1—20 nga 842 rezultate

Arkivi për Tetor 2013

Afėrdita nėnshkruan kontratė mode nė Itali

Kult » 31 Tetor 2013 | 23:00

Modelja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj, do jetë pjesë e pasarelave italiane. Bukuroshja nga Mali i Zi ka postuar në Twitter një foto ku shihet duke nënshkruar...

Tahiri: 100 milionė euro nga legalizimet nė Prishtinė

ZGJEDHJET 2014 » 31 Tetor 2013 | 22:33

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Besnik Tahiri ka premtuar se me ardhjen në krye të Kryeqytetit do të inkasojë të paktën 100 milionë euro me inkasimin...

Berlusconi martohet fshehtė me 28-vjeēaren

Kult » 31 Tetor 2013 | 22:11

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi, 77 vjeç, i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar me 28-vjeçaren Francesca Pascale. Ceremonia martesore ka qenë tepër private dhe...

Peja dėshpėron sėrish

Sport » 31 Tetor 2013 | 22:08

Peja ka dëshpëruar përsëri duke humbur edhe ndeshjen e dytë në kuadër të garave në Balkan League, ndaj Bc Levskit me rezultat 78:86. Mysafirët gjatë gjithë...

Pacolli: Ne kemi kandidatė tė shkolluar jashtė

ZGJEDHJET 2014 » 31 Tetor 2013 | 21:17

Kandidati i Aleancës Kosova e Re për Prishtinën, Korab Sejdiu, sot përmbylli fushatën e tij në Prishtinë, me një tubim ku merrnin pjesë dhe presidenti i kësaj...

“Vota pėr PD-nė pengon nėpėrkėmbjen e vlerave“

Video » 31 Tetor 2013 | 20:34

Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, në përmbylljen e fushatës parazgjedhore, të tri degëve të PD-së në Prishtinë, tha se ka ardhur koha që...

PDK-ja mbylli fushatėn nė Prishtinė

Video » 31 Tetor 2013 | 20:21

Në mbyllje të fushatës zgjedhore të PDK-së në Prishtinë, kreu i kësaj partie, njëherësh kryeministër i vendit, Hashim Thaçi, e ka vlerësuar...

Tėrhiqet fletarresti, Vulin mund tė vijė nė Kosovė

Nacionale » 31 Tetor 2013 | 20:20

Prokuroria e Shtetit ka tërhequr fletë-arrestin ndaj ministrit pa portofol për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin. Me këtë veprim, Prokuroria ka hapur...

Mesiq: Serbia s’mund tė bėjė gjė me Kosovėn

Opinione » 31 Tetor 2013 | 20:05

Për Serbinë do të ishte mirë sikur sërish t’i kthehej industrializimit dhe aranzhimit të kapitalit të jashtëm, ka thënë ish-kryetari i Kroacisë, Stipe...

Januzaj cilėsohet si Ronaldo i ri

Sport » 31 Tetor 2013 | 19:29

Ish-mesfushori i Manchester Unitedit, Quinton Fortune, e ka krahasuar Adnan Januzajn me Cristiano Ronaldon. “Çdokush në klub e dinte që ai ishte shumë i veçantë. Besimi që...

Jahjaga lobon pėr njohje nė Forumin Islamik

Politikė » 31 Tetor 2013 | 19:00

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, po merr pjesë në Forumin Botëror Eekonomik Islamik në Londër. Atje është takuar me kryeministrin e Pakistanit, Nawaz Sharif, me...

Deputetet turke lejohen me shami

Nė fotografi » 31 Tetor 2013 | 18:19

Katër ligjvënëse të mbuluara kanë ndjekur sot një seancë të Parlamentit turk, duke i dhënë fund ndalesës së shamive në hapësirat e...

Timberlake nė skena “tė nxehta” me Rileyn

Kult » 31 Tetor 2013 | 17:20

Justin Timberlake mund të jetë burrë i lumtur në martesë, në jetën reale, me aktoren Jessica Biel, por në projektin e tij të ri, në videon “TKO”, ai ka...

Latifi: Kemi projekte pėr mbėshtetjen e grave nė biznes

ZGJEDHJET 2014 » 31 Tetor 2013 | 17:01

Dega e Aleancës së Gruas të Kosovës në Rahovec ka mbajtur tubim zgjedhor me gratë e kësaj komune. Kryetarja e degës së AGK-së, Rukije Krasniqi, duke folur për rolin...

​Tahiri: Program pėr mirėqenie sociale

Video » 31 Tetor 2013 | 16:59

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Besnik Tahiri, edhe të enjten ka shpalosur programin e tij qeverisës “Kontrata për ndryshim” gjatë një vizite...

Shqipėria do tė luajė miqėsore me Bjellorusinė

Sport » 31 Tetor 2013 | 16:26

Shqipëria do të luajë një miqësore, më 15 nëntor, ndaj Bjellorusisë. Lajmi bëhet i ditur nga Federata Shqiptare e Futbollit, sipas së cilës takimi do të luhet...

​PF: Halloween tė shpallet festė zyrtare

Video » 31 Tetor 2013 | 15:34

Pas dhurimit të 10.800 sekondave qetësi përmes spotit publicitar të transmetuar në tre TV-të nacionale gjatë fushatës zgjedhore, Partia e Fortë ka vendosur që...

Mustafa: Prishtina me sallė universale dhe teatėr

ZGJEDHJET 2014 » 31 Tetor 2013 | 15:21

Plani i kryetarit të komunës së Prishtinës Isa Mustafa, në fushën e kulturës, rezulton që në katër vitet e ardhshme kryeqyteti i Kosovës do të bëhet me...

Ashton: Zgjedhjet, test pėr demokracinė

Politikė » 31 Tetor 2013 | 14:58

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Catherine Ashton, u ka bërë thirrje pushtetarëve të Kosovës dhe atyre serbë që...

Ēeku kėrkon votėn e turqve

ZGJEDHJET 2014 » 31 Tetor 2013 | 14:53

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Agim Çeku, ka kërkuar votën e turqve në Prishtinë. Ai të enjten ka vizituar...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0854 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8464 GBP
   • Swiss Franc1.0799 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4707 CNY
   • Japan Yen119.5160 JPY