1—20 nga 708 rezultate

Arkivi për Qershor 2013

Italia, e treta nė Kupėn e Konfederatave

Sport » 30 Qershor 2013 | 23:00

Italia e ka fituar betejën për pozitën e tretë të Kupës së Konfederatave ndaj Uruguait vetëm falë saktësisë më të madhe nga goditja e penalltive, 3:2,...

Bankat nė Kosovė shtrenjtojnė tarifat pėr shėrbime

Bankat nė Kosovė shtrenjtojnė tarifat pėr shėrbime

Ekonomi » 30 Qershor 2013 | 13:53

Disa banka komerciale që veprojnë në Kosovë, kanë shtrenjtuar tarifat për shërbimet bankare, e që në disa vende tjera ofrohen falas. Për të paguar ndonjë...

Sulmohet shtėpia e Nazim Bllacės

Sulmohet shtėpia e Nazim Bllacės

Siguri » 30 Qershor 2013 | 11:50

Shtëpia e Nazim Bllacës në Ribar të Lipjanit është sulmuar me granata-hedhës, të shtunën në mbrëmje, por nuk është lënduar...

ShBA, temperatura arrin nė 51 gradė

ShBA, temperatura arrin nė 51 gradė

Nė fotografi » 29 Qershor 2013 | 12:12

Temperaturat e larta që po shënohen në Amerikë, po kërcënojnë të thyejnë rekordet e të gjitha kohërave në Tokë. Në Feniks të Arizonës ato...

Rita Ora ndez skenėn e “Glastonbury”-t

Rita Ora ndez skenėn e “Glastonbury”-t

Kult » 29 Qershor 2013 | 12:05

Ishte hera e parë që shfaqte talentin e saj në skenën legjendare të “Glastonbury Festival”, kështu që Rita Ora bëri gjithçka të mundshme, për...

10 gjėra qė nuk dini pėr shalqirin

10 gjėra qė nuk dini pėr shalqirin

Lifestyle » 29 Qershor 2013 | 11:54

Shalqiri është një ndër frutat më të preferuara për stinën e verës, dhe është quajtur si fruti “mbret” për këtë sezon. Shalqiri ka...

Kosova ka mė shume meshkuj se femra

Kosova ka mė shume meshkuj se femra

Nacionale » 29 Qershor 2013 | 11:12

Sipas rezultateve përfundimtare të Agjencisë së Statistikave të Kosovës lidhur me regjistrimin e popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave nga viti 2011, raporti meshkuj –...

Kryelajm u bėnė veprimet e VV-sė, nė vend se Marrėveshja e keqe

Kryelajm u bėnė veprimet e VV-sė, nė vend se Marrėveshja e keqe

Politikė » 29 Qershor 2013 | 10:50

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka reaguar ndaj veprimeve të fundit të Lëvizjes Vetëvendosje, me rastin e kundërshtimit të ratifikimit të marrëveshjes....

​Rompuy tė hėnėn nė Prishtinė

Politikė » 29 Qershor 2013 | 10:46

Presidenti i Këshillit të Evropës, Herman van Rompuy, do të zhvillojë vizitë zyrtare të hënën në Prishtinë, ku do të takojë përfaqësuesit e...

Villa afėr kalimit te Tottenhami

Villa afėr kalimit te Tottenhami

Sport » 29 Qershor 2013 | 10:45

Krerët e Tottenhamit kanë bërë një hap të rëndësishëm drejt transferimit të sulmuesit të Barcelonës David Villa. Tottenhami ka arritur marrëveshje...

Messi: Neymar do tė bėhet i madh te Barcelona

Messi: Neymar do tė bėhet i madh te Barcelona

Sport » 29 Qershor 2013 | 08:15

Lionel Messi bën komente të ëmbla për shokun e ardhshëm të skuadrës, Neymar, duke theksuar se shpreson që ai të tregojë edhe te Barcelona të njëjtin klas...

Jacobson tregon shenjat e sulmit

Nacionale » 28 Qershor 2013 | 22:09

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka mbetur me pasoja, nga hyrja dje në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës. Jacobson ka postuar një foto në Twitter,...

Ndėrpritet “pėrkohėsisht” ndėrtimi i Fabrikės sė Tjegullave

Ndėrpritet “pėrkohėsisht” ndėrtimi i Fabrikės sė Tjegullave

Komuna » 28 Qershor 2013 | 18:45

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme për të diskutuar problemin pas kundërshtimit të banorëve të Fortesës për ndërtimin e...

Ndėrtesa 40-katėshe vlerėsohet si shembull i sigurisė nė punė

Ndėrtesa 40-katėshe vlerėsohet si shembull i sigurisė nė punė

Video » 28 Qershor 2013 | 16:50

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Nenad Rashiq, në kuadër të fushatës njëmujore sensibilizuese rreth Ligjit për Sigurinë dhe Shëndetin në Punë, vizitoi...

Javėn e ardhshme mbahet raundi i pestė i bisedimeve

Javėn e ardhshme mbahet raundi i pestė i bisedimeve

Politikė » 28 Qershor 2013 | 16:36

Javën tjetër në Bruksel vazhdon raundi i pestë i bisedimeve për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore midis Republikës...

Westerwelle uron hapjen e negociatave pėr MSA-nė

Westerwelle uron hapjen e negociatave pėr MSA-nė

Politikė » 28 Qershor 2013 | 16:20

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka pranuar sot një telefonatë nga ministri Federal për Punë të Jashtme i Gjermanisë, Guido Westerwelle.  Ministri Westerwelle i...

Gjermania do tė ndihmojė futbollin e Kosovės

Gjermania do tė ndihmojė futbollin e Kosovės

Sport » 28 Qershor 2013 | 15:57

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, priti sot në takim nënkryetarin e Federatës së Futbollit të Gjermanisë (FFGJ), Rainer Milkoreit, cili po qëndron...

Haxha dhe tė tjerėt lirohen nga akuzat nė Rastin PTK

Haxha dhe tė tjerėt lirohen nga akuzat nė Rastin PTK

Nacionale » 28 Qershor 2013 | 15:41

Gjykata Themelore e Prishtinës, të premten, i liroi nga akuza pesë të pandehur në rastin e ashtuquajtur PTK. Blerim Devolli, Shkëlqim Devolli, Ismet Bojku, Shyqyri Haxha dhe Rexhë...

Serbėt pėrkujtojnė betejėn mesjetare tė Kosovės

Serbėt pėrkujtojnė betejėn mesjetare tė Kosovės

Nacionale » 28 Qershor 2013 | 15:22

Rreth 2 mijë vetë janë mbledhur në Gazimestan, për të përcjellur ceremoninë qendrore të festimit të ditës së Shën Vidit, për të shënuar...

Bonucci tregon “prapaskenat” e penalltisė sė humbur

Bonucci tregon “prapaskenat” e penalltisė sė humbur

Sport » 28 Qershor 2013 | 15:20

Gabimi vendimtar kundër Spanjës ishte i Bonuccit, por përgjegjësinë e merr Giaccherini. “Atë penallti duhet ta gjuaja unë, por nuk e ndieja ndaj i kërkova Leos të...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY