1—20 nga 633 rezultate

Arkivi për Korrik 2013

 MFSK: Nuk ėshtė bastisur shtėpia e Ēekut

MFSK: Nuk ėshtė bastisur shtėpia e Ēekut

Siguri » 31 Korrik 2013 | 19:34

    Ministria e Forcës dhe Sigurisë ka mohuar të jetë bastisur shtëpia e ministrit Agim Çeku, siç kanë raportuar disa portale e media të...

Hoxhaj kėrkon vazhdimin e pėrkrahjes nga Franca

Hoxhaj kėrkon vazhdimin e pėrkrahjes nga Franca

Politikė » 31 Korrik 2013 | 16:33

    Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Maryse Daviet, me të cilën diskutoi për avancimin e...

 LDK-ja shpalli kandidatėt e rinj pėr kryetarė komunash

LDK-ja shpalli kandidatėt e rinj pėr kryetarė komunash

Politikė » 31 Korrik 2013 | 13:14

Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media publikoi emrat e kandidatëve për 11 komuna të Kosovës. Por, nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova, nuk...

Kivi fsheh vitet nga fytyra

Kivi fsheh vitet nga fytyra

Lifestyle » 31 Korrik 2013 | 07:57

Në sajë të dozës së lartë të vitaminave C dhe E, që përshpejtojnë krijimin e kolagjenit dhe hidratimin natyral të lëkurës, kivi është një...

Bllokada e koktej molotovi nė veri

Bllokada e koktej molotovi nė veri

Siguri » 30 Korrik 2013 | 18:18

Arrestimi i dy serbëve, Zharko Veselinoviq dhe Slobodan Repiq, ditën e hënë, nga policia e EULEX-it, në Rudarë, ka qenë shkak i tubimit të serbëve vendorë, të...

 Hoxhaj: Unifikimi i subjekteve serbe nė njė listė, e papranueshme

Hoxhaj: Unifikimi i subjekteve serbe nė njė listė, e papranueshme

Politikė » 30 Korrik 2013 | 15:29

Sikurse për shtetin e Kosovës ashtu edhe për serbët që jetojnë brenda territorit tonë është e papranueshme unifikimi i subjekteve serbe në një listë për...

Shkelėsve tė drejtave tė autorit 3 muaj deri 8 vjet burgim

Shkelėsve tė drejtave tė autorit 3 muaj deri 8 vjet burgim

Nacionale » 30 Korrik 2013 | 15:18

Task Forca Kundër Piraterisë dhe Falsifikimit, nga 15 gushti do të fillojë inspektimin e prodhuesve dhe të produkteve që përbëjnë material që mbrohet me të...

 AAK do tė kėrkojė vota edhe nė veri

AAK do tė kėrkojė vota edhe nė veri

Politikė » 30 Korrik 2013 | 14:07

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj tha se kjo parti do të marrë pjesë edhe në zgjedhjet në veri me 3 nëntor. Duke komentuar...

 Ban Ki Moon: Zbatimi i marrėveshjes nė veri mbetet sfida kryesore

Ban Ki Moon: Zbatimi i marrėveshjes nė veri mbetet sfida kryesore

Politikė » 30 Korrik 2013 | 11:51

  Në raportin e tij më të fundit mbi zhvillimet tremujore në Kosovë, raport që ju dha RTK-së nga burime në New York, Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Ban Ki Moon, i...

As Elvana nuk i shpėton silikonit

As Elvana nuk i shpėton silikonit

Kult » 30 Korrik 2013 | 09:10

Trendit të figurave të famshme që kanë kryer operime estetike për të përmirësuar format trupore, sidomos të gjinjve, duket se nuk i ka rezistuar as këngëtarja e...

Lėngu i rrushit i shkėlqyeshėm

Lėngu i rrushit i shkėlqyeshėm

Lifestyle » 30 Korrik 2013 | 08:53

Efektet shëndetësore të lëngut të rrushit vlerësohen si të shkëlqyera. Më poshtë janë të radhitura dhjetë arsye pse mjekët këshillojnë...

Vuēiq: Prishtina po e synon sistemin energjetik nė veri

Vuēiq: Prishtina po e synon sistemin energjetik nė veri

Politikė » 29 Korrik 2013 | 19:57

Zëvendëskryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se pala kosovare po përpiqet të bëjë trike në bisedime, të cilat nuk mund të kalojnë. Vuçiq...

Dy policė tė Eulex-it lėndohen nė veri

Dy policė tė Eulex-it lėndohen nė veri

Siguri » 29 Korrik 2013 | 19:20

Në një përgjigje të qartë ndaj arrestimeve të misionit EULEX, sot pasdite në pjesën veriore të Kosovës, një veturë e këtij misioni, në patrullim...

Januzaj shėnon pėr Man Unitedin

Januzaj shėnon pėr Man Unitedin

Sport » 29 Korrik 2013 | 19:18

Faton Topalli, kandidat i VV-sė pėr kreun e Ferizajt

Politikė » 29 Korrik 2013 | 18:24

Të hënën, me 29 korrik, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Ferizaj mbajti konferencë për media me ç’rast shpalli kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje!...

EULEX arreston Zharko Veselinoviqin

EULEX arreston Zharko Veselinoviqin

Siguri » 29 Korrik 2013 | 17:19

EULEX në vendin Rudare, në veri të Kosovës e ka arrestuar Zharko Veselinoviqin, vëllain e Zvonko Veselinoviqit, të akuzuar për djegien e doganave në veri. Zvonko dhe Zharko...

Konfirmohet aktakuza pėr Limajn

Konfirmohet aktakuza pėr Limajn

Siguri » 29 Korrik 2013 | 15:11

(E plotësuar) Gjykata Themelore e Prishtinës sot ka marrë aktvendim lidhur me Kundërshtimet ndaj provave dhe kërkesat për rrëzimin e aktakuzës, që ishte paraqitur nga...

Hėna ndikon nė gjumin tonė

Hėna ndikon nė gjumin tonė

Lifestyle » 29 Korrik 2013 | 14:05

Keni probleme me gjumin? Fajin mund ta ketë Hëna. Për vite me radhë shkencëtarët janë rrekur të kuptojnë nëse sateliti ynë natyror i vetëm ndikon tek koha...

 Bruksel: Diskutohet progresi i arritur nė procesin e liberalizimit tė vizave

Bruksel: Diskutohet progresi i arritur nė procesin e liberalizimit tė vizave

Politikė » 29 Korrik 2013 | 13:03

Sot në Bruksel është mbajtur takimi i tretë i zyrtarëve të lartë për liberalizim të vizave në mes të Republikës së Kosovës dhe Komisionit Evropian,...

Kėngėtarja serbe paditet se kėndoi Ezanin

Kėngėtarja serbe paditet se kėndoi Ezanin

Kult » 29 Korrik 2013 | 10:01

Këngëtarja serbe, Jelena Karleusha, ka zhvilluar një koncert më datë 15 qershor në Ushqe. Ajo që bëri me këngën “Duboko Ranjena” ishte shokuese për...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY