Pajisjet e thjeshta që lehtësojnë jetën

Prishtinë | 19 Kor 2018 | 23:13 | Nga

Janë disa sende që nuk mund ta imagjinojmë jetën tonë pa to.

Por jo të gjitha janë hi-tech. Njerëzit kanë ndarë disa produkte të çuditshme dhe të lira që pretendojnë se e bëjnë jetën e tyre të përditshme shumë më të lehtë  dhe këmbëngulin që të gjithë duhet t’i përdorim me patjetër këto sende.

Ja disa prej tyre:

Një pajisje e zgjuar e furçës së  dhëmbëve, e drejtë, që ju lejon të krijoni një shatërvan të vogël për të shmangur  uljen  nën rubinet. Thjesht shtrydhni pjesën e poshtme të plastikës dhe ujë futet menjëherë në gojën tuaj.

Pajisja e vogël  ju lejon të rimbyllni qesen tuaj të patatinave në mënyrë të tillë që ato mos a humbasin shijen e tyre.

Kjo gërshërë e i zgjuar në formë trekëndëshi u vlerësua nga të pasionuarit pas picës anembanë globit pasi e bënte më të lehtë prerjen e picës në formën e duhur.

 

Kjo stuko e çuditshëm do t’ju ndihmojë ta mbani tastierën tuaj super të pastër dhe higjienike dhe kolegët tuaj të zyrës do të dashurohen pas saj.

Dashamirësit e djathit vlerësuan këto doreza që i lejonin ata të grinë djathin e tyre në mënyrë  higjienike dhe pa rrezikuar prerjen e gishtërinjve. / Bota.al

Të ngjashme