjesë e SHBA-së, konkretisht Kalifornia.

Gjithashtu është paralajmëruar një stuhi e mundshme në pjesët e vend pushimeve të skive në Lake Tahoe, shkruan Reuters.

Gjithashtu janë paralajmëruar qytetarët se mund të ketë or-teqe të mundshme. Shumë rrugë, duke përfshirë edhe rrugën pranë kufirit të Kalifornisë dhe Nevada.

Paralajmërimet për përmbytje mbeten ende në fuqi, gjithashtu në pjesën perëndimore të Navadas, pritet që shumë lumenj të dalin nga shtrati.

Image

Image

Image

Image

 

 

 

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme