1—20 nga 932 rezultate

Arkivi për Mars 2014

Tre policė plagosen nė Zubin-Potok

Siguri » 31 Mars 2014 | 23:00

Tre pjesëtarë të Policisë të Kosovës, të njësisë kufitare, janë plagosur sot në mbrëmje, në një pritë, në fshatin Banjskë të...

I sigurt vetėm furnizimi nga Badoci, jo nga Batllava

Nacionale » 31 Mars 2014 | 21:00

Vetëm për 40 për qind të 180 mijë banorëve sa llogaritet se ka Prishtina zyrtarisht, mund të ketë furnizim me ujë, edhe nëse mbizotëron thatësirë...

Takimi nė Bruksel pėrfundon pa marrėveshje

Nacionale » 31 Mars 2014 | 19:50

(E plotësuar) Në Bruksel ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, me ndërmjetësimin e baroneshës...

Hoxhaj inkurajon investimet finlandeze nė Kosovė

Video » 31 Mars 2014 | 18:49

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Helsinki, është takuar sot me ministrin e Punëve të Jashtme të...

10 fermerė mitrovicas ndihmohen pėr ngritjen e serrave

Komuna » 31 Mars 2014 | 18:05

Komuna e Mitrovicës, përkatësisht Drejtoria e Bujqësisë dhe e Zhvillimit Rural, ka nënshkruar të hënën kontratën me 10 fermerë, të cilët kanë...

Komuna e Mitrovicės aplikon pėr Park Industrial

Video » 31 Mars 2014 | 17:00

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bernard Nikaj, ka pritur të hënën në takim kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtirin, i cili zyrtarisht e ka dorëzuar...

Pastaseli pėrkujton 106 tė vrarėt

Nacionale » 31 Mars 2014 | 17:00

Në fshatin Pastasel u përkujtuan 106 martirë të vrarë e masakruar nga forcat serbe më 31 mars 1999. Kryetari i komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, tha se gjaku i të...

Nė Deēan inaugurohet objekti i qendrės pėr regjistrim civil dhe tė automjeteve

Komuna » 31 Mars 2014 | 16:28

Në Deçan është inauguruar objekti i Qendrës Komunale të Regjistrimit Civil dhe Qendrës Komunale të Regjistrimit të Automjeteve. Përurimin e kësaj qendre e...

​Ministri Buja vizitoi universitetin “Kadri Zeka” nė Gjilan

Arsim » 31 Mars 2014 | 16:22

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Ramë Buja, vizitoi Universitetin Publik “Kadri Zeka” në Gjilan, ku u takua me ushtruesin e detyrës së rektorit,  Arben...

Biznesmenėt amerikanė ftohen tė investojnė nė Kosovė

Ekonomi » 31 Mars 2014 | 15:06

Delegacioni nga Kosova i udhëhequr nga Ministri i Tregtisë dhe Industrisë,  Bernard Nikaj, ka vazhduar vizitën në Republikën e Panamasë me një sërë aktivitetesh...

FSK-ja nis operacionet e deminimit pėr 2014

Nė fotografi » 31 Mars 2014 | 14:32

Kompania e Deminimit e FSK-së ka filluar sot operacionet e çminimit dhe pastrimit të fushëbetejave në pesë lokacione në gjithë territorin e Kosovës, ku ende ka fusha...

UBT prezanton rezultatet nė seminarin “Academic Exchange for Progress”

Arsim » 31 Mars 2014 | 14:23

UBT po merr pjesë në seminarin “Academic Exchange for Progress” (AEP), program i financuar nga Ambasada Norvegjeze,  i cili ka në fokus financimin e bursave për universitetet...

Konfiskohet malli i kontrabanduar

Siguri » 31 Mars 2014 | 13:55

Në pikën kufitare në Vërmicë, oficerët doganorë gjatë ushtrimit të kontrollit, në një automjet të tipit Ford Mustang, kanë hasur në mall të...

Formimi i FAK-ut, lajm zgjedhor e pa strategji

Video » 31 Mars 2014 | 13:42

Qeveria e Kosovës ka pasur mungesë të qasjes së kujdesshme dhe serioze lidhur me politikat e mbrojtjes, ka deklaruar Ramush Haradinaj, në një tryezë të organizuar...

Krasniqi: Vetėm UĒK-ja ka luftuar, lypeni nė google

Video » 31 Mars 2014 | 13:07

Ligji për Veteranët e UÇK-së të enjten do të vihet në Kuvend për miratim. Kështu u vendos sot pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, ku mes shefave të...

Erdogan i fiton zgjedhjet lokale

Botė » 31 Mars 2014 | 12:18

 Kryeministri turk Recep Tayyip Erdoan e ka shpallur fitoren e partisë së tij, në zgjedhjet lokale që janë zhvilluar të dielën në Turqi. Partia për Drejtësi dhe...

Punėtorėt e KEDS-it paralajmėrojnė protestė

Nacionale » 31 Mars 2014 | 11:16

Sindikata e Punëtorëve të KEDS-it ka paralajmëruar se së shpejti do të organizojnë protesta, pasi që pretendojnë se në këtë kompani po shkelen dispozitat e...

Shaqiri nė Gjermani e do vetėm Bayernin

Sport » 31 Mars 2014 | 10:51

Superylli kosovar i Bayern Munchenit, Xherdan Shaqiri, thotë se nuk është në konsideratë mundësia që të huazohet te ndonjë skuadër tjetër e Bundesligës...

AAK-ja hyn e vetme nė zgjedhje

Politikė » 31 Mars 2014 | 10:49

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se kjo parti ka vendosur të garojë e vetme në zgjedhjet parlamentare, pas të cilave ka për synim ta qeverisë...

Kate Winslet shkėlqen nė tapetin e kuq

Kult » 31 Mars 2014 | 10:00

Lindi edhe fëmijën e tretë, por kjo nuk ka ndikuar që bukuroshja Kate Winslet ta humb shkëlqimin e saj. Bukuroshja britanike është rikthyer në tapetin e kuq pas lindjes...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY