1—20 nga 968 rezultate

Arkivi për Maj 2014

U promovua libri “Haga e Ramush Haradinaj“

U promovua libri “Haga e Ramush Haradinaj“

Arte » 31 Maj 2014 | 20:01

​Në teatrin ”Istref Begolli”, në Pejë, para një numri të madh intelektualësh, publicistësh, artistësh e dashamirës së fjalës së shkruar, u...

Haradinaj: Pas pavarėsisė janė bėrė gabime

Haradinaj: Pas pavarėsisė janė bėrė gabime

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 17:47

Kryetari i Aleancës, Ramush Haradinaj, konsideron se në vitet pas pavarësimit të Kosovës nuk është punuar si duhet; janë bërë gabime, që po e bëjnë...

PD kėrkon votėn nė Kaēanik e Anamoravė

PD kėrkon votėn nė Kaēanik e Anamoravė

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 17:40

(E plotësuar) Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, së bashku me kandidatin për deputet, Avni Tafili, kanë qëndruar në Dubravë të...

INPO: Mbulimi i “Kamarierit” me posterė, shkelje e ligjit pėr zgjedhje

INPO: Mbulimi i “Kamarierit” me posterė, shkelje e ligjit pėr zgjedhje

Komuna » 31 Maj 2014 | 17:38

Iniciativa për Progres (INPO) ka reaguar kundër mbulimit të simbolit të “Kamarierit” në qendër të qytetit të Ferizajt me një poster të kandidatit për...

PF: Ardhmėria e vendit varet kryesisht nga lopėt

PF: Ardhmėria e vendit varet kryesisht nga lopėt

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 17:32

Partia e Fortë ka vizituar ekspozitën e gjedheve në Suharekë, me ç'rast kanë shpalosur "vizionin" e tyre rreth blegtorisë dhe prodhimeve të...

Thaēi prezantoi nė Prizren Fondin e Punėsimit

Thaēi prezantoi nė Prizren Fondin e Punėsimit

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 16:08

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me kandidatët për deputetë nga lista e PDK-së, Edita Tahiri dhe Irfan Fusha, vizituan lagjet dhe qendrën...

Kurti: Fitorja jonė ėshtė e pashmangshme

Kurti: Fitorja jonė ėshtė e pashmangshme

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 15:35

Qytetarët e Llapit kanë mirëpritur kryetarin Albin Kurti dhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje gjatë tubimit në Besianë. Kurti gjatë...

Mustafa: Pas 8 qershorit nuk do tė kemi frikė nga SHIK-u

Mustafa: Pas 8 qershorit nuk do tė kemi frikė nga SHIK-u

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 15:29

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë të shtunën në Mitrovicë, se qeveria e drejtuar nga ai do ta ndalë kontrabandën në veri...

Ismajli: Thėngjillin na e fali Zoti, duhet ta shfrytėzojmė

Ismajli: Thėngjillin na e fali Zoti, duhet ta shfrytėzojmė

Video » 31 Maj 2014 | 14:04

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, ka mbajtur sot një ligjëratë para studentëve të e Universitetit AAB, lidhur me trendet e zhvillimit ekonomik, me theks të posaçëm...

Thaēi: Qytetarėt e dinė qė PDK-ja ėshtė mė e mira

Thaēi: Qytetarėt e dinė qė PDK-ja ėshtė mė e mira

ZGJEDHJET 2014 » 31 Maj 2014 | 13:17

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, sot në mëngjes takoi të gjithë kryetarët e degëve për të biseduar mbi ecurinë e fushatës....

Puyol bėhet drejtor

Puyol bėhet drejtor

Sport » 31 Maj 2014 | 13:01

​Ish-kapiteni legjendar i Barcelonës, Carles Puyol, ka vendosur që të pensionohet nga futbolli për të marrë një rol të ri në Camp Nou sezonin e ardhshëm. Klubi...

Kushtetuesja 740 mijė euro pėr paga e mėditje

Kushtetuesja 740 mijė euro pėr paga e mėditje

Nacionale » 31 Maj 2014 | 11:03

Gjykata Kushtetuese e Kosovës, gjatë vitit 2013, vetëm në paga e mëditje ka shpenzuar nga buxheti 737 mijë e 776 euro. Zyra e Auditorit të Përgjithshëm (ZAP), në...

Problemet e vjetra nė zgjedhjet e reja

Problemet e vjetra nė zgjedhjet e reja

Politikė » 31 Maj 2014 | 10:58

Parlamenti i ri në Kosovë duhet të përballojë shumë detyra të pazgjidhura. Por shanset duken jo të mira, sepse politikanët e rinj kryesorë do të jenë...

Turqia pret 43 milionė turistė sivjet

Turqia pret 43 milionė turistė sivjet

Turizėm » 31 Maj 2014 | 10:55

Gjatë vitit 2014, Turqia është në pritje të një numri rekord turistësh – 43 milionë veta, kurse të ardhurat nga turizmi do të kapin shumën 36 miliardë...

Jep dorėheqje zėdhėnėsi i Shtėpisė sė Bardhė

Jep dorėheqje zėdhėnėsi i Shtėpisė sė Bardhė

Nė fotografi » 31 Maj 2014 | 10:50

Presidenti amerikan, Barack Obama, në një paraqitje të papritur para gazetarëve, ka njoftuar se se zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Jay Carney, ka paraqitur...

Me gjithė premtimet, zhdukja e papunėsisė ėshtė larg

Me gjithė premtimet, zhdukja e papunėsisė ėshtė larg

Nacionale » 31 Maj 2014 | 10:48

Se numri i të papunëve është i madh, nuk është diçka e re për Kosovën. Madje mbi 60% e atyre që s’kanë vende pune, kanë më shumë se një...

Sot shėnohet Dita Botėrore pa Duhan

Sot shėnohet Dita Botėrore pa Duhan

Nacionale » 31 Maj 2014 | 10:44

Në gjithë botën, sot shënohet Dita Botërore pa Duhan. Motoja e sivjeme e kësaj ditë është: "Ngritni taksat e duhanit - Zvogëloni vdekjet dhe...

Merkel, gruaja mė me ndikim nė botė

Merkel, gruaja mė me ndikim nė botė

Kult » 31 Maj 2014 | 10:24

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, për të nëntin vit me radhë zë vendin e parë si femra më me ndikim në botë. Yjet Beyonce, Angelina Jolie dhe Oprah...

Shqipėria merr 120 milionė dollarė nga BB

Shqipėria merr 120 milionė dollarė nga BB

Rajon » 31 Maj 2014 | 10:04

Shqipëria arrin marrëveshjen me Bankën Botërore për marrjen e huasë prej prej 120 milionë dollarë. Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Financave, Shkëlqim...

Deti, detoksifikim natyral i trupit

Deti, detoksifikim natyral i trupit

Lifestyle » 31 Maj 2014 | 08:01

“Deti shpërlan të gjitha sëmundjet“, ka thënë filozofi grek Platoni. "Kthen shëndetin e njeriut”, pohonte poeti grek, Euripidi. Era e kripës dhe pishat e...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY