1—20 nga 717 rezultate

Arkivi për Maj 2013

Stambolli, 100 vjet pėrmes pikturės

Stambolli, 100 vjet pėrmes pikturės

Arte » 31 Maj 2013 | 23:37

Përgjatë asaj shëtitjeje të duket sikur era e lagësht e bregut të ngjitet në trup, ndjen aromën që vjen nga moli, nga rrjetat e peshkatarëve, zërat e...

Kongresi i FIFA-s as nuk e pėrmend Kosovėn

Kongresi i FIFA-s as nuk e pėrmend Kosovėn

Sport » 31 Maj 2013 | 22:28

Çështja e futbollit kosovar nuk është diskutuar as në Kongresin e FIFA-së, i cili është mbajtur më 30 dhe 31 maj, në ishullin Mauritius, që gjendet në...

Paraburgoset Grupi i Drenicės

Paraburgoset Grupi i Drenicės

Nacionale » 31 Maj 2013 | 22:01

Gjykata e Apelit ka marrë vendim që të gjithë të dyshuarit e "Grupit te Drenicës" të paraburgosen, raporton Express, duke u mbështetur në burimeve brenda...

Gaz lotsjellės ndaj protestuesve nė Stamboll

Gaz lotsjellės ndaj protestuesve nė Stamboll

Nė fotografi » 31 Maj 2013 | 18:02

Stamboll, 31 maj - Policia turke ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit në afërsi të sheshit Taksim të Stambollit. Dhjetëra njerëz...

Ibrahimoviq nuk do tė kthehet nė Itali

Ibrahimoviq nuk do tė kthehet nė Itali

Sport » 31 Maj 2013 | 17:40

Agjenti i sulmuesit të PSG-së, Zlatan Ibrahimoviq, ka hedhur poshtë një mundësi të rikthimit të klientit të tij në Serie A. Ibrahimovic është lidhur me një...

Protestė gjysmėnudo kundėr Klumit

Protestė gjysmėnudo kundėr Klumit

Kult » 31 Maj 2013 | 17:38

Heidi Klum mbeti e shtangur, kur një femër protestoi gjysmënudo ndaj saj, gjatë finales së “Germany Next Top Model”, programi që i ofron një kontratë me kompanitë...

34 mijė maturantė i nėnshtrohen provimit

34 mijė maturantė i nėnshtrohen provimit

Arsim » 31 Maj 2013 | 17:28

Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe e Teknologjisë, MAShT, njofton se të shtunën, më 1 qershor, do të mbahet pjesa e parë e Provimit të Maturës Shtetërore për rreth...

Kosova dhe Serbia shkėmbejnė zyrtarėt mė 17 qershor

Kosova dhe Serbia shkėmbejnė zyrtarėt mė 17 qershor

Politikė » 31 Maj 2013 | 17:24

Kosova dhe Serbia do të shkëmbejnë zyrtarët ndërlidhës më 17 qershor. Shefja e delegacionit të Kosovës në bisedimet teknike Edita Tahiri thotë se dy palët...

Hapet Zyra Koordinuese pėr Forumet e Sigurisė

Hapet Zyra Koordinuese pėr Forumet e Sigurisė

Video » 31 Maj 2013 | 16:49

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt ceremonia e hapjes së Zyrës Koordinuese për Forumet e Sigurisë në Akademinë e Kosovës për Siguri...

Greiēevci dorėzoi kredencialet te Mbretėresha

Politikė » 31 Maj 2013 | 16:45

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Lirim Greiçevci, ka dorëzuar letrat kredenciale te Lartmadhëria e Saj Mbretëresha Elizabeta...

Kosova krenohet nė Ditėn Kundėr Duhanit

Kosova krenohet nė Ditėn Kundėr Duhanit

Video » 31 Maj 2013 | 14:32

Dita Botërore pa Duhan, sivjet e gjen Kosovën në gjendje shumë më të mirë, sa i përket mbrojtjes së shëndetit publik nga konsumimi i duhanit. Kosova tashmë ka...

Beqaj: Kemi nevojė pėr pėrkrahjen e partnerėve strategjikė

Beqaj: Kemi nevojė pėr pėrkrahjen e partnerėve strategjikė

Video » 31 Maj 2013 | 13:50

Ministri i Financave, Besim Beqaj, priti sot në vizitë zyrtare ambasadoren  e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e...

Ēdo e dhjeta familje zvicerane, milionere

Ēdo e dhjeta familje zvicerane, milionere

Ekonomi » 31 Maj 2013 | 12:30

Zvicra, tradicionalisht zë vendet e para në ranglistat për numrin e njerëzve të pasur. Njësoj ka qenë edhe në vitin 2012, kur më të pasurit në mesin e...

Mourinho do tė dėshtojė te Chelsea

Mourinho do tė dėshtojė te Chelsea

Sport » 31 Maj 2013 | 12:17

Jose Mourinho po pritet si hero në Angli, pasi do të rikthehet në Chelsea, pas përvojave që pati në Itali me Interin dhe në Spanjë me Real Madridin. Mirëpo, eksperienca e...

Diana Kozniku, kampione dhe miss nė Kroaci

Diana Kozniku, kampione dhe miss nė Kroaci

Kult » 31 Maj 2013 | 12:02

Sporti vazhdon traditën në familjen Kozniku, pas një karriere të pasur nga Ardiani në fushat evropiane të futbollit, tani sukseset në shtëpi i sjell vajza e tij, Diania por...

Haziri propozon rezolutė pėr Preshevėn

Haziri propozon rezolutė pėr Preshevėn

Politikė » 31 Maj 2013 | 11:50

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, sipas kërkesës së të cilit Kuvendi i Kosovës ka filluar debati parlamentar lidhur me të drejtat elementare...

Mblidhet Komiteti ndėrministror pėr tė drejta tė fėmijėve

Mblidhet Komiteti ndėrministror pėr tė drejta tė fėmijėve

Nacionale » 31 Maj 2013 | 11:43

(E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në takimin e Komitetit Ndërministror për të Drejta të Fëmijëve Andaj, ku ka vënë...

Koktej molotovi nė njė shtėpi tė banuar nga EULEX-i

Koktej molotovi nė njė shtėpi tė banuar nga EULEX-i

Siguri » 31 Maj 2013 | 11:24

Koktej molotovi janë hedhur mbrëmë në një shtëpi në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë, më saktësisht në...

Aksidentet rrugore nė rritje

Aksidentet rrugore nė rritje

Siguri » 31 Maj 2013 | 11:21

Të dhënat e Policisë së Kosovës tregojnë se numri i aksidenteve në komunikacion gjatë periudhës katër mujore, janar - prill 2013, është mjaft i madh dhe...

Gjermania pret zhbllokimin e urės mbi Ibėr

Gjermania pret zhbllokimin e urės mbi Ibėr

Nacionale » 31 Maj 2013 | 11:12

Edhe pse qeveria gjermane i ka shkruar letër Bundestagut që Serbisë t’i lejohet data e fillimit të negociatave për anëtarësim në BE, në Parlamentin gjerman për...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY