1—20 nga 792 rezultate

Arkivi për Korrik 2014

Ahmeti e LDK pėrplasen pėr naftėn nė shkolla

Ahmeti e LDK pėrplasen pėr naftėn nė shkolla

Komuna » 31 Korrik 2014 | 21:35

Mbyllja e shkollave në pranverë për çështjen e naftës ka ngjallë debat të ashpër mes LDK-së dhe kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mbledhjen e...

Aksident nė Rrugėn e Kombit, 5 tė lėnduar

Aksident nė Rrugėn e Kombit, 5 tė lėnduar

Siguri » 31 Korrik 2014 | 20:00

Pesë persona janë lënduar, dy prej të cilëve në gjendje më të rëndë në aksidentin që ka ndodhur në orët e pasdites në autostradën...

Kandidatėt pėr policė bllokojnė uebfaqen e PK-sė

Nacionale » 31 Korrik 2014 | 19:44

Policia e Kosovës ka publikuar sot rezultatet e testit me shkrim për rreth 20 mijë aplikantët, që kishin konkurruar për t’u bërë zyrtarë policorë. Por, interesimi...

Vreshtarėt bėhen me sistem pėr menaxhimin e cilėsisė dhe kontrollit

Vreshtarėt bėhen me sistem pėr menaxhimin e cilėsisė dhe kontrollit

Bujqėsi » 31 Korrik 2014 | 15:35

Vreshtarët dhe kompanitë prodhuese të verës dhe prodhimeve të tjera nga rrushi, nga ky vit do ta bëjnë deklarimin e rendimentit të rrushit të vjelur.  Kjo, atyre iu...

Osmani: Raporti i Williamsonit, lajm i hidhur dhe i mirė

Osmani: Raporti i Williamsonit, lajm i hidhur dhe i mirė

Politikė » 31 Korrik 2014 | 14:57

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka reaguar për raportin e prokurorit Clint Williamson, duke e vlerësuar lajm të keq për imazhin ndërkombëtar të Kosovës, por dhe lajm...

Martesa e Kim Kardashian nė krizė?

Martesa e Kim Kardashian nė krizė?

Kult » 31 Korrik 2014 | 14:50

Kanë vetëm pak muaj që janë martuar, por thashethemet për një krizë mes tyre janë përhapur kudo. Kim Kardashian dhe Kanye West ishin shprehur që martesa e tyre...

John Kerry viziton Indinė

John Kerry viziton Indinė

Nė fotografi » 31 Korrik 2014 | 14:44

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ecën prapa një statuje pas një vizite në një ndërmarrje në New Delhi, Indi, të enjten, më 31 korrik. Diplomati i...

Shembet tuneli, tre punėtorė humbin jetėn

Shembet tuneli, tre punėtorė humbin jetėn

Rajon » 31 Korrik 2014 | 14:18

  Tre punëtorë të një kompanie turke, që po ndërton një hidrocentral lokal në rrethin e Mirditës, humbën mbrëmë jetën pas shembjes së hyrjes...

Diaspora solli 621 milionė € nė Kosovė

Diaspora solli 621 milionė € nė Kosovė

Ekonomi » 31 Korrik 2014 | 14:01

Kosovarët që jetojnë dhe punojnë në diasporë, gjatë vitit të kaluar, kanë dërguar në vendin e tyre 621 milionë euro, ndërsa remitancat...

Evertoni transferon Lukakun

Evertoni transferon Lukakun

Sport » 31 Korrik 2014 | 14:00

Evertoni ka kompletuar transferimin e Romelu Lukakut nga Chelsea për një shumë prej 35 milionë eurosh. Sulmuesi belg ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin e tij...

Valon Behrami testohet nė Hamburg

Valon Behrami testohet nė Hamburg

Sport » 31 Korrik 2014 | 13:37

Klubi gjerman konfirmon se futbollistit shqiptar gjatë ditës do të zhvillojë kontrollimet mjekësore para se të firmoset kontrata me të.  Valon Behrami gjendet në Hamburg...

Nė shtėpinė e “xhihadistit“ Lavdėrim Muhaxheri

Nė shtėpinė e “xhihadistit“ Lavdėrim Muhaxheri

Nacionale » 31 Korrik 2014 | 13:35

Një ditë pasi një fotografi e të birit tmerroi botën, dera e shtëpisë së Kjani Muhaxhirit në periferi të Kaçanikut ishte e mbyllur pothuajse gjatë...

Bechtel: E kemi filluar autostradėn

Bechtel: E kemi filluar autostradėn

Ekonomi » 31 Korrik 2014 | 13:09

(E plotësuar) Kompania “Bechtel & Enka” thotë se tashmë ka filluar punimet për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Hani i Elezit. Zëdhënësja Ela...

FOL: Keqpėrdorimet bėhen politikėbėrje nė prokurimin publik

FOL: Keqpėrdorimet bėhen politikėbėrje nė prokurimin publik

Politikė » 31 Korrik 2014 | 12:18

Lëvizja FOL ka publikuar raportin e saj "Monitoruesi i Prokurimit" për periudhën Mars-Qershor 2014. Kenan Tora nga Lëvizja FOL tha se ky raport pasqyron parregullsitë...

Haliti: Mjafton ankesa nė Kushtetuese

Haliti: Mjafton ankesa nė Kushtetuese

Politikė » 31 Korrik 2014 | 11:56

Në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) nuk ka ndonjë vendim që të dërgohen argumente të reja në Gjykatën Kushtetuese, lidhur me kontestimin e seancës...

115 759 nėnshkrime pėr gratė e dhunuara

115 759 nėnshkrime pėr gratė e dhunuara

Video » 31 Korrik 2014 | 11:44

Peticionin “Drejtësi ndërkombëtare për gratë e dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë” e kanë nënshkruar 115 mijë e 759 persona...

Numri i fėmijėve tė prekur me kancer ėshtė nė rritje

Numri i fėmijėve tė prekur me kancer ėshtė nė rritje

Shėndetėsi » 31 Korrik 2014 | 10:32

Numri i fëmijëve të prekur me kancer është në rritje, thonë profesionistë shëndetësorë. Sipas tyre, në vitin 2008 kanë qenë të diagnostikuar 7...

Vildane Zeneli nudo nė Ibiza

Vildane Zeneli nudo nė Ibiza

Kult » 31 Korrik 2014 | 09:47

Modelja e njohur Vildane Zeneli ndodhet me pushime në Ibiza dhe prej atje na sjellë një foto interesante. Ndonëse jemi ta shohim gjithmonë ‘hot’ përmes fotove provokuese,...

Arsyetohet Muhaxheri: Ju nuk e dini ēka ka ndodhur!

Arsyetohet Muhaxheri: Ju nuk e dini ēka ka ndodhur!

Nacionale » 31 Korrik 2014 | 09:43

Lavdrim Muhaxheri, i cili tashmë është pjesë e grupit paramilitar të Shtetit Islam të Irakut dhe Shamit (ISIS), në luftë në Siri e Irak, që e tmerroi opinionin e...

Kosova duhet ta pastrojė imazhin e saj

Kosova duhet ta pastrojė imazhin e saj

Nacionale » 31 Korrik 2014 | 09:37

Raporti i prokurorit amerikan Clint Williamson, pretendohet të ketë dhënë edhe një goditje tjetër për imazhin e Kosovës në arenën ndërkombëtare. Kështu,...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY