1—20 nga 721 rezultate

Arkivi për Prill 2013

Evropa duhet tė krijojė vende pune

Botė » 30 Prill 2013 | 23:16

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha në një konferencë të përbashkët për gazetarë bashkë më homologun e saj italian, Enrico Letta se Evropa duhet të gjejë...

Dortmundi finalisti i parė, Reali ”zgjohet” vonė

Sport » 30 Prill 2013 | 22:45

Real Madridi ka fituar 2:0, në ndeshjen kthyese ndaj Borussias së Dortmundit, që u zhvillua sonte në Santiago Bernabeu, por të pamjaftueshme për ta përmbysur rezultatin nga ndeshja e...

Mujota vizitoi punimet nė dy rrugė nė Prizren

Ekonomi » 30 Prill 2013 | 19:50

Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota, vizitoi sot punimet që po zhvillohen në ndërtimin e rrugës nga Landovica që lidhet me Autostradën. Kjo rrugë do të bëjë...

Aksion kundėr dėmtuesve tė Drinit tė Bardhė

Komuna » 30 Prill 2013 | 18:08

Inspektorët e Komunës së Rahovecit, në bashkëpunim me Ministrinë e Mjedisit dhe Komisionin e Minierave dhe të Mineraleve kanë ndërmarrë një aksion për...

Jessie Jay duhet tė paguajė 1 milion funte

Kult » 30 Prill 2013 | 17:40

Këngëtarja britanike, Jessie Jay, do të duhet t’ia paguajë 1 milionë funte dëmshpërblim ish-menaxherit të saj, pasi që ka humbur në gjyq. Këngëtaren e...

Hedhet shorti i gjysmėfinaleve tė Kupės

Sport » 30 Prill 2013 | 17:25

Fushë-Kosova do të takohet me Prishtinën, kurse Trepça me Ferizajn në gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës. Shorti është hedhur të...

MMPH: Djegia e gomave pėr 1 maj do tė dėnohet

Siguri » 30 Prill 2013 | 17:11

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) ka paralajmëruar ndëshkime për ata që ndezin goma, një dukuri kjo mjaft e shprehur në Ditën Ndërkombëtare të...

Tetė tė dyshuar tė tjerė nė Rastin Medicus

Siguri » 30 Prill 2013 | 15:32

Prokuroria Speciale e Kosovës ka lëshuar një urdhër për zhvillimin e hetimeve kundër tetë të dyshuarve të tjerë në rastin e njohur si “Medicus”,...

Kuēi paralajmėron “veprime konkrete” nė veri

Video » 30 Prill 2013 | 15:26

Qeveria e Kosovës ka planifikuar që brenda 90 ditësh të ndërmerren veprime konkrete dhe të prekshme për veriun e Kosovës, përfshirë shpërbërjen e strukturave...

Papunėsia ra pėr 10% nė Kosovė

Biznes & Financa » 30 Prill 2013 | 14:46

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) prezantoi raportin statistikor të fuqisë punëtore në Kosovë për gjysmën e parë të vitit 2012. Në bazë të...

Serbia dėmshpėrblen 5 shqiptarė tė burgosur

Nacionale » 30 Prill 2013 | 14:42

Fondi për të Drejtën Humanitare në Serbi ka bërë të ditur se Gjykata e Apelit në Beograd ka konfirmuar aktgjykimin, në bazë të të cilit shteti i Serbisë...

Punėtorėt kosovarė nė gjendje jo tė mirė

Opinione » 30 Prill 2013 | 14:24

Gjendja e punëtorëve të Kosovës edhe këtë vit nuk ka ndryshuar shumë për të mirë. Edhe këtë 1 Maj punëtorët e Kosovës do ta kremtojnë me...

Dėshmitari “C” mohon tė ketė pasur qeli nė Kleēkė

Nacionale » 30 Prill 2013 | 14:16

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është duke vazhduar procesi gjyqësor, i njohur si rasti ”Kleçka”, ku të akuzuar janë Fatmir Limaj dhe...

MZhE me plan veprimi pėr burimet e ripėrtėrishme tė energjisė

Video » 30 Prill 2013 | 13:46

(E plotësuar) Qeveria e Kosovës është e përcaktuar për realizimin e të gjitha obligimeve ndërkombëtare që kanë të bëjnë me lëmin e...

Kontrabandisti duke ikur nga policia, aksidenton 4 veta

Siguri » 30 Prill 2013 | 13:02

Një 23-vjeçar nga Mitrovica, i cili po ngiste një veturë “Golf 5” me cigare kontrabandë, ka shkaktuar aksident, derisa po ikte nga policia. Policia ka tentuar ta ndalë në...

“Amici dei Bambini” nis fushatėn e strehimit familjar

Komuna » 30 Prill 2013 | 13:02

Organizata “Amici dei Bambini” ka nisur një projekt për mbështetjen e qendrave për punë sociale rreth strehimit familjar. “Forcimi i shërbimeve për motive...

Heynckes: Do tė sulmojmė edhe nė Camp Nou

Sport » 30 Prill 2013 | 11:24

Bayern i Mynihut është vetëm një hap larg finales së dytë radhazi dhe të tretës në katër vitet e fundit të Champions League. Fitorja 4-0 në ndeshjen e...

Qipro voton paketėn e ndihmės

Nė fotografi » 30 Prill 2013 | 11:15

Nikozia - Parlamenti në Qipro pritet të votojë sot për paketën e ndihmës. Muajin e kaluar, Qiproja ka negociuar një paketë shpëtimi prej 23 miliardë eurosh me...

Mbretėresha Beatrix e Holandės ia lė fronin tė birit

Botė » 30 Prill 2013 | 10:57

Mbretëresha Beatrix e Holandës ia ka dorëzuar fronin te djali i saj, Willem-Alexander, i cili është bërë mbreti i parë i vendit në më shumë se 120...

Eva Herzigova lind djalin e tretė

Kult » 30 Prill 2013 | 10:39

Modelja Eva Herzigova dhe i dashuri i saj, Gregorio Marsiaj, kanë sjellë në jetë fëmijën e tyre të tretë. Modelja 40-vjeçare, e cila tashmë është...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY