1—20 nga 943 rezultate

Arkivi për Nėntor 2014

Rita Ora: Krenohem qė jam shqiptare

Rita Ora: Krenohem qė jam shqiptare

Kult » 30 Nėntor 2014 | 23:07

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora e ka falënderuar këngëtaren Jessie J e cila mbrëmë këndoi për hir të çlirimit të...

Barcelona mposht Valencian nė sekondat e fundit

Barcelona mposht Valencian nė sekondat e fundit

Sport » 30 Nėntor 2014 | 23:01

Barcelona ka arritur një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim të Valencia, me rezultat 0:1, ndërsa goli i fitores u shënua në minutën e fundit. Skuadra e...

Rėnia e ēmimeve tė naftės nuk reflektohet nė Kosovė

Rėnia e ēmimeve tė naftės nuk reflektohet nė Kosovė

Ekonomi » 30 Nėntor 2014 | 21:34

Çmimet e naftës dhe derivateve të saja, janë ulur për më shumë se 30 përqind ne tregjet botërore. Nga mesatarja prej 110 dollarëve për barel, një sasi e...

OJQ-tė shqetėsohen me trajtimin e fėmijėve tė braktisur

OJQ-tė shqetėsohen me trajtimin e fėmijėve tė braktisur

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 21:27

Fenomeni i braktisjes së fëmijëve vazhdon të mbetet shqetësues për Kosovën. Pavarësisht fushatave dhe mesazheve, numri i foshnjave të braktisura mbetet ende i...

Pirlo ia siguron Juventusit tre pikė

Pirlo ia siguron Juventusit tre pikė

Sport » 30 Nėntor 2014 | 21:23

Andrea Pirlo ka shënuar një gol në minutën e fundit të takimit,duke i dhënë kështu tre pikë të arta Juventusit në takimin kundër Torinos, të cilën e...

Njeriu i Merkelit takime me Thaēin e Mustafėn pėr ndėrtimin e institucioneve

Njeriu i Merkelit takime me Thaēin e Mustafėn pėr ndėrtimin e institucioneve

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 21:16

Andreas Schockenhoff, deputet i CDU-së në Parlamentin e Gjermanisë, sot ka takuar kryetarin e PDK-së Hashim Thaçi dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.  Schockenhoff,...

Hoxhaj takon kryediplomatėt e shteteve refuzuese ndaj pavarėsisė

Hoxhaj takon kryediplomatėt e shteteve refuzuese ndaj pavarėsisė

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 20:35

Ministri i jashtëm në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj është takuar me homologë të shteteve të cilat deri më tash kanë mbajtur qëndrime të ashpra...

City tregon forcėn kundėr Southamptonit

City tregon forcėn kundėr Southamptonit

Sport » 30 Nėntor 2014 | 17:56

Manchester City e ka fituar kryendeshjen e javës së 13-të të Premierligës, duke fituar në udhëtim te skuadra në formë këtë edicion, Southampton, me rezultat...

Kosova anėtarėsohet nė MARRI

Kosova anėtarėsohet nė MARRI

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 17:50

Kosova është anëtarësuar edhe në një organizatë tjetër të rëndësishme rajonale e njohur si Iniciativa Rajonale për Migrim, Azil dhe Refugjatë,...

Kėrcėnohet me vdekje rektori Zejnullahu

Kėrcėnohet me vdekje rektori Zejnullahu

Siguri » 30 Nėntor 2014 | 14:34

Pas kësaj thirrje për t'i dhënë "plumb në kokë", rektorit, ka pasuar po ashtu një koment tjetër që po ashtu e aprovon thirrjen e këtij Mentor Gashit dhe po...

Zyrtarėt e LDK-sė pranojnė nė “heshtje” koalicionin me PDK-nė

Zyrtarėt e LDK-sė pranojnė nė “heshtje” koalicionin me PDK-nė

Politikė » 30 Nėntor 2014 | 14:30

Se disa zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, u deklaruan me ngulm kundër koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës, u pa edhe gjatë kohës sa të...

Ramadani: Bėjini vetėm 12 ministri, kurseni rreth 1 milion euro nė vit

Ramadani: Bėjini vetėm 12 ministri, kurseni rreth 1 milion euro nė vit

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 14:28

Sekretari i i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Burim Ramadani, ka këshilluar partnerët e koalicionit LDK-PDK që të kursejnë buxhetin e Kosovës. Ramadani...

Gjuha e urrejtjes e dėmshme pėr shoqėrinė

Gjuha e urrejtjes e dėmshme pėr shoqėrinė

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 13:20

Kohëve të fundit rrjetet sociale siç është Facebook, por edhe të tjera, janë bërë mjete të fuqishme që po mundësojnë komunikimin dhe ndarjen e...

Ikja nuk ėshtė zgjidhje

Ikja nuk ėshtė zgjidhje

Nacionale » 30 Nėntor 2014 | 13:18

Autoritete në Kosovës vazhdimisht bëjnë thirrje për të mos migruar në mënyrë të paligjshme, por që pavarësisht kësaj, shumë të rinj të...

Nxėnėsit e shkollave profesionale, tani praktikė nė biznese

Nxėnėsit e shkollave profesionale, tani praktikė nė biznese

Arsim » 30 Nėntor 2014 | 12:06

Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional ka formuar komisionin për Arsim, që ka për qëllim të krijojë bashkëpunim me biznese e ndërmarrje të ndryshme, për...

Analistėt nuk besojnė nė jetėgjatėsinė e koalicionit PDK-LDK

Analistėt nuk besojnė nė jetėgjatėsinė e koalicionit PDK-LDK

Politikė » 30 Nėntor 2014 | 12:02

PDK e LDK do ta provojnë edhe një herë të bashkëqeverisin, sikur që kishin bashkëqeverisur gjatë mandatit 2007-2010, por që koalicioni ishte prishur para përfundimit...

 Kush t’i rregullojė ēmimet nė tregun e lirė

Kush t’i rregullojė ēmimet nė tregun e lirė

Ekonomi » 30 Nėntor 2014 | 10:51

Javët e fundit çmimi i derivateve të naftës ka shënuar rënie të madhe nëpër vendet e Bashkimit Evropian, por jo edhe në Kosovë. Pos naftës me çmime...

Burgu nė Gėrdovc, gati tė presė edhe 30 tė burgosur

Burgu nė Gėrdovc, gati tė presė edhe 30 tė burgosur

Siguri » 30 Nėntor 2014 | 10:48

Ministri në largim i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka thënë se është marrë vendim i mbështetur në ligj që në atë burg të transferohen ata që...

Minoritarėt i duan katėr ministri

Minoritarėt i duan katėr ministri

Politikė » 30 Nėntor 2014 | 09:35

Partitë e komuniteteve pakicë do të detyrohen të marrin ato dikastere qeveritare të cilat u ofrojnë partnerët e koalicionit (PDK dhe LDK), pasi këto dy parti kanë vota...

Varfėria mbyt Kosovėn

Varfėria mbyt Kosovėn

Ekonomi » 30 Nėntor 2014 | 09:23

Sakrifica e kosovarëve për t’i mbijetuar gjendjes së rëndë ekonomike po tejkalon kufirin e normales. Ka familje në Kosovë që kanë harruar s’i duken 10 euro,...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY