1—20 nga 66 rezultate

Arkivi për Janar 2013

Thaēi: Serbia njohu Doganat e Kosovės

Politikė » 31 Janar 2013 | 15:40

Kryeministri Hashim Thaçi informoi deputetët e Kuvendit të Kosovës për takimin e katërt në Bruksel me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq, me ndërmjetësimin e...

KK Ferizaj: Konkurs

Shpallje » 31 Janar 2013 | 07:58

Shkolla fillore e mesme e ulët “Skenderbeu” në Jezerc kërkon një mësimdhënës për gjuhë angleze, në zëvendësim.

Gati 48 pėr qind e ndėrmarrjeve – tregtare

Biznes & Financa » 30 Janar 2013 | 16:52

Agjencia e Statistikave të Kosovës, gjegjësisht Departamenti i Statistikave Ekonomike dhe Llogarive Kombëtare, ka publikuar “Rezultatet e Anketës Strukturore të Ndërmarrjeve...

Assad i ka gjėrat nėn kontroll, e ka gruan shtatzėnė

Lifestyle » 30 Janar 2013 | 15:15

Gruaja e presidentit sirian, Bashar al- Assad raportohet se është shtatzënë. Asma Assad, 37 vjeç, pret fëmijën e katërt. Lajmi është bërë i ditur nga...

Portugalia dhe Irlanda nė krizė

» 30 Janar 2013 | 14:35

Portugalia dhe Irlanda, dy vende të zonës euro nën mbikëqyrje financiare, kërkojnë një shtyrje të kredive të akorduara nga kreditorët ndërkombëtarë...

Buja takon homologė botėrorė nė Londėr

Ekonomi » 30 Janar 2013 | 14:35

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, me ftesë të sekretarit të Shtetit për Arsim në Britaninë e Madhe, Michael Gove, dhe ministrit për Universitete...

Themelohet Task Forca kundėr piraterisė dhe falsifikimit

Arte » 30 Janar 2013 | 14:33

Task Forca kundër falsifikimit dhe piraterisë në fushën e të drejtës së autorit do të ketë këtë përbërje: Drejtori i Zyrës për të Drejtat e...

AAK tash do shkarkimin e Qeverisė

Politikė » 30 Janar 2013 | 14:00

Lëvizja “Vetëvendosje” që e ka quajtur Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) patericë të ekzekutivit, mund ta ketë aleat këtë subjekt...

Jahjaga pėrsėrit mbėshtetjen pėr dialogun

Politikė » 30 Janar 2013 | 13:10

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e konsideron dialogun si alternativën e vetme për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dy shtete sovrane, dhe si...

Kryeministri Thaēi

Nė fotografi » 30 Janar 2013 | 11:45

Prishtinë, 30 janar - Kryeministri Hashim Thaçi u takua me liderët e partive politike të Kosovës, të cilët i informoi me rrjedhën e procesit rreth dialogut për normalizimin...

Amnesty International (AI)

Nė fotografi » 30 Janar 2013 | 10:46

Grupi për të drejtat e njeriut Amnesty International (AI) u ka bërë thirrje autoriteteve iraniane që, menjëherë dhe pa kushte, të lirojnë 14 gazetarët, të arrestuar...

Amanda Holden me klas tė lartė mode

Kult » 30 Janar 2013 | 10:33

Amanda Holden është femër që shërben jo rrallë si një shembull për femrat e tjera në të gjithë botën. Anëtarja e jurisë së spektaklit...

Kim ruan linjat edhe pas shtatėzanisė

Lifestyle » 30 Janar 2013 | 10:28

Kim Kardashian nuk e ka aspak problem ti tregojë linjat e trupit ndonëse është shtatzënë. Nuk është surprizë të shikojmë Kim ndërsa del nga ambientet e...

Helen Flanagan zhvishet pėr New Magazine

Kult » 30 Janar 2013 | 10:26

Ajo na ka mësuar tashmë me fotot e saj provokuese. Këtë gjë ka bërë edhe gjatë një seti të bërë për revistën New, ku Helen Flanagan është...

Swansea eliminon Chelsean nga Capital Cup

Sport » 30 Janar 2013 | 09:23

Swansea ka eliminuar Chelsean për t’u kualifikuar në finale të Capital Cup. Ndeshja që u zhvillua në stadiumin e Swanseas përfundoi me rezultat të barabartë 0-0...

El Clasicco nė gjysmėfinale tė Copa del Rey

Sport » 30 Janar 2013 | 09:22

Barcelona fitoi nė udhėtim te Malaga, me rezultat 4-2 (6:4) dhe siguroi kualifikimin pėr nė gjysmėfinale tė Copa del Rey, ku do tė ndeshet me rivalin e pėrhershėm, Real Madridin.Gjiganti katallan arriti tė fitojė duelin...

Zyrtare: Didier Drogba nė Galatasaray

Sport » 30 Janar 2013 | 09:21

Didier Drogba karrierėn do tė vazhdojė nė Galatasaray, megjithėse mė herėt ishin pėrmendur disa nga klubet e mėdha italiane, si Milani. Ish-futbollisti i Chelseat ka nėnshkruar kontratė 18-mujore me klubin turk.Gjiganti...

Benzema: Nuk kemi probleme me Mourinhon

Sport » 30 Janar 2013 | 09:21

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, insiston se skuadra ‘Los Blancos’ nuk ka probleme me trajnerin Jose Mourinho.Tė martėn paradite, e fejuara e Iker Casillasit, Sara Carbonero, njėherėsh gazetare sportive, kishte...

Hillary mbron reagimin nė Benghazi

» 30 Janar 2013 | 09:19

Sekretarja e Shtetit nė largim, Hillary Clinton, ka marrė pėrgjegjėsi tė plotė pėr ngjarjet nė Benghazi, tė Libisė, pėrderisa gjatė argumentimit ėshtė konfrontuar ashpėr me republikanėt.Gjatė dėgjimit para Komitetit tė...

Brazil, 245 vdesin nė njė klub nate

» 30 Janar 2013 | 09:18

Policia e Brazilit ka bėrė tė ditur pėr tė paktėn 245 njerėz tė vdekur nga zjarri qė ka pėrfshirė njė klub nate nė pjesėn jugore tė vendit.Sipas disa raporteve, flakėt kanė shpėrthyer kur njė grup nė skenė ka nisur tė...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0854 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8464 GBP
   • Swiss Franc1.0799 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4707 CNY
   • Japan Yen119.5160 JPY