Delawie i kënaqur me punën në Urën e Ibrit (Foto)

Mitrovicë | 21 Pri 2017 | 18:17 | Nga

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delaëie, nëpërmes një shrkimi në rrjetin social Twitter, ka komentuar gjendjen e parkut që po ndërtohet në urën e Ibrit, në Mitrovicën veriore.

“Ura e veriut të Mitrovicës dhe zona e shëtitores po duken mirë! Ne po shikojmë përpara që të vazhdohet preogresi”, ka shkruar ambasadori.

Ndërsa, gjatë ditës së sotme Delawie doli u kërkoi liderëve të shteteve shqiptare që të kenë kujdes me deklarata që për temë kanë bashkimin kombëtar, përderisa kujtoi se SHBA’të mbështesin sovranitetin e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme