1—20 nga 750 rezultate

Arkivi për Nėntor 2013

Dafina debuton nė Amerikė

Dafina debuton nė Amerikė

Kult » 30 Nėntor 2013 | 22:35

Më në fund duket se këngëtarja e Kosovës Dafina Zeqiri po e realizon ëndrrën e saj për t'u bërë pjesë e tregut muzikor botëror e specifikisht të atij...

Tri raste tė reja me AIDS, Kosova pak e prekur

Tri raste tė reja me AIDS, Kosova pak e prekur

Shėndetėsi » 30 Nėntor 2013 | 20:02

Në konferencën përmbyllëse të Javës Evropiane të Testimit për HIV-AIDS që u mbajt në Ministrinë e Shëndetësisë, u tha se Kosova vazhdon të...

Beqaj: Fuqishėm do tė pėrkrahim komunitetin e biznesit

Beqaj: Fuqishėm do tė pėrkrahim komunitetin e biznesit

Video » 30 Nėntor 2013 | 17:13

Ministri i Financave, Besim Beqaj ka thënë sot në Prizren se Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Ministria e Financave fuqishëm do të përkrahin komunittein e biznesit dhe se...

Jahjaga: Nesėr ėshtė testi pėrfundimtar

Jahjaga: Nesėr ėshtė testi pėrfundimtar

Video » 30 Nėntor 2013 | 16:34

Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim përfaqësuesit e institucioneve përgjegjëse për organizimin, mbarëvajtjen dhe sigurinë e zgjedhjeve komunale,...

Austria shton numrin e ushtarėve nė Kosovė

Austria shton numrin e ushtarėve nė Kosovė

Nacionale » 30 Nėntor 2013 | 15:13

Qeveria e Austrisë, gjatë takimit të ardhshëm që do të mbahet të martën, do t’ia vazhdon mandatin ushtarëve të vetë në misionet ndërkombëtare,...

Hoxhaj kėrkon vazhdimin e pėrkrahjes turke

Hoxhaj kėrkon vazhdimin e pėrkrahjes turke

Politikė » 30 Nėntor 2013 | 13:19

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Ahmet Davutoğlu. Ministri Hoxhaj...

Pėrfundon autostrada, 11 mijė mbesin pa punė

Pėrfundon autostrada, 11 mijė mbesin pa punė

Ekonomi » 30 Nėntor 2013 | 11:11

Autostrada e Kosovës përfundoi së ndërtuari, ekskavatorët u fikën e lopatat u mblodhën mënjanë. E bashkë me to, mënjanë do të rrinë edhe 8 mijë...

Olimpistja mė e pasur nė botė

Olimpistja mė e pasur nė botė

Sport » 30 Nėntor 2013 | 11:01

Patinazhistja koreane është sportistja më e paguar ndër pjesëmarrësit në Olimpiada. Ndoshta patinazhi nuk duket shumë sport i pasur, por një kampione nga ky sport...

Shakira e Pique, pėrcjellin edhe basketboll

Shakira e Pique, pėrcjellin edhe basketboll

Kult » 30 Nėntor 2013 | 10:14

Shakira është parë shpeshherë duke brohoritur për ekipin e futbollit në të cilin luan bashkëshorti i saj, ndërsa tani është parë  duke shikur ekipin e...

Ligji pėr duhanin nė disa komuna nuk po zbatohet

Nacionale » 30 Nėntor 2013 | 10:04

Në disa komuna të Kosovës, nuk po zbatohet ligji për duhanin. Inspektorët komunal kanë gjobitur qytetarët por jo edhe pronarët e lokaleve. Në Komunën e...

Pasuria e konfiskuar 1.6 milion euro

Pasuria e konfiskuar 1.6 milion euro

Ekonomi » 30 Nėntor 2013 | 09:59

Ka arritur në 1,6 milionë euro vlera e pasurisë së konfiskuar nga fillimi i këtij viti e deri më tash nga Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruara ose të...

MPJ shpenzon mbi 5500 euro pėr tepihė

MPJ shpenzon mbi 5500 euro pėr tepihė

Politikė » 30 Nėntor 2013 | 09:56

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) e udhëhequr nga ministri Enver Hoxhaj nuk ka të ndalur shpenzimet në rregullimin e zyrave. Kjo ministri do shpenzoi hiq më pak se 5 mijë e 565 euro...

Sot heshtje zgjedhore, nesėr balotazhi

Sot heshtje zgjedhore, nesėr balotazhi

ZGJEDHJET 2014 » 30 Nėntor 2013 | 09:48

Ppartitë politike në Kosovë, e kanë përmbyllur, mbrëmë në mesnatë, fushatën parazgjedhore të balotazhit. Gjatë kësaj fushate qytetarët kanë...

Bushati pėr njė politikė tė re aktive nė rajon

Bushati pėr njė politikė tė re aktive nė rajon

Opinione » 30 Nėntor 2013 | 09:45

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka thënë se zgjedhjet e fundit vendore treguan që Kosova ka bërë hapa përpara drejt konsolidimit të...

 Botohet “I pėrndjekuri i dashurisė” i Agollit

Botohet “I pėrndjekuri i dashurisė” i Agollit

Arte » 30 Nėntor 2013 | 08:20

Janë më shumë se 50 vjet poezi dashurie, të cilat tregojnë dhimbjen, gëzimin, emocionin e shkrimtarit Dritëro Agolli. Të gjitha këto të përmbledhura si...

Ballkani do tė pėrballet me dimėr tė acartė

Ballkani do tė pėrballet me dimėr tė acartė

Nacionale » 29 Nėntor 2013 | 18:52

Dimri do të jetë i gjatë dhe i ftohtë. Sipas meteorologëve, ky mund të jetë dimri më i ftohtë në 100 vitet e fundit . Dominik Jung, meteorolog gjerman, thotë se...

Njėmbėdhjetė vjet burgim pėr trafikim tė drogės

Njėmbėdhjetė vjet burgim pėr trafikim tė drogės

Siguri » 29 Nėntor 2013 | 16:31

Një trup gjykues në Gjykatën Themelore në Prishtinë, e dënoi sot Ylber Jashanicën me një dënim të përgjithshëm prej 11 vjet burgim dhe me gjobë prej 25...

PSG dėshiron ta shmangė Barcelonėn

PSG dėshiron ta shmangė Barcelonėn

Sport » 29 Nėntor 2013 | 16:24

Trajneri i PSG-së, Laurent Blanc, ka thënë se skuadra e tij do të donte që ta shmangte skuadrën e Barcelonës, në shortin për raundin e 16 skuadrave më të mira...

Dogana kap pije dhe produkte dietale kontrabandė

Dogana kap pije dhe produkte dietale kontrabandė

Siguri » 29 Nėntor 2013 | 16:09

Dogana e Kosovës ka parandaluar disa raste të tentimit të kontrabandimit të mallrave të ndryshme. Në dy raste, në rajonin e Mitrovicës janë kapur pije të kontrabanduara,...

Marrėveshje Kosovė-Shqipėri pėr lehtėsim tė tregtisė

Marrėveshje Kosovė-Shqipėri pėr lehtėsim tė tregtisė

Biznes & Financa » 29 Nėntor 2013 | 15:48

Kosova dhe Shqipëria vazhdojnë të përafrohen me njëra-tjetrën, në të gjitha aspektet. Fizikisht këtë e mundëson projekti madhor i të dyja shteteve - Rruga e...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8612 GBP
   • Swiss Franc1.0708 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4228 CNY
   • Japan Yen119.7380 JPY