Borë në bregdetin e Kroacisë

Prishtinë | 16 Maj 2018 | 14:10 | Nga Ekonomia Online

Pavarësisht që jemi në stinën e pranverës dhe po dominojnë kryesisht temperaturat e larta, moti ka sjellë befasi në Kroaci.

Gazetat kroate raportojnë që në qytetin bregdetar të Makarskës ka pasur reshje të borës. Pas disa javësh të motit të ngrohtë me temperatura të larta, ndryshimi drastik në të ftohtë ka sjellë reshje atmosferike të shiut dhe të borës, raporton Vijesti.ba.

Reshje bore ka pasur në Biokovo të Makarskës mbrëmë rreth orës 8 të pasditës.

Reshjet atmosferike janë përcjellë edhe me vetëtima dhe bubullima.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme