1—20 nga 680 rezultate

Arkivi për Gusht 2014

Sociedad shokon Real Madridin

Sociedad shokon Real Madridin

Sport » 31 Gusht 2014 | 22:55

Real Sociedadi ka regjistruar fitore sensacionale, duke e mposhtur Real Madridin në një ndeshje që praktikisht e kishte humbur. Los Blancos kaluan në avantazh të dyfishtë shumë...

PDK dhe LDK po takohen, por jo zyrtarisht

PDK dhe LDK po takohen, por jo zyrtarisht

Politikė » 31 Gusht 2014 | 21:05

PDK dhe LDK ende nuk janë takuar zyrtarisht për të shqyrtuar mundësinë e një koalicioni. Lutfi Haziri thotë se LDK pret që PDK-ja t’i bëjë ftesë për...

Barcelona s’gabon, mposht Villarealin nė El Madrigal

Barcelona s’gabon, mposht Villarealin nė El Madrigal

Sport » 31 Gusht 2014 | 20:59

Barcelona ka shënuar fitoren e dytë në kampionatin spanjoll, duke mposhtur në udhëtim Villarealin me rezutlat 1 me 0. Ishte minuta e 82 kur Lionnel Messi bëri një depërtim në...

Milani mposht Lazion

Milani mposht Lazion

Sport » 31 Gusht 2014 | 20:08

Milani e ka mposhtur Lazion e Lorik Canës dhe Etrit Berishës me rezultat 3:1, në xhiron e parë të sezonit të ri në Serie A. Dyshja shqiptare luajti nga minuta e parë në San...

Urdhėrarrest pėr kryetarin dhe ish-kryetarin e Zubin Potokut

Urdhėrarrest pėr kryetarin dhe ish-kryetarin e Zubin Potokut

Siguri » 31 Gusht 2014 | 17:19

Ushtruesja e detyrës së shefes së misionit të EULEX-it, Joelle Vachter ka njoftuar se është lëshuar urdhër-arrest për Kryetarin e Zubin Potokut Stevan Vulovic si dhe për...

Liverpool shkatėrron Tottenhamin

Liverpool shkatėrron Tottenhamin

Sport » 31 Gusht 2014 | 17:17

Liverpooli ka dominuar ndaj Tottenhamit, të cilin e mposhti 3:0 në udhëtim. Golat e Sterling, Gerrard e Moreno, ia sollën fitoren ekipit të Brendan Rodgers. Reds fituan 3:0, duke dominuar...

Ministri Buja uron fillimin e vitit tė ri shkollor

Ministri Buja uron fillimin e vitit tė ri shkollor

Arsim » 31 Gusht 2014 | 15:07

Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2014/2015, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, uron të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe...

Vdes akademiku Shaban Demiraj

Vdes akademiku Shaban Demiraj

Arte » 31 Gusht 2014 | 14:57

Është ndarë nga jeta në moshën 94- vjeçare gjuhëtari i madh, profesori dhe akademiku Shaban Demiraj. Shaban Demiraj, gjuhëtar i klasit të parë, ish-kryetar i...

Prodhimet vendore edhe nė Evropė

Prodhimet vendore edhe nė Evropė

Ekonomi » 31 Gusht 2014 | 14:49

Pavarësisht të gjitha vështirësive, disa kompani prodhuese të Kosovës kanë bërë hapa pozitivë për të depërtuar në tregjet evropiane. Kompania...

Shpėrthim vullkani nė Papua Guinea

Shpėrthim vullkani nė Papua Guinea

Nė fotografi » 31 Gusht 2014 | 14:47

Një vullkan ka shpërthyer në Papua Guinean e Re, duke hedhur hirin deri në 20 kilometra lart në qiell. Shpërthim i malit Tavurvur filloi herët të premten, njoftuan...

Luana provokon sėrish me fustanin e ēarė

Luana provokon sėrish me fustanin e ēarė

Kult » 31 Gusht 2014 | 13:57

Luana Vjollca ka performuar këngën e saj të fundit "Luanët" në spektaklin “Summer Fest” në Durrës. Veshur, ajo kishte një fustan të kuq me...

Reali dhe City nė garė pėr Falcaon

Reali dhe City nė garė pėr Falcaon

Sport » 31 Gusht 2014 | 12:55

Real Madridi dhe Manchester City janë ende në garë për Radamel Falcaon. Sulmuesi kolumbian mund të largohet nga Monaco, e cila mund ta shesë futbollistin tek ofertuesi më i...

Rikthehen kolonat nė pikat kufitare

Rikthehen kolonat nė pikat kufitare

Nacionale » 31 Gusht 2014 | 12:50

Në pikë-kalimin kufitar Merdare dhe Dheu i Bardhë që lidhë Republikën e Kosovës me atë të Serbisë përsëri janë krijuar kolona dhe pritje të gjata...

Thaēi: Viti i ardhshėm i integrimit tė thellė

Thaēi: Viti i ardhshėm i integrimit tė thellė

Nacionale » 31 Gusht 2014 | 12:47

Lidershipi i ri evropian ka njohje të mirë të situatës në Ballkan, kështu vlerëson kryeministri në largim Hashim Thaçi, i cili pret që të arrijnë së...

Kriza politike atakoi ekonominė e vendit

Kriza politike atakoi ekonominė e vendit

Ekonomi » 31 Gusht 2014 | 12:45

Kontestimi i vendimeve të Qeverisë nga opozita aktuale frikëson investitorët. Gjatë këtij viti, Kosova ka pësuar ngecje në disa sektorë të ekonomisë. Një...

Bizneset shmangin fiskalizimin

Bizneset shmangin fiskalizimin

Ekonomi » 31 Gusht 2014 | 12:12

Me gjithë faktin se ka vjet që ka filluar procesi i fiskalizimit për bizneset e Kosovës, deri më tani as gjysma e tyre nuk janë pajisur me mjetet elektronike fiskale. Nga mbi 130...

Xherard: E dėshironim Realin

Xherard: E dėshironim Realin

Sport » 31 Gusht 2014 | 10:05

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, ka bërë të ditur se është shumë i kënaqur me shortin e Ligës së Kampionëve, ku në grup do ta kenë edhe kampionin...

Vetmia, njė “epidemi“ moderne

Vetmia, njė “epidemi“ moderne

Lifestyle » 31 Gusht 2014 | 10:01

Në një botë në të cilën fjala shoqëri duket se qaset në çdo emër të përveçëm, ka ende persona stoikë që i rezistojnë kësaj...

BE: Tusk president, Mogherini shefe e politikės sė jashtme

BE: Tusk president, Mogherini shefe e politikės sė jashtme

Botė » 31 Gusht 2014 | 09:01

Federica Mogherini është zgjedhur në krye të politikës së jashtme të Bashkimit evropian. Presidenti i Këshillit Evropian, Herman Van Rompuy, ka shkruar në Twitter se...

 Bankat dyfishojnė fitimet

Bankat dyfishojnė fitimet

Ekonomi » 31 Gusht 2014 | 09:00

Bankat në Kosovë po del se ia kanë pa hairin më së shumti rritjes së pagave në sektorin publik. Si rezultat i kësaj ato kanë arritur t’i rrisin kreditë familjare....

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY