1—20 nga 532 rezultate

Arkivi për Mars 2013

Tahiri vizitoi pikat kufitare Jarinjė e Bėrnjak

Tahiri vizitoi pikat kufitare Jarinjė e Bėrnjak

Nacionale » 31 Mars 2013 | 21:38

Në kuadër të zbatimit të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufirit (IBM) dhe Protokollit Teknik, zëvendëskryeministrja njëherësh udhëheqësja e...

Borg Olivier: Ulėsja nė OKB, pas marrėveshjes me Serbinė

Borg Olivier: Ulėsja nė OKB, pas marrėveshjes me Serbinė

Opinione » 31 Mars 2013 | 16:37

Një marrëveshje e nënshkruar Kosovë-Serbi, e cila tekstualisht thotë se nuk pengohet anëtarësimi i Kosovës në organizata ndërkombëtare, do të lehtësonte...

Ambienti pėr biznes nė Kosovė shėnon regres

Ambienti pėr biznes nė Kosovė shėnon regres

Ekonomi » 31 Mars 2013 | 16:22

Ambienti i të bërit biznes në Kosovë viteve të fundit nuk ka shënuar progres, por regres, thonë përfaqësues të komunitetit të biznesit, pavarësisht deklaratave...

Shkatėrrohet bomba 500 kilogramėshe

Shkatėrrohet bomba 500 kilogramėshe

Siguri » 31 Mars 2013 | 15:59

Deminerët e Kompanisë së FSK-së, së bashku me ata të KFOR-it amerikan, të dielën, rreth orës 14.20 minuta, në Harilaq (afër kodrës së Goleshit), kanë...

Ambasadori rus nė veri tė Mitrovicės

Ambasadori rus nė veri tė Mitrovicės

Politikė » 31 Mars 2013 | 15:05

Ambasadori i Rusisë në Beograd, Aleksandar  Çepurin, sot rreth mesditës ka arritur në pjesën veriore të Mitrovicës. Lajmin e kanë konfirmuar edhe zyrtarët e...

Dy kėmbėsorė tė vdekur, dy tė lėnduar nė aksidente

Dy kėmbėsorė tė vdekur, dy tė lėnduar nė aksidente

Siguri » 31 Mars 2013 | 14:04

Në aksidentin e parë që ka ndodhur në fshatin Piranë të Prizrenit, rreth orës 11:45, një vajzë e mitur është goditur nga vetura. Nga plagët e marra, ajo ka...

Xhemajli hat-trick nė fitoren e Napolit

Xhemajli hat-trick nė fitoren e Napolit

Sport » 30 Mars 2013 | 23:16

Blerim Xhemajli e ka zhvilluar sonte ndeshjen e karrierës. Mesfushori shqiptar e ka udhëhequr Napolin drejt fitores ndaj Torinos me rezultat 5:3, në një ndeshje mjaft...

Evakuohet Kulla e Parisit

Evakuohet Kulla e Parisit

Nė fotografi » 30 Mars 2013 | 22:50

Paris, 30 mars - Kulla Eifel në Paris është evakuuar pas një telefonate anonime, që kërcënonte për sulm. Vlerësohet se 1 400 njerëz ishin duke e vizituar...

Bayern shkatėrron Hamburgun 9-2, e nis Shaqiri

Bayern shkatėrron Hamburgun 9-2, e nis Shaqiri

Sport » 30 Mars 2013 | 22:37

Bayern Munchen e ka shkatërruar Hamburgun, duke ia bërë më shumë se 8 me 2, në javën e e 27-të të kampionatit gjerman të futbollit. Serinë prej 9 golave të...

Reali nuk pėrfiton nga barazimi i Barcelonės

Reali nuk pėrfiton nga barazimi i Barcelonės

Sport » 30 Mars 2013 | 22:24

Reali i Madridit nuk ka mundur të shkojë më shumë se sa një barazim 1-1 me Zaragozën, në ndeshjet e sotme në Primera Division. Ky ishte një shans mjaft i mirë...

Rihanna e Brown ndahen sėrish?

Rihanna e Brown ndahen sėrish?

Kult » 30 Mars 2013 | 19:14

Chris Brown, në një intervistë të martën, thoshte se Rihanna ishte “një person i mrekullueshëm”, që e pranoi sërish atë, pasi e kishte rrahur. Por,...

Elegante niset pėr nė pushime

Elegante niset pėr nė pushime

Kult » 30 Mars 2013 | 18:28

Abbey Clancy duket shtathedhur në një fustan ngjyrë bezhë, ngjitur pas trupi, ndërsa niset për në Dubai për pushime dielli. Ajo mund të jetë tepër e...

VV: Pa Mitrovicė tė bashkuar, nuk ka Kosovė

VV: Pa Mitrovicė tė bashkuar, nuk ka Kosovė

Video » 30 Mars 2013 | 17:05

Në organizim të lëvizjes Vetëvendosje, qindra qytetarë protestuan të shtunën në Mitrovicë, “kundër pazareve të dëmshme, të cilat Qeveria e Hashim...

Bar Refaelit i shkon roza

Kult » 30 Mars 2013 | 13:38

Bar Refaeli duket e mrekullueshme, veshur me të brendshme ngjyrë rozë, në reklamën për “Passionata”. Modelja izraelite ka pozuar për frimën e të brendshmeve...

Parashikim i zymtė pėr Ballkanin Perėndimor

Politikė » 30 Mars 2013 | 13:19

Në një analizë të saj, gazeta greke "Kathimerini" pohon se, për shkak të krizës brenda BE’së, Ballkani Perëndimor do të mbetet jashtë...

“Askush nuk qeveris mė mirė se PDK-ja”

“Askush nuk qeveris mė mirė se PDK-ja”

Politikė » 30 Mars 2013 | 13:11

Kryeministri i vendit Hashim Thaçi, i shoqëruar nga kreu i Komunës së Gjilanit, Qemajl Mustafa, vizitoi të shtunën projektin e lumit Mirusha, një rrugë kryesore në qytet...

RTV 21 mposht skuadrat e mėdha

RTV 21 mposht skuadrat e mėdha

Sport » 30 Mars 2013 | 12:57

Ekipi RTV 21 është mrekullia e Superligës këtë edicion. Skuadra prishtinase i ka kaluar të gjitha parashikimet, duke mposhtur skuadra të mëdha si Trepça, Peja e Bashkimi....

BE me sistem tė pėrbashkėt pėr azilkėrkues

BE me sistem tė pėrbashkėt pėr azilkėrkues

Arsim » 30 Mars 2013 | 12:47

Vendet e BE-së i kanë kapërcyer pengesat e fundit drejt unifikimit të rregullores së azilimit. Por, Karl Kopp nga Pro Asyl tërheq vëmendjen në bisedë me DW, se si...

Shpėtohen dy peshkatarėt, helikopteri s’i pa

Shpėtohen dy peshkatarėt, helikopteri s’i pa

Rajon » 30 Mars 2013 | 12:35

Dy peshkatarët, Fatmir Ismaili dhe Gëzim Bashllari, të cilët ishin zhdukur  mëngjesin e djeshëm për të peshkuar me një gomone në formë peshkarexhe janë...

Sonte nis llogaritja verore e kohės

Sonte nis llogaritja verore e kohės

Arsim » 30 Mars 2013 | 12:28

Llogaritja verore e kohës fillon nga ora 2:00 e së dielës, kur akrepat duhet të lëvizen një orë para dhe të tregojnë orën 3:00 të mëngjesit. Por, për...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY