Pajisjet e kuzhinës që ua lehtësojnë jetën

Prishtinë | 10 Tet 2018 | 16:06 | Nga Ekonomia Online

Sipas një studimi, një grua shpenzon mesatarisht 1117 ditë të jetës së saj në kuzhinë.

Kjo tregon se më shumë se tri vite të jetës suaj i kaloni duke gatuar.

Për fat të mirë, ne jetojmë në një epokë ku mendjet kreative vazhdimisht sjellin pajisje të mrekullueshme që e lehtësojnë jashtëzakonisht shumë punën në kuzhinë.

Në fakt, më poshtë do të gjeni disa pajisje që ju ndoshta as nuk e keni ditur se ju duhen, transmeton Klan Kosova.

Në këtë artikull do t’i gjeni të gjitha – që koha që e kaloni në kuzhinë të jetë shumë më e këndshme!

Prerësi i avokados për kuba perfekt

Pajisja për prerjen e ëmbëlsirave, me të cilën nuk i ndotni duart fare

Thika për prerjen e shalqirit

Qërues shumë efektiv për karkaleca

Largojeni aromën e peshkut ose ushqimeve të tjera me këtë pajisje – “Hand Odor Remover Bar”

Pajisja që pastron mikserin e dorës vetëm me një lëvizje

Një kulluese shumë praktike, tolerante ndaj nxehtësisë

Kjo mbrojtëse plastike parandalon derdhjet nga tenxheret dhe fëlteret

Llastëku nga goma që ndihmon në hapjen e kapakëve 

Qërues në formë majmuni

Mbajtëse për lugë dhe garuzhda

“Bretkosa” që ndan të bardhën dhe të verdhën e vezëve

Lehtësojeni procesin e përgatitjes së sushit

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme