1—20 nga 877 rezultate

Arkivi për Qershor 2014

Blloku opozitar refuzon Thaēin

Blloku opozitar refuzon Thaēin

Politikė » 30 Qershor 2014 | 20:53

Blloku i partive jofituese të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 8 qershorit përmes një deklarate të përbashkët është zotuar se nuk do të hyjë në...

Franca shpėrthen nė fund

Franca shpėrthen nė fund

Sport » 30 Qershor 2014 | 20:24

Franca e ka kaluar me sukses sfidën me Nigerinë në 1/8 e finales së Botërorit në Brazil, duke shënuar fitore me rezultat 2:0. Megjithatë, deri te kjo fitore francezët...

Vila e Clooneyt mbrohet me ligj

Vila e Clooneyt mbrohet me ligj

Kult » 30 Qershor 2014 | 17:08

Në Itali, autoritetet vendore kanë miratuar një ligj paksa të çuditshëm për mbrojtjen e vilës së aktorit George Clooney. Ky ligj i çuditshëm, ka hyrë...

Barroso: Ne e mbajmė fjalėn, Shqipėria do tė jetė nė BE

Barroso: Ne e mbajmė fjalėn, Shqipėria do tė jetė nė BE

Rajon » 30 Qershor 2014 | 16:53

Kuvendi i Shqipërisë u mblodh sot në një seancë të veçantë, duke i hapur dyert presidentit të Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, i cili përshëndeti dhe...

​Nga korriku, rryma mė e shtrenjtė

​Nga korriku, rryma mė e shtrenjtė

Ekonomi » 30 Qershor 2014 | 16:32

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka aprovuar sot tarifat me pakicë të energjisë elektrike për konsumatorët e rregulluar, të cilat do të aplikohen nga...

Bahtiri mohon deklaratėn pėr ”Parkun e Paqes”

Komuna » 30 Qershor 2014 | 16:31

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, për deklaratën e bërë ditë më parë para urës mbi Ibër, se “do ta shihni se çka do të ndodhë...

Mediet britaneze raportojnė pėr ofertėn “e bujshme“ tė Hajvalisė

Mediet britaneze raportojnė pėr ofertėn “e bujshme“ tė Hajvalisė

Sport » 30 Qershor 2014 | 16:10

Të përditshmet britaneze "The Telegraph" e "Daily Mail" kanë raportuar për ofertën "serioze" prej 1 500 eurosh të Hajvalisë për...

PZAP vendos tė rinumėrohen 50 kuti

PZAP vendos tė rinumėrohen 50 kuti

Politikė » 30 Qershor 2014 | 16:00

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur ta detyrojë KQZ-në që të çojë në rivotim plot 50 kuti votimi. Kjo pasi që ky panel gjeti shkelje të...

Kushtetuesja ka vendosur pėr mandatarin e Qeverisė

Kushtetuesja ka vendosur pėr mandatarin e Qeverisė

Nacionale » 30 Qershor 2014 | 14:36

(E plotësuar) Gjykata Kushtetuese ka bërë të ditur se ka marrë vendim sa i përket kërkesës së parashtruar nga Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga lidhur me atë se...

Mustafi nė Inter

Mustafi nė Inter

Sport » 30 Qershor 2014 | 14:11

Nis ofensiva e Interit për të pasuruar organikën që ka në dispozicion trajneri Walter Mazarri. Sipas mediave italiane, dje klubi zikaltër ka nisur kontaktet me Torinon për sulmuesin...

Buja: Pjesa e dytė e testit tė maturės ka shkuar pėr mrekulli

Buja: Pjesa e dytė e testit tė maturės ka shkuar pėr mrekulli

Arsim » 30 Qershor 2014 | 14:09

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, zhvilloi mbledhjen e saj të rregullt. Në hapje të mbledhjes, ministri i Arsimit, Shkencës dhe...

Nga “Trepēa“ u nxorėn 78 mijė tonė xehe

Nga “Trepēa“ u nxorėn 78 mijė tonė xehe

Ekonomi » 30 Qershor 2014 | 14:02

Nga minierat e “Trepçës” në Stantërg dhe Artanë janë nxjerrë 78 mijë tonë xeherore plumbi dhe zinku, ndërsa nga pasurimi i tyre janë...

Diku agjėrohet 10 orė, diku 22 orė

Diku agjėrohet 10 orė, diku 22 orė

Kuriozitete » 30 Qershor 2014 | 14:00

Në pjesë të ndryshme të botës, besimtarët muslimanë do të agjërojnë më gjatë sesa në pjesë të tjera të botës. Dallimet nuk...

Xhaka festoi me flamurin kuq e zi

Xhaka festoi me flamurin kuq e zi

Sport » 30 Qershor 2014 | 13:19

​Anëtari i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, nuk ka mundur ta fshehë patriotizmin e tij edhe në botërorin e Brazilit. Xhaka, me të përfunduar ndeshja Zvicër...

Burg tė pėrjetshėm, pėr shqiptarėt e grupit “Monstra”

Burg tė pėrjetshėm, pėr shqiptarėt e grupit “Monstra”

Rajon » 30 Qershor 2014 | 12:54

Gjashtë persona nga gjithsej 7 të akuzuarit në rastin “Monstra”, sot u dënuan me burg të përjetshëm nën akuzën “terrorizëm”. Nga akuza...

Qeveria miraton Bechtelin fitues, sė shpejti nėnshkruhet kontrata

Qeveria miraton Bechtelin fitues, sė shpejti nėnshkruhet kontrata

Video » 30 Qershor 2014 | 12:44

Qeveria e Kosovës ka miratuar rekomandimet e Komisionit Drejtues Ndërministror për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Hani i Elezit, e njohur si Autostrada 6, duke shpallur kështu...

Nė Elbasan vendoset busti i Nolit

Nė Elbasan vendoset busti i Nolit

Nė fotografi » 30 Qershor 2014 | 12:22

Në Kishën e Shën Mërisë në qytetin e Elbasanit është vendosur busti i atdhetarit Fan S. Noli. Busti është vepër artistike e skulptorit Idriz Balani. Ceremonia u...

Kuēi: “Zarfi”, ēėshtje hipotetike

Kuēi: “Zarfi”, ēėshtje hipotetike

Politikė » 30 Qershor 2014 | 11:56

Nënkryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi, si duket nuk i pëlqen fort ideja se në Kosovë mund të ketë një qeveri teknike, si...

Rritet numri i ankesave ndaj Gjyqėsorit

Rritet numri i ankesave ndaj Gjyqėsorit

Siguri » 30 Qershor 2014 | 11:33

Sistemi gjyqësor, ende nuk ka arritur të përmbushë detyrimet ligjore në raport me kërkesat dhe të drejtat e garantuara të qytetarëve, për mbrojtjen gjyqësore...

Hajvalia i bėn ofertė Suarezit!

Hajvalia i bėn ofertė Suarezit!

Sport » 30 Qershor 2014 | 11:00

Skuadra e Hajvalisë sot do të dërgojë ofertë te Liverpooli, për sulmuesin e tyre të suspenduar Luis Suarez. Ekipi i Superligës së Kosovës kërkon të...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY