1—20 nga 962 rezultate

Arkivi për Tetor 2014

Majlinda, e lumtur pas triumfit nė Adu Dhabi

Majlinda, e lumtur pas triumfit nė Adu Dhabi

Sport » 31 Tetor 2014 | 21:22

Majlinda Kelmendi ndihet e lumtur pas triumfit në Grand Slam turneun e xhudos në Adu Dhabi. Ajo paralajmëron se më nuk do të luftojë gjatë këtij viti, në përjashtim...

Google ka shpikur njė pilulė e cila zbulon kancerin

Google ka shpikur njė pilulė e cila zbulon kancerin

Shėndetėsi » 31 Tetor 2014 | 21:19

Pilula inteligjente dhe një byrzylyk me sensorë detektues do të jetë mënyra sesi do të mund të zbulojmë kancerin në të ardhmen. Kjo pilulë është e...

Mjekėt nė Antalia, pediatria po e vuan mungesėn

Mjekėt nė Antalia, pediatria po e vuan mungesėn

Shėndetėsi » 31 Tetor 2014 | 20:44

Dhomat e reparteve të klinikës së pediatrisë vlojnë nga pacientët dhe përcjellësit e tyre, mirëpo për ata të cilët këta pacientë kanë...

BE analizon situatėn pas skandalit pėr korrupsion nė EULEX

BE analizon situatėn pas skandalit pėr korrupsion nė EULEX

Nacionale » 31 Tetor 2014 | 20:40

Për aferën në EULEX, Bashkimi Evropian dërgon në Kosovë shefin e misioneve civile ndërkombëtare. Bashkimi Evropian ka dërguar në Kosovë shefin e misioneve civile...

Prokurori kėrkon 35 vjet burg pėr Sekiraqen

Prokurori kėrkon 35 vjet burg pėr Sekiraqen

Siguri » 31 Tetor 2014 | 20:34

Nën masa të rrepta të sigurisë në Gjykatën e Apelit në Prishtinë sot u mbajt seanca kundër Enver Sekiraqës, në të cilën ai u deklarua i pafajshëm...

Guardiola pasardhės i Wengerit?

Guardiola pasardhės i Wengerit?

Sport » 31 Tetor 2014 | 18:09

Pep Guardiola nuk do ta vazhdojė kontratėn me Bayern Munichun, pas vitit 2016 dhe tashmė ka filluar tė konsiderojė mundėsinė e drejtimit tė Arsenalit, si pasardhės i Arsene Wengerit. Madje, strategu katalan synon tė...

Gjini: Fleni dathė, Blloku nuk prishet

Gjini: Fleni dathė, Blloku nuk prishet

Politikė » 31 Tetor 2014 | 18:06

Pas raportimit të medieve se Blloku LVAN mund të shpërbëhet, ka reaguar nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini duke thënë se Blloku nuk do të ndahet dhe pikë. Lexojeni...

 Beqiri: Do tė gjejmė rrugėzgjidhje

Beqiri: Do tė gjejmė rrugėzgjidhje

Politikė » 31 Tetor 2014 | 16:59

Në një prononcim për Radion Evropa e Lirë, Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se realiteti që ka krijuar Gjykata Kushtetuese me vendimin e saj, po...

OEK angazhohet pėr partneritet ekonomik me Italinė e Greqinė

OEK angazhohet pėr partneritet ekonomik me Italinė e Greqinė

Ekonomi » 31 Tetor 2014 | 16:19

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, e konsideron të një rëndësie të veçantë partneritetin e Kosovës me Italinë, në fushën...

Majlinda fiton tė artėn nė Abu Dhabi

Majlinda fiton tė artėn nė Abu Dhabi

Sport » 31 Tetor 2014 | 16:17

(E plotësuar) Majlinda Kelmendi ia sjell Kosovës edhe një medalje. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë në turneun prestigjioz "Grand Slam" që po mbahet...

Thaēi i beson ende EULEX-it

Thaēi i beson ende EULEX-it

Video » 31 Tetor 2014 | 16:01

Dyshimet për korrupsion brenda EULEX-it, të cilat kanë plasur ditëve të fundit, duket se nuk e kanë lëkundur besimin e kryeministrit të Kosovës në këtë...

Hoxhaj nė Sllovaki, nė Ballkan ka ende punė

Hoxhaj nė Sllovaki, nė Ballkan ka ende punė

Video » 31 Tetor 2014 | 15:38

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllovaki me ftesë të ministrit të Jashtëm të këtij vendi,...

Haradinaj kėrkon tė respektohet marrėveshja

Haradinaj kėrkon tė respektohet marrėveshja

Politikė » 31 Tetor 2014 | 15:32

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka takuar sot forumin e zgjeruar të partisë, Kryesinë dhe kryetarët e Degëve, me të cilët...

Thaēi: Ka vetėreflektim, zgjidhja e ngėrēit afėr

Thaēi: Ka vetėreflektim, zgjidhja e ngėrēit afėr

Video » 31 Tetor 2014 | 15:28

Kryeministri Hashim Thaçi shfaqi sot shpresën se bllokadës aktuale për ndërtimin e institucioneve do të tejkalohet “në të ardhmen e afërt”. Sipas tij,...

Kosova dhe Shqipėria me marrėveshje pėr bujqėsi

Kosova dhe Shqipėria me marrėveshje pėr bujqėsi

Bujqėsi » 31 Tetor 2014 | 14:44

Agjencia e Bujqësisë së Kosovës që funksionon në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë dhe Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural e...

Edhe Kosova pret rritje tė turistėve

Edhe Kosova pret rritje tė turistėve

Turizėm » 31 Tetor 2014 | 14:31

Përfaqësues të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI) kanë marrë pjesë në konferencën “Forumi i 13 Evropian për Turizëm”, në...

Pėrurohet zgjerimi i pikėkalimit kufitar nė Vėrmicė

Pėrurohet zgjerimi i pikėkalimit kufitar nė Vėrmicė

Video » 31 Tetor 2014 | 14:30

Kryeministri Hashim Thaçi, i shoqëruar nga ministrat Bajram Rexhepi, Fehmi Mujota, Besim Beqaj dhe nga drejtuesit e Doganës dhe Policisë së Kosovës, ka bërë sot përurimin e...

Tė gjithė nė “Ecjen kundėr kancerit tė gjirit”, dorėzohet mamografi mobil

Tė gjithė nė “Ecjen kundėr kancerit tė gjirit”, dorėzohet mamografi mobil

Shėndetėsi » 31 Tetor 2014 | 14:23

Gratë deputete, të legjislaturës së kaluar, ia kanë dorëzuar mamografin mobil Ministrisë së Shëndetësisë. Ky mamograf modern, i vendosur në një kamion,...

Kush ia zgjedh tė brendshmet Halle Berryt?

Kush ia zgjedh tė brendshmet Halle Berryt?

Kult » 31 Tetor 2014 | 13:36

Halle Berry është nënë e dy fëmijëve, por pavarësisht kësaj vazhdon të ruajë anën e saj sensuale. Aktorja ka thënë se i kushton kujdes të...

Januzaj, kandidat pėr “Golden Boy”

Januzaj, kandidat pėr “Golden Boy”

Sport » 31 Tetor 2014 | 13:27

Mesfushori i talentuar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj ka hyrë në garë për çmimin “Golden Boy” si futbollisti më i mirë i ri në Evropë, që ndahet nga...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY