1—20 nga 102 rezultate

Arkivi për Shkurt 2013

Zariqi i shpėton shkarkimit nga Kuvendi i Ferizajt

Komuna » 28 Shkurt 2013 | 21:22

Kuvendi i Komunës së Ferizajt, me kërkesë të grupit parlamentar të PDK-së, futi në rend dite në seancën  e së enjtes, shkarkimin e Kryesuesit të Kuvendit,...

Mė mirė njė mollė se kafe nė mėngjes

Mė mirė njė mollė se kafe nė mėngjes

Lifestyle » 28 Shkurt 2013 | 21:10

Kafja është efektive për shkak të kafeinës që përmban, e cila stimulon shqisat dhe jep energji mendore, por ajo i jep pak energji fizike të trupit dhe gjithashtu ka efekte...

Petkoviq lirohet, 10 shpallen fajtorė pėr korrupsion

Petkoviq lirohet, 10 shpallen fajtorė pėr korrupsion

Arsim » 28 Shkurt 2013 | 16:23

Një trup gjykues, i kryesuar nga njëri gjyqtar i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Prishtinës, e liroi nga akuzat ish-Ministrin për Komunitete dhe Kthim, ndërsa i dënoi...

Kosova anėtare e Kėshillit pėr Bashkėpunim Rajonal

Kosova anėtare e Kėshillit pėr Bashkėpunim Rajonal

Nacionale » 28 Shkurt 2013 | 08:53

Në takimin e Bordit të Këshillit Rajonal të Bashkëpunimit (RCC), organizatës kryesorë ombrellë të bashkëpunimit rajonal në Europën Juglindore që...

Doganierėt kosovarė zbulojnė kontrabandėn me njerėz

Doganierėt kosovarė zbulojnė kontrabandėn me njerėz

Siguri » 27 Shkurt 2013 | 17:10

Oficerët e Doganës së Kosovës në Han të Elezit të mërkurën pasdite, kanë gjetur të fshehur në një maune me mallra, tre shtetas pakistanezë, duke...

Reali turpėron Barcelonėn nė Camp Nou

Reali turpėron Barcelonėn nė Camp Nou

Sport » 27 Shkurt 2013 | 00:49

Gjysëmfinalja e dytë Barcelona – Real Madrid ka dhuruar edhe njëherë tjetër spektakël, por në krahun e madrilenëve që kanë prishur ëndrrën e...

UPZ shton hapėsirat pėr studentėt

UPZ shton hapėsirat pėr studentėt

Komuna » 26 Shkurt 2013 | 14:27

Menaxhmenti i Universitetit Publik të Prizrenit thotë se po punohet për krijimin e hapësirave të reja për studentët. Aktualisht Universiteti i dytë publik në Kosovë,...

Tenisteve u ndalohen klithmat

Tenisteve u ndalohen klithmat

Sport » 26 Shkurt 2013 | 14:18

Federata botërore e tenisit për femra (WTA) ka vendosur të shqiptojë një vendim që të reduktojë – ose eliminojë në tërësi – klithmat e lojtareve...

Ēka po reklamon Shayk?

Ēka po reklamon Shayk?

Kult » 26 Shkurt 2013 | 13:59

Linjat e jashtëzakonshme të Irina Shayk janë shndërruar në një minierë ari, për shumë kompani që reklamojnë veshje intime apo kostume plazhi. Megjithatë,...

“Argo” fiton tre Oscarė

“Argo” fiton tre Oscarė

Nė fotografi » 25 Shkurt 2013 | 21:42

Los Angeles, 24 shkurt - Akademia Amerikane e Filmit, Arteve dhe Shkencave ndau mbrëmë në Los Angeles, çmimet Oscar për rreth 25 kategori të ndryshme, duke filluar nga filmi më i...

Tenderi pėr “Kosovėn e Re” shpallet nė mars

Tenderi pėr “Kosovėn e Re” shpallet nė mars

Ekonomi » 25 Shkurt 2013 | 17:16

Gjatë muajit të ardhshëm pritet të shpallet tenderi për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e re”, që bazohet në shfrytëzimin e thëngjillit, ka bërë...

Wikipedia pasurohet me informata pėr Kosovėn

Wikipedia pasurohet me informata pėr Kosovėn

Arsim » 25 Shkurt 2013 | 17:10

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës (MPJ) njofton se ka përfunduar Wikiakademia, një projekt i trajnimit të të rinjve për përdorimin e enciklopedisë më të...

Kelmendi merr tė artėn nė Dusseldorf

Kelmendi merr tė artėn nė Dusseldorf

Sport » 25 Shkurt 2013 | 11:05

Majlinda Kelmendi e ka pasuruar vitrinën e saj me një tjetër medalje. Sportistja më e mirë kosovare e fitoi të shtunën të artën në Grand Prix të Dusseldorfit,...

“Argo” fiton tre Oscarė

“Argo” fiton tre Oscarė

Arte » 25 Shkurt 2013 | 11:03

Akademia Amerikane e Filmit, Arteve dhe Shkencave ndau mbrëmë në Los Angeles, çmimet Oscar për rreth 25 kategori të ndryshme, duke filluar nga filmi më i mirë, aktori, aktorja...

KK Ferizaj: Konkurs

KK Ferizaj: Konkurs

Shpallje » 25 Shkurt 2013 | 07:30

Për plotësimin e vendeve  në zëvendësim, për mësimdhënës në këto shkolla: 1. Shkolla fillore e mesme e ulët “Ismail Qemali” Prelez i...

Thaēi: Pėr hir tė paqes takohem me kėdo

Thaēi: Pėr hir tė paqes takohem me kėdo

Politikė » 23 Shkurt 2013 | 16:29

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në Samitin Botëror të Paqes në Seul ka kërkuar njohjen e shtetit të Kosovës, nga të gjitha ato shtete që ende nuk e...

Zbulohen derivate tė naftės nė Mitrovicė

Siguri » 22 Shkurt 2013 | 18:17

Njësitet antikontrabandë të Doganës se Kosovës, gjate patrullimit në rajonin e Mitrovicës, kanë vërejtur një automjet të dyshuar, i cili gjendej i parkuar në...

Kosova e Korea e Jugut do tė bashkėpunojnė nė turizėm

Ekonomi » 22 Shkurt 2013 | 17:57

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj, ka nënshkruar të premten në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul, memorandumin e bashkëpunimit ndërmjet Ministrisë së Zhvillimit...

Kosova ndėr 10 vendet mė tė varfra nė botė

Kosova ndėr 10 vendet mė tė varfra nė botė

Ekonomi » 22 Shkurt 2013 | 17:35

Indeksi i varfërisë përfshin papunësinë dhe inflacionin e një vendi, për të vlerësuar kushtet në terren. Ueb-faqja amerikane për biznes dhe teknologji Business...

Krasniqi refuzon postin e “dhuruar” nė PDK

Krasniqi refuzon postin e “dhuruar” nė PDK

Politikė » 22 Shkurt 2013 | 17:29

Kryeparlamentari Jakup Krasniqi, nëpërmes një letre publike, ka sqaruar se nuk dëshiron të jetë pjesë e strukturave të dala nga Konventa e VI-të Zgjedhore e PDK-së,...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY