Zaev-Romeo: Të mos bllokohen proceset demokratike në Maqedoni

Prishtinë | 21 Pri 2017 | 16:26 | Nga

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, priti në takim ambasadorin italian në Shkup, Carlo Romeo, me të cilin diskutuan për krizën e tanishme politike në vend.

Siç bëjnë të ditur nga LSDM-ja, bashkëbiseduesit konstatuan nevojën e ç’bllokimit të proceseve demokratike, që janë në interes të qytetarëve dhe të stabilizimit dhe perspektivës së Maqedonisë.

Temë bisede kanë qenë edhe pasojat dhe rreziqet që mund të vijnë nga vazhdimi i mëtutjeshëm i krizës politike që mund të zgjidhet me transferimin e pushtetit.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme