1—20 nga 1061 rezultate

Arkivi për Janar 2014

Diego rikthehet nė Atletico

Sport » 31 Janar 2014 | 23:17

Atletico Madrid ka kompletuar huazimin e Diegos nga Wolfsburgu. Braziliani rikthehet në Vicente Calderon pasi në sezonin 2011-2012 kishte bërë 43 paraqitjen për...

Berbatov lojtar i Monacos

Sport » 31 Janar 2014 | 23:16

Dimitar Berbatov edhe zyrtarisht është lojtar i Monacos, në formë huazimi. Bullgari pasditen e të premtes kishte udhëtuar në Monaco për të kompletuar testet mjekësore...

Zjarr nė Burgun e Rrogozhinės, 20 tė lėnduar

Rajon » 31 Janar 2014 | 22:40

Ndizet në flakë institucioni i vuajtjes së dënimit në Rrogozhinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30, kur flakët kanë përfshirë disa qeli të...

Stop dhunės nė shkolla!

Nacionale » 31 Janar 2014 | 22:04

Dhuna e shtuar në kohët e fundit nëpër shkollat e Kosovës, e veçanti në ato të kryeqytetit e kanë shqetësuar tej mase Partinë e Drejtësisë, konkretisht...

Krasniqi: Partitė nuk duan tė qeverisen nga njerėzit e dijshėm

Nacionale » 31 Janar 2014 | 21:26

Kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi, po vazhdon të kritikojë zhvillimet politike në vend, por jo vetëm. Në një postim të fundit në profilin e tij në rrjetin...

Pacolli: Trepēa po kthehet nė binarė

Video » 31 Janar 2014 | 19:05

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, gjatë një vizite që i ka bërë të premten kompleksit Industrial “Trepça” në Stan Tërg, e ka quajtur lajm të...

Rita Ora zbulon kėngėn e re

Kult » 31 Janar 2014 | 16:34

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora për fansat e saj ka zbuluar titullin e projektit të ri, të cilën është duke e realizuar. Rita Ora ka bërë të ditur sot në...

Bizneset kontribuuesit mė tė mėdhenj tė zhvillimit ekonomik

Video » 31 Janar 2014 | 16:18

Sektori privat vazhdon të jetë kontribuuesi më i madh në rritjen dhe zhvillimin e ekonomisë së vendit. Përmes Doganës dhe Administratës Tatimore, bizneset kontribuojnë...

Angli, centrali atomik mbyllet pas radioaktivitetit

Nė fotografi » 31 Janar 2014 | 16:08

Një central atomik i riprocesimit në pjesën veriperëndimore të Anglisë është mbyllur pjesërisht, pasi janë hetuar nivele të ngritura të...

Ka vdekur historiani Muhamet Pirraku

Arte » 31 Janar 2014 | 16:04

Pas një sëmundjeje të gjatë e të rëndë, ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare, prof. Dr. Muhamet Pirraku. Pirraku ishte lindur në fshatin Flamuras (Sankoc)...

Themelohet Shoqata e Ndėrtuesve tė Prishtinės

Video » 31 Janar 2014 | 15:49

Në kuadër të Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), të premten është themeluar Shoqata e Ndërtuesve të Prishtinës. Në përbërje të shoqatës...

UP: Protesta po pengon aplikimin pėr bursa

Arsim » 31 Janar 2014 | 15:34

Zyrtarët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” kanë fajësuar studentët të cilët po protestojnë, tash sa ditë, para ndërtesës së...

Beqaj bisedon me BERZH-in pėr projektet potenciale

Ekonomi » 31 Janar 2014 | 15:22

Banka Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH) është e gatshme që të përkrahë projektet në sektorin publik dhe privat, për të cilat ekziston interesim në...

Smakaj edhe njė mandat nė krye tė AKI-sė

Siguri » 31 Janar 2014 | 15:16

Në bazë të nenit 82, paragrafi 21 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, Presidentja dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës sot riemëruan zotëri...

Kryeministri Thaēi ftohet nė Konferencėn e Mynihut pėr Siguri

Nacionale » 31 Janar 2014 | 15:14

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në Konferencën e Mynihut për Siguri që pritet të mbahet këtë vikend. Këtë kryeministri i...

Prezantohen 25 tituj shkencorė tė financuar nga MAShT

Video » 31 Janar 2014 | 15:01

Ministri i Arsimit, i Shkencës dhe i Teknologjisë, Ramë Buja, mori pjesë sot në ceremoninë e prezantimit të 25 librave shkencorë, që janë botuar gjatë vitit të...

ShBA kėrkon burg tė pėrjetshėm pėr Tsavrnaen

Botė » 31 Janar 2014 | 14:56

Prokurorët amerikanë do të kërkojnë dënimin me vdekje kundër të dyshuarit për sulmin terrorist në Maratonën e Bostonit vitin e kaluar. Prokurori i...

Mourinho e sheh Cityn favorit

Sport » 31 Janar 2014 | 14:55

Trajneri i Chelseas, Jose Mourinho, ka pranuar se Manchester City është favorit në sfidën e këtyre dy skuadrave që do të zhvillohet në “Etihad Stadium”, të...

MSh me Strategji pėr parandalimin e Etheve Hemorragjike

Shėndetėsi » 31 Janar 2014 | 14:36

Në Malishevë u mbajt takimi i Këshillit Ndërministror për parandalimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo, ku morën pjesë përfaqësues të lartë të...

OEK dhe OEAK kundėr debatit pėr privatizim

Video » 31 Janar 2014 | 14:19

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) e kanë kundërshtuar debatin e iniciuar në Kuvendin e Kosovës për privatizimin e deritashëm, e...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY