1—20 nga 917 rezultate

Arkivi për Prill 2014

Finalja madrilene

Finalja madrilene

Sport » 30 Prill 2014 | 22:36

Për herë të parë në historinë e Ligës së Kampionëve do të takohen në finale dy skuadra nga i njëjti qytet. Kjo ngase Real Madridit i bashkohet Atletico...

Pėr Enver Hoxhėn e artistėve tanė

Pėr Enver Hoxhėn e artistėve tanė

Opinione » 30 Prill 2014 | 22:00

Ndërtesa ku ka banuar Enver Hoxha u bë pelegrinazh i një grupi artistësh shqiptarë, të cilët përveçse çbunkerizimit të saj, duket se synojnë të...

FAK-u ka ende kundėrshtarė ndėrkombėtarė

FAK-u ka ende kundėrshtarė ndėrkombėtarė

Nacionale » 30 Prill 2014 | 21:37

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj në emisionin “Rubikon” në KTV ka thënë se krijimi i Forcës së Armatosur të Kosovës, ka ende...

Zgjedhjet mund tė shtyhen pėr muajin tetor

Zgjedhjet mund tė shtyhen pėr muajin tetor

Nacionale » 30 Prill 2014 | 20:04

Liderët politikë nuk arritën marrëveshje lidhur me votimin në Kuvend për themelimin e Forcave të Armatosura, vendet e rezervuara dhe zgjedhjet, në takimin e sotëm në...

Shenjat e hershme tė kancerit

Shenjat e hershme tė kancerit

Lifestyle » 30 Prill 2014 | 20:00

Me 8.2 milionë viktima të përvitshme, kanceri konsiderohet si sëmundja e shekullit 21, por nëse kapet në faza të hershme ka shpresë për shpëtim. Shumë prej nesh...

1000 euro pėr vreshtarė, 300 euro pėr perimtarė

1000 euro pėr vreshtarė, 300 euro pėr perimtarė

Bujqėsi » 30 Prill 2014 | 16:57

Njëzet e tri kultura perimore do të subvencionohen me nga 300 euro për çdo hektar të mbjellë, derisa çdo hektar i mbjellë me vreshta do të subvencionohet me nga 1000...

Kardashian dhe West martohen kėtė javė

Kardashian dhe West martohen kėtė javė

Kult » 30 Prill 2014 | 15:55

Ceremonia e kësaj jave do të jetë një nga ato privatet, me vetëm familjarët dhe disa miq të ngushtë. Kim Kardashian dhe Kanye West duket se po përgatiten të martohen...

BSPK e shėnon 1 Majin me njė tryezė

BSPK e shėnon 1 Majin me njė tryezė

Video » 30 Prill 2014 | 15:51

Punëtorët kosovarë as për këtë një maj nuk do të dalin në protesta në mënyrë të organizuar. Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës...

Naser Kelmendit i vazhdohet paraburgimi

Naser Kelmendit i vazhdohet paraburgimi

Siguri » 30 Prill 2014 | 15:41

Një gjyqtar ndërkombëtar i procedurës paraprake në Gjykatën Themelore të Prishtinës, e miratoi sot kërkesën e një prokurori të EULEX-it nga Prokuroria Speciale...

Ushtria ukrainase, nė gjendje gatishmėrie

Ushtria ukrainase, nė gjendje gatishmėrie

Botė » 30 Prill 2014 | 15:37

Ushtruesi i detyrës së presidentit të Ukrainës, ka thënë sot se ushtria e Ukrainës është në “gatishmëri të plotë luftarake”. Këto...

Ronaldo: Jemi mė tė mirėt nė Evropė

Ronaldo: Jemi mė tė mirėt nė Evropė

Sport » 30 Prill 2014 | 15:33

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo e udhëhoqi Real Madridin deri në finale të Ligës së Kampionëve me dy gola në fitoren 4:0 kundër skuadrës kampione në fuqi të...

143 kompani nė Panairin “Prishtina 2014“, edhe nga rajoni

143 kompani nė Panairin “Prishtina 2014“, edhe nga rajoni

Video » 30 Prill 2014 | 15:14

Në Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2014″, i cili është hapur të mërkurën po marrin pjesë 143 kompani, 90 prej tyre kosovare,...

Thaēi: I kemi tė kursyera mbi 1.5 miliard euro

Thaēi: I kemi tė kursyera mbi 1.5 miliard euro

Ekonomi » 30 Prill 2014 | 14:45

Kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se Kosova i ka të kursyera më shumë se 1.5 miliard euro mjete shtetërore në banka evropiane. Sipas tij, një pjesë...

Jahjaga takon deputetė tė pakicave

Jahjaga takon deputetė tė pakicave

Politikė » 30 Prill 2014 | 14:43

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është takuar sot me një grup të deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të udhëhequr nga Petar Miletiq, nënkryetar i...

Refuzohet emėrtimi i ēerdhes me emrin e nėnės sė Adem Jasharit

Refuzohet emėrtimi i ēerdhes me emrin e nėnės sė Adem Jasharit

Komuna » 30 Prill 2014 | 14:42

Kuvendi i Komunës së Skënderajt ka refuzuar të martën që të vetmit institucion parashkollor publik në këtë komunë që mban emrin “Drita” t`i vihet...

Nėna mbyt foshnjen 2 muajshe

Nėna mbyt foshnjen 2 muajshe

Rajon » 30 Prill 2014 | 14:10

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm, ku një nënë 30-vjeçare i ka marrë jetën foshnjës së saj 2-muajshe. Burime nga...

 “Smile International” ndihmon shėndetėsinė kosovare

“Smile International” ndihmon shėndetėsinė kosovare

Shėndetėsi » 30 Prill 2014 | 13:35

 Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës Ferid Agani, priti sot përfaqësuesit e organizatës  ndërkombëtare “Smile International”...

Vetėvendosje kallėzim penal ndaj kryetarit tė Malishevės

Vetėvendosje kallėzim penal ndaj kryetarit tė Malishevės

Komuna » 30 Prill 2014 | 13:33

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Gjakovë ndaj kryetarit të Malishevës dhe zyrtarëve...

Ekonomia ruse nė recesion

Ekonomia ruse nė recesion

Botė » 30 Prill 2014 | 12:51

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka thënë se Rusia është në recesion, pasi ekonomia e saj është duke vuajtur nga vërshime masive të kapitalit, për shkak të...

Guardiola merr pėrsipėr fajin pas eliminimit

Guardiola merr pėrsipėr fajin pas eliminimit

Sport » 30 Prill 2014 | 12:37

Pep Guardiola ndihet fajtor për eliminimin nga Liga e Kampionëve. Trajneri i Bayern Munichut thotë se ka bërë disa gabime taktike në ndeshje, derisa e merr përgjegjësin për...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY