20-vjeçarja vdes pas puthjes, ishte alergjike

Prishtinë | 17 Kor 2017 | 14:11 | Nga

Një 20-vjeçare ka humbur jetën pas puthjes me të dashurin e saj. Mund të duket e pabesueshme, por kjo i ka ndodhur Myriam Ducre-Lemay pasi kishte alergji kikirikët.

Ajo ka puthur të dashurin e saj pa e ditur se ai kishte ngrënë më parë kikirikë.

Nëna e saj rrëfen se djali nuk i kishte treguar vajzës se kishte ngrënë kikirikë, pasi nuk ishte në dijeni të sëmundjes së saj.

Gjithashtu ajo pohon se ata të dy nuk kishin shumë kohë sëbashku dhe vajza nuk kishte patur mundësi t’i tregonte për alergjinë që i rrezikonte jetën.

Nëna e Myriam Ducre-Lemay pavarësisht rastit të saj tragjik, kërkon të informojë dhe të sensibilizojë të gjithë ata që vuajnë nga alergjitë, për pasojat fatale që mund të kenë në situata të caktuara.

Myriam Ducre-Lemay did not carry her epipen on the night of her death, and did not inform her boyfriend of her peanut allergy, her mother said 

Myriam Ducre-Lemay's mother said she suffered the allergic reaction after kissing her new boyfriend, who had eaten peanut butter and wasn't aware of her severe allergy

A coroner's report revealed Myriam Ducre-Lemay died in hospital after suffering a serious allergic reaction

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme