Ëmbëlsirë e shpejtë por shije mbresëlënëse

Prishtinë | 10 Jan 2017 | 16:44 | Nga

Ëmbëlsirë  e shpejtë dhe e shijshme me banane.
Përbërësit:

– Pesë banane

– 100 gramë çokollatë

– Karamele të vogla me ngjyra

Përgatitja:

Preni bananet dhe shkrijeni çokollatën në një tas, pastaj futni copët e bananes në çokollatë.

Pasi t’i futni bananet në çokollatë, hidhni karamelet e vogla shumëngjyrëshe (si në foto).

Të gjitha pjesët i futni në frigorifer derisa të ngrihet çokollata.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme