“Thyerëset e Heshtjes” shpallen Personi i Vitit nga TIME

Prishtinë | 06 Dhj 2017 | 16:26 | Nga

Revista TIME ka njoftuar se personi i vitit i zgjedhur nga ta është një gurp njerëzish që kanë folur hapur për sulmet seksuale.

Ato dhe ata janë nderuar si “zëra që kanë lansuar një lëvizje”, njofton TIME në Twitter.

Ky grup përfshin të famshëm si Ashley Judd, Rose McGowan, Alyssa Milano, Tarana Burke, Taylor Swift dhe Selma Blair, mes grash dhe burrash që ishin katalizatorë të lëvizjes që inkurajoi viktimat që t’i ndajnë tregimet e tyre, përmes lëvizjes #MeToo (Unë Po Ashtu).

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme