1—20 nga 701 rezultate

Arkivi për Shtator 2013

Tragjedi nė brigjet e Italisė, mbyten 13 emigrantė (Foto)

Tragjedi nė brigjet e Italisė, mbyten 13 emigrantė (Foto)

Botė » 30 Shtator 2013 | 17:25

Një tragjedi ka ndodhur në brigjet e Italisë, ku 13 klandestinë janë mbytur. Ngjarja ndodhi të hënën në Sampieri të Sicilisë. Rreth 200...

Mancini, trajneri ri i Galatasarayt

Mancini, trajneri ri i Galatasarayt

Sport » 30 Shtator 2013 | 17:18

Roberto Mancini do të jetë trajneri i ri i Galatasarayt, pas largimit të Fatih Terim nga drejtimi i klubit turk.  Verdhekuqtë e Stambollit postuan një fotografi në profilin e tyre...

PDK: Pyetėsori iu drejtohet qytetarėve, jo LDK-sė

PDK: Pyetėsori iu drejtohet qytetarėve, jo LDK-sė

ZGJEDHJET 2014 » 30 Shtator 2013 | 16:59

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Prishtinë, e cila ditë më parë ka lansuar pyetësorin “Si ta bëjmë Prishtinën vend më të...

Mustafa: UPZ po e pėrmbush misionin

Mustafa: UPZ po e pėrmbush misionin

Arsim » 30 Shtator 2013 | 16:52

Zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të diplomimit të gjeneratës së parë të Universitetit të Prizrenit...

Lirohen nga paraburgimi zyrtarėt e AKPM-sė

Lirohen nga paraburgimi zyrtarėt e AKPM-sė

Shėndetėsi » 30 Shtator 2013 | 16:23

Ilir Dushi, kryeshef i Agjencisë Kosovare për Produkte Medicinale (AKPM), drejtori i licencimit në këtë agjenci, Haki Ejupi, dhe afaristi Edon Hajrullaga, janë liruar sot nga...

Gratė bėhen me Qendėr tė Bizneseve

Gratė bėhen me Qendėr tė Bizneseve

Ekonomi » 30 Shtator 2013 | 15:29

Sot, në Prishtinë është bërë hapja solemne e Qendrës Tregtare të Grave, një projekt i përbashkët i BERZH-it/EU, Ambasadës së Holandës, asaj...

Hoxhaj kėrkon njohjen nga Maroku

Hoxhaj kėrkon njohjen nga Maroku

Politikė » 30 Shtator 2013 | 15:20

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, gjatë qëndrimit në New York ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Marokut, Saad Dine El...

Irak, 51 tė vrarė nga sulmet me bomba

Irak, 51 tė vrarė nga sulmet me bomba

Nė fotografi » 30 Shtator 2013 | 14:39

Nga një valë e sulmeve me makina-bomba në Irak, janë vrarë së paku 51 veta, kurse janë plagosur mëse 100 të tjerë. Zyrtarët njoftuan për 11 sulme të...

Papunėsia nė Kosovė, gati 31 pėr qind

Papunėsia nė Kosovė, gati 31 pėr qind

Ekonomi » 30 Shtator 2013 | 14:33

Shkalla e papunësisë në Kosovë gjatë vitit 2012 ishte 30.9 për qind nga numri i përgjithshëm i personave në moshë pune. Kështu thanë zyrtarë të...

Krasniqi e Grabovci pėrplasen pėr PTK-nė

Krasniqi e Grabovci pėrplasen pėr PTK-nė

Video » 30 Shtator 2013 | 14:05

Kryesia e Kuvendit nuk e ka futur në rend dite, në seancën e kësaj jave të Kuvendit, shqyrtimin e Raportit të Komisionit Qeveritar për Privatizimin e 75% të aksioneve të...

Shembet rruga e re nė lagjen Arbėria

Shembet rruga e re nė lagjen Arbėria

Video » 30 Shtator 2013 | 13:56

Rruga e re në lagjen Arbëria (ish-Dragodan) në kryeqytet, është shembur ende pa u inauguruar. Reshjet e sotshme të shiut kanë ndikuar që një pjesë e asfaltit...

Partia e Fortė e ”ndihmon” me 10 € Vetėvendosjen

Partia e Fortė e ”ndihmon” me 10 € Vetėvendosjen

ZGJEDHJET 2014 » 30 Shtator 2013 | 13:47

Subjekti politik "Partia e Fortë" ka njoftuar se ka dhuruar "një donacion modest, por domethënës" prej 10 eurosh për Lëvizjen Vetëvendosje për ta...

Nė veri kėrkohen kushte pėr fushatė parazgjedhore

Nė veri kėrkohen kushte pėr fushatė parazgjedhore

Komuna » 30 Shtator 2013 | 13:03

Situata e sigurisë gjatë javës së fundit ka qenë më e qetë sesa java paraprake. Kështu u vlerësua të hënën në takimin e Komitetit lokal për siguri...

Arsenali pretendent pėr titull

Arsenali pretendent pėr titull

Sport » 30 Shtator 2013 | 11:24

Arsene Wenger ka insistuar të dielën se forma e mirë e Arsenalit do të ndikojë në garën për titullin e ligës Premier këtë sezon. Francezi dhe ekipi tij ishte...

Kreditė e kėqija po rriten

Kreditė e kėqija po rriten

Biznes & Financa » 30 Shtator 2013 | 11:08

Për shkak të zhvillimit të dobët ekonomik në vendet e Ballkanit Perëndimor, qytetarët nuk po mund t'i kthejnë huat ndaj bankave. Raporti i Bankës Botërore për...

Ambasadori Nexhmi Rexhepi merr detyrėn nė Slloveni

Ambasadori Nexhmi Rexhepi merr detyrėn nė Slloveni

Politikė » 30 Shtator 2013 | 11:05

Presidentja Atifete Jahjaga ka pritur sot në takim përcjellës, para nisjes në detyrë, ambasadorin fuqiplotë të Republikës së Kosovës në Republikën e...

Lekaj: E kam mbėshtetjen e PDK-sė

Lekaj: E kam mbėshtetjen e PDK-sė

Politikė » 30 Shtator 2013 | 11:00

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka siguruar Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), se në zgjedhjet lokale në Gjakovë, në rast se dy kandidatët potencialë...

Nikoliqi i mirėpritur nė Prishtinė

Nikoliqi i mirėpritur nė Prishtinė

Politikė » 30 Shtator 2013 | 10:56

  Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shprehur tashmë dëshirën dhe vullnetin e saj që ta ftojë në Samitin e gjashtë të presidentëve të Ballkanit...

Nga MTL-ja me Turqinė, Kosova humb 20 milionė €

Nga MTL-ja me Turqinė, Kosova humb 20 milionė €

Ekonomi » 30 Shtator 2013 | 10:52

Marrëveshja për Tregti të Lirë (MTL) me Turqinë, të cilën ditë më parë e nënshkroi ministrja Mimoza Kusari-Lila dhe ministri i Ekonomisë i...

Tevez nė dyshim pėr Galatasarayn

Tevez nė dyshim pėr Galatasarayn

Sport » 30 Shtator 2013 | 10:15

Trajneri i Juventusit ndoshta do të duhet të mendojë ekipin e tij pa Carlos Tevezin kundër Galatasarayt në Champions League, pasi argjentinasi ka pësuar një dëmtim në nyje...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY