1—20 nga 656 rezultate

Arkivi për Gusht 2013

Obama gati pėr ndėrhyrje nė Siri, do autorizimin e Kongresit

Botė » 31 Gusht 2013 | 20:59

Presidenti i ShBA-së, Barack Obama, ka kërkuar autorizimin e Kongresit Amerikan për ndërhyrje ushtarake në Siri.  Gjatë fjalimit që e mbajti në Shtëpinë e...

Ermonela Jaho nderohet me ēmimin “Gramaphone”

Arte » 31 Gusht 2013 | 20:00

Opera e Pucinit “Il Trittico” ku sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho e regjistruar drejtpërdrejt në Operan Mbretërore 300-vjeçare të Londrës, e...

Thaēi zbut tensionet ndėrpartiake nė Gjilan e Viti

Ekonomi » 31 Gusht 2013 | 19:11

Lideri i Partisë Demokratike, Hashim Thaçi, ka vizituar të shtunën dy Degët e Anamoravës, Gjilanin dhe Vitinë, në të cilat ka pasur hapur përplasje ndërpartiake....

“Suhareka” nėn monitorim tė AKP-sė

Ekonomi » 31 Gusht 2013 | 18:20

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) edhe më tutje e ka në monitorim Ndërmarrjen Bujqësore Industriale (NBI) “Suhareka” po në këtë qytet, pasi që blerësi i saj...

Edhe Papa pėrulet para njė gruaje!

Kult » 31 Gusht 2013 | 16:44

Papa Françesku, gjatë një takimi privat me Mbretin dhe Mbretëreshën e Jordanisë, në Vatikan, është fotografuar teksa përkulet para mbretëreshës...

Inspektorėt e OKB-sė lėnė Sirinė

Nė fotografi » 31 Gusht 2013 | 16:30

Inspektorët e Kombeve të Bashlkuara, që në Siri kanë zhvilluar hetime lidhur me dyshime për sulm kimik afër kryeqytetit Damask, sot në mëngjes janë larguar nga ky vend...

MKRS organizon pritje pėr Majlinda Kelmendin

Sport » 31 Gusht 2013 | 16:25

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) organizon të dielën pritje shtetërore për xhudistet Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, dhe trajnerin e tyre, Driton...

Si ta ruajmė ngjyrėn e plazhit?

Lifestyle » 31 Gusht 2013 | 16:00

Vera po mbaron dhe shumica prej nesh do të dëshironin që ta mbajnë sa më gjatë ngjyrën e marrë në plazh. Sipas një studimi të kryer së fundmi, ngjyra e...

Ramiqi intervistohet se kėrcėnoi Xhabir Hamitin

Nacionale » 31 Gusht 2013 | 15:48

Kryetari i Lëvizjes Islame për Bashkim “LISBA”, Fuad Ramiqi, ka konfirmuar për mediet se është marrë në pyetje nga policia e Kosovës si i dyshuar për...

MPJ, notė verbale pėr tė pagjeturit

Nacionale » 31 Gusht 2013 | 15:37

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur (30 Gusht), Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, në emër të Qeverisë...

Shpend Ahmeti kandidon nė Prishtinė

Video » 31 Gusht 2013 | 15:10

Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka nominuar nënkryetarin Shpend Ahmeti si kandidat për kryetar të Prishtinës. Në fjalimin e tij, Shpend Ahmeti është zotuar...

Komunat e reja sjellin implikime buxhetore

Opinione » 31 Gusht 2013 | 15:09

Krijimi i komunave të reja do të ketë implikime buxhetore. Mjetet buxhetore do të shkojnë për pagat e shërbyesve civilë, që do të punësohen në këto...

Pėrurohet sheshi, pa shtatoren e Rugovės

Nacionale » 31 Gusht 2013 | 14:03

Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa, ka përuruar sot sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë, por këtë e bëri pa shtatoren e presidentit Rugova.  Shtatorja e...

Vdekje e dyshimtė nė Ferizaj

Siguri » 31 Gusht 2013 | 13:51

Policia e Kosovës njofton se në një fushë të hapur në Ferizaj është gjetur një trup i pajetë i një mashkulli. Ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes ka...

Edhe Thaēi mbėshtet intervenimin nė Siri

Politikė » 31 Gusht 2013 | 13:31

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar intervenim ndërkombëtar ushtarak në Siri.  Ai ka thënë se lufta në këtë vend, ku vetëm ditëve...

Bardhyl Sejdiu kėrkon mbrojtje tė afėrt

Nacionale » 31 Gusht 2013 | 10:17

Djali i ish-presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka kërkuar mbrojtje 24-orëshe nga Policia e Kosovës. Këtë kërkese, Bardhyl Sejdiu, e ka bërë pas përfshirjes...

Rrėfimi pėr nusen qė u mbyt nė kanal

Nacionale » 31 Gusht 2013 | 10:02

Në familjen Imeri në Balinc të Vushtrrisë, ka të pame. Atje hyjnë e dalin shumë njerëz që shkojnë për ngushëllime. Nusja e tyre, Vjollca Imeri, 24...

Miranda Kerr provokon

Kult » 31 Gusht 2013 | 08:16

Ajo nuk është e panjohur kur vjen puna për të hequr rrobat pasi është një nga modelet kryesore të "Victoria Secret". Por duket se supermodelja australiane,...

Qepa dhe dobia e saj

Lifestyle » 31 Gusht 2013 | 07:28

Është një nga bimët e pasura me quercetin. Hulumtimet tregojnë se qepa parandalon zhvillimin e kancerit. Qepët kanë një shumëllojshmëri efektesh...

Bayerni fitues i Superkupės sė Evropės

Sport » 30 Gusht 2013 | 23:42

Bayern i Munichut ka mposhtur Chelsean, në një ndeshje dramatike 120-minutëshe, që në fund u vendos me penallti.   Përballja e dy trajnerëve rivalë të përbetuar...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0854 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8464 GBP
   • Swiss Franc1.0799 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4707 CNY
   • Japan Yen119.5160 JPY