1—20 nga 751 rezultate

Arkivi për Shtator 2014

Deputetja Lama kėrcėnohet me vrasje

Deputetja Lama kėrcėnohet me vrasje

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 22:53

Deputetja e LDK-së ka marrë një kërcënim me vrasje në profilin e saj në Facebook nga ana e një komentuesi.  Lama pas publikimit të artikullit “Qeveria turke po...

Presidentja kėrkon marrėveshje mes partive

Presidentja kėrkon marrėveshje mes partive

Politikė » 30 Shtator 2014 | 22:51

Presidentja Atifete Jahjaga po përgatit raundin e ri të bisedimeve me liderët e subjekteve politike për të gjetur një zgjidhje që do ta nxjerrë vendin nga kriza. Ndërsa...

Chelsea nuk ndalet

Chelsea nuk ndalet

Sport » 30 Shtator 2014 | 22:44

Chelsea ka arritur të marrë një fitore minimale por shumë të rëndësishme në kuadër të Ligës së Kampionëve, kundër Sporting Lisbonës. Chelsea...

PSG-ja ia shkakton Barcelonės humbjen e parė

PSG-ja ia shkakton Barcelonės humbjen e parė

Sport » 30 Shtator 2014 | 22:40

Paris Saint-Germaini ia shkakton humbjen e parë Barcelonës, duke e mposhtur me rezultat 3-2, në kuadër të xhiros së dytë të fazës grupore të Ligës së...

Bayerni fiton nė Moskėn e ftohtė

Bayerni fiton nė Moskėn e ftohtė

Sport » 30 Shtator 2014 | 20:09

Bayern Munchen ka arritur edhe fitoren e dytë radhazi në kuadër të Ligës së Kampionëve. Bavarezët kanë mposhtur në udhëtim Cska Moscow, me rezultat minimal...

Kosova eksportoi mė sė shumti nė Kinė e Indi

Kosova eksportoi mė sė shumti nė Kinė e Indi

Ekonomi » 30 Shtator 2014 | 18:21

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar ”Statistikat e Tregtisë së Jashtme” për muajin gusht 2014. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në Kosovë...

Pėrjashtohet kolegji gjyqėsor nė Rastin Kleēka

Pėrjashtohet kolegji gjyqėsor nė Rastin Kleēka

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 18:14

Kryetari i Gjykatës së Apelit, Salih Mekaj, me anë të një aktvendimi ka pranuar kërkesën për përjashtimin e kolegjit gjyqësor në rastit “Kleçka...

“Dhėmbė tė shėndoshė, fėmijė tė lumtur”

“Dhėmbė tė shėndoshė, fėmijė tė lumtur”

Nė fotografi » 30 Shtator 2014 | 18:00

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu drejtohet fëmijëve gjatë një aktiviteti me titullin "Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të...

Ymeri: Vullneti i popullit nuk futet nė zarf

Ymeri: Vullneti i popullit nuk futet nė zarf

Video » 30 Shtator 2014 | 17:56

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes, Visar Imeri, pas takimit të Bllokut, ka hedhur poshtë mundësinë për krijimin e një qeverisjeje...

Fatmir Sejdiu paraqet nė polici thyerjen e Facebookut

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 17:34

Policia e Kosovës ka pranuar një ankesë nga Fatmir Sejdiu, ish-president i Republikës së Kosovës, se persona të dyshuar kanë marrë në posedim në mënyrë...

Beqiri: Nėse nuk lejohet debati, kemi plan tjetėr

Beqiri: Nėse nuk lejohet debati, kemi plan tjetėr

Video » 30 Shtator 2014 | 15:50

Pas takimit të partive të koalicionit LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje, Ismet Beqiri nga LDK, ka folur për hapat që do të ndërmarrin në seancën e 2 tetorit, ndërsa ka...

Thaēi: Qėndrojmė pranė Amerikės nė luftė kundėr ISIS-it

Thaēi: Qėndrojmė pranė Amerikės nė luftė kundėr ISIS-it

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 15:35

Kryeministri Hashim Thaçi në një shkrim autorial për gazetën angleze “The Guardian”, ka thënë se Kosova i mbështet sulmet e nisura nga aleatët perëndimor...

Zhbogar do t’i adresojė problemet e sektorit privat te qeveria e re

Zhbogar do t’i adresojė problemet e sektorit privat te qeveria e re

Biznes & Financa » 30 Shtator 2014 | 15:04

Bashkimi Evropian do të vazhdojë të ndihmojë Kosovën në realizimin e agjendës së saj për integrim në BE, si dhe në përmirësimin e ambientit afarist i cili...

Shtyhet fillimi i studimeve nė Fakultetin e Sigurisė Publike

Shtyhet fillimi i studimeve nė Fakultetin e Sigurisė Publike

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 14:55

Viti i ri akademik 2014/2015, i paraparë të fillojë më 1 tetor është shtyrë për datën 15 ditë. Ky vendim është marrë sot në takimin e...

MKRS ndan edhe 80 mijė € pėr Koloninė e Artistėve

MKRS ndan edhe 80 mijė € pėr Koloninė e Artistėve

Arte » 30 Shtator 2014 | 14:52

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka ndarë edhe 80 mijë euro për përfundimin e punimeve në objektin e Kolonisë së Artistëve në fshatin Bardhosh...

Hahn: S’ka zgjerim tė BE-sė pėr 5 vjet

Hahn: S’ka zgjerim tė BE-sė pėr 5 vjet

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 14:50

I emëruari për komisionar të fqinjësisë së Bashkimit Evropian dhe të negociatave të zgjerimit, Johannes Hahn, ka thënë se nuk do të ketë zgjerim të...

Messi: Me Suarezin e fitojmė Ligėn e Kampionėve

Messi: Me Suarezin e fitojmė Ligėn e Kampionėve

Sport » 30 Shtator 2014 | 14:27

Lionel Messi beson se ish-sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, do të jetë një ndihmë e madhe për ta, për të fituar Ligën e Kampionëve. “Ne jemi të...

Barrikadimi i pozicioneve dėrgon nė zgjedhje

Barrikadimi i pozicioneve dėrgon nė zgjedhje

Opinione » 30 Shtator 2014 | 14:12

Analisti Naim Rashiti tha se partitë politike në Kosovë "deklarimet që i bëjnë ad-hok se janë të gatshëm për zgjedhje, nuk janë të vërteta,sepse nuk...

Haradinaj: As qeveri tė gjerė, as zgjedhje tė reja

Haradinaj: As qeveri tė gjerė, as zgjedhje tė reja

Video » 30 Shtator 2014 | 14:01

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, edhe një herë ka përsëritur se nuk pranojnë qeveri gjithëpërfshirëse e as zgjedhje të reja. Këtë qëndrim i ...

Pėrkujtohet mjeku Shpėtim Robaj

Pėrkujtohet mjeku Shpėtim Robaj

Nacionale » 30 Shtator 2014 | 13:54

Sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, miq, kolegë dhe familjarë të tij, kanë përkujtuar Dr. Shpëtim Robajn, me rastin e 16-vjetorit të vdekjes së...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY