1—20 nga 962 rezultate

Arkivi për Dhjetor 2013

 Kryetari Ahmeti viziton policėt nė detyrė

Kryetari Ahmeti viziton policėt nė detyrė

Nacionale » 31 Dhjetor 2013 | 23:14

Kryetari i Komunës Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur që një pjesë të natës së Vitit të Ri ta kalojë pranë qytetarëve të kryeqytetit,...

Letonia nga mesnata hyn nė eurozonė

Letonia nga mesnata hyn nė eurozonė

Botė » 31 Dhjetor 2013 | 16:57

Letonia, nga mesnata, do të bëhet anëtarja e 18-të e Bashkimit Evropian, e cila do të miratojë euron si monedhë të saj. Ky hap i Letonosë ndodh në 15-vjetorin e...

Bushi: S’do ta lusim mė Januzajn

Bushi: S’do ta lusim mė Januzajn

Sport » 31 Dhjetor 2013 | 16:51

Drejtuesit e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) dhe trajneri Gianni De Biasi kanë bërë disa përpjekje që të kontaktojnë të atin e Adnan Januzajt, Abedinin, por kjo...

Jacobson: Kosova ka hyrė nė rrugė tė drejtė

Jacobson: Kosova ka hyrė nė rrugė tė drejtė

Politikė » 31 Dhjetor 2013 | 16:42

Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson ka folur për Kosovën dhe detyrën e saj si diplomate në Kosovë. Në një intervistë për Radio Kosovën...

Jahjaga vizitoi SOS Fshatin e Fėmijėve

Jahjaga vizitoi SOS Fshatin e Fėmijėve

Video » 31 Dhjetor 2013 | 16:14

Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, vizitoi sot SOS fshatin e fëmijëve në Prishtinë dhe kaloi disa momente me fëmijët dhe drejtuesit e këtij institucioni.   Ajo...

Policia me plan pėr fundvit

Policia me plan pėr fundvit

Siguri » 31 Dhjetor 2013 | 16:00

Policia e Kosovës për festat e fund-vitit ka përgatitur planin operativ “Fund-viti 2013”, për të ofruar siguri në tërë territorin e Republikës së...

Familjarėt e tė pagjeturve protestuan

Familjarėt e tė pagjeturve protestuan

Nacionale » 31 Dhjetor 2013 | 14:45

Familjarët e personave të pagjetur protestuan sot para Qeverisë, në shenjë pakënaqësie me punën që është bërë për zbardhjen e fatit të të...

33 tė vrarė nė Volgograd

33 tė vrarė nė Volgograd

Nė fotografi » 31 Dhjetor 2013 | 12:18

Një grua vë lule afër vendit të shpërthimit në stacionin e trenit në Volgograd të Rusisë. Numri i të vrarëve në dy sulmet vetëvrasëse ka arritur...

KQP ”pėrmbyll” procesin e privatizimit tė PTK-sė

KQP ”pėrmbyll” procesin e privatizimit tė PTK-sė

Ekonomi » 31 Dhjetor 2013 | 12:01

(E plotësuar) Komisioni Qeveritar për Privatizimin e PTK-së (KQP), është takuar dje për të analizuar situatën e krijuar në lidhje me procesin e privatizimit të...

Izraeli liron 26 tė burgosur palestinezė

Izraeli liron 26 tė burgosur palestinezė

Botė » 31 Dhjetor 2013 | 12:00

Izraeli liroi 26 të burgosur tjerë palestinezë të cilët janë burgosur për kryerje të sulmeve vdekjeprurëse ndaj civilëve izraelitë. Lirimi i tyre që...

Mustafa: 2013-ta, vit i rritjes sė LDK-sė

Mustafa: 2013-ta, vit i rritjes sė LDK-sė

Politikė » 31 Dhjetor 2013 | 11:38

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ua ka uruar të gjithë qytetarëve të vendit Vitin e Ri 2014, duke u shprehur se viti 2013 ishte vit i vazhdimit të...

Mė sė shumti bėrllok bėjnė banorėt e Prishtinės

Mė sė shumti bėrllok bėjnė banorėt e Prishtinės

Nacionale » 31 Dhjetor 2013 | 11:32

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës për mbeturinat komunale 2012. Rezultatet e kësaj ankete kanë treguar se sasia e mbeturinave komunale të...

 Schumacher, shenja pėrmirėsimi pas operacionit nė tru

Schumacher, shenja pėrmirėsimi pas operacionit nė tru

Sport » 31 Dhjetor 2013 | 11:21

Mjekët francezë që po kurojnë pilotin e Formula 1, Michael Schumacher deklaruan se gjermani ka dhënë shenja përmirësimi në 12 orët e fundit. Ekipi i mjekëve...

Haradinaj: Hashim Thaēin e mbėshteta pėr tema nacionale

Haradinaj: Hashim Thaēin e mbėshteta pėr tema nacionale

Nacionale » 31 Dhjetor 2013 | 11:16

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se ka pritur që zgjedhjet lokale të 2013-s të kenë rezultat tjetër për partinë e tij, dhuke theksuar se nuk është aspak i...

Si u panė marrėveshja dhe zgjedhjet nga SHBA?

Si u panė marrėveshja dhe zgjedhjet nga SHBA?

Botė » 31 Dhjetor 2013 | 11:06

Dy zhvillime në Kosovë gjatë vitit 2013 që kanë tërhequr vëmendjen e Washingtonit kanë qenë marrëveshja e 19 prillit midis Kosovës dhe Serbisë në...

Kryeministri Thaēi uron Vitin e Ri

Kryeministri Thaēi uron Vitin e Ri

Nacionale » 31 Dhjetor 2013 | 11:04

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi ka uruar të martën qytetarët e Kosovës që viti 2014 të jetë vit i mbarë dhe i suksesshëm. Ai në rrjetin social Facebook...

Kosova ta pėrmirėsojė imazhin nė Evropė

Kosova ta pėrmirėsojė imazhin nė Evropė

Politikė » 31 Dhjetor 2013 | 09:14

Daniel Serwer, profesor në Shkollën e Studimeve të avancuara ndërkombëtare “Johns Hopkins” dhe është bashkëpunëtor i lartë në Qendrën e saj...

Demaēi: 2013-ta, vit “baksuz”

Demaēi: 2013-ta, vit “baksuz”

Nacionale » 31 Dhjetor 2013 | 09:10

Veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, vitin 2013 e ka quajtur vit “baksuz”. Sipas tij, gjatë këtij viti qytetarët e shtetit të Kosovës...

Rodriguez dėshiron fėmijėn e dytė

Kult » 31 Dhjetor 2013 | 09:03

Një prej vajzave më të njohura të showbizit italian, Belen Rodriguez, dëshiron të provojë për herë të dytë kënaqësinë e të bërit...

Qirinjtė aromatikė tė dėmshėm

Qirinjtė aromatikė tė dėmshėm

Lifestyle » 31 Dhjetor 2013 | 07:19

Nëse jeni romantik dhe kënaqeni duke qëndruar me orë të tëra me qirinj të ndezur, duhet të dini se qirinjtë me aromë janë të dëmshëm për...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY