1—20 nga 937 rezultate

Arkivi për Dhjetor 2014

Vergara si nuse 18-vjeēare

Kult » 31 Dhjetor 2014 | 14:04

Publikohen fotot e dasmës së Sofia Vergarës në moshën 18-vjeçare. Sofia Vergara është martuar, para 24 vjetësh, me të dashurin e saj të gjimnazit, Joe...

Kosova ka 16 937 sportistė, ēdo i katėrti futbollist

Kosova ka 16 937 sportistė, ēdo i katėrti futbollist

Sport » 31 Dhjetor 2014 | 14:00

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Sportit 2013. Ky publikim ofron të dhëna për aktivitetet sportive të zhvilluara gjatë vitit 2013, të...

Odat ekonomike: Fuqizimi i sektorit privat tė jetė nė fokus tė institucioneve

Odat ekonomike: Fuqizimi i sektorit privat tė jetė nė fokus tė institucioneve

Video » 31 Dhjetor 2014 | 13:37

Fuqizimi i mëtejmë i sektorit privat si bartës i zhvillimit ekonomik të vendit duhet të jetë fokusi kryesor i punës së institucioneve të Kosovës në vitin 2015. Kjo...

MF falėnderon deputetėt qė votuan Ligjin pėr Buxhet

MF falėnderon deputetėt qė votuan Ligjin pėr Buxhet

Ekonomi » 31 Dhjetor 2014 | 13:08

Ministria e Financave shpreh mirënjohje për Komisionin për Buxhet e Financa dhe deputetët për përkrahjen që i kanë dhënë propozim amendamenteve të Qeverisë...

Ndahen ēmimet pėr “Shkencėtarėt e vitit”

Ndahen ēmimet pėr “Shkencėtarėt e vitit”

Video » 31 Dhjetor 2014 | 12:43

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka ndarë sot çmimin “Shkencëtar i vitit” dhe “Shkencëtar i ri i vitit” për vitin...

Ministri Agani merr mbėshtetje nga ambasadori Cliff

Ministri Agani merr mbėshtetje nga ambasadori Cliff

Politikė » 31 Dhjetor 2014 | 12:40

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani,  ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff, me të cilin biseduan për gjendjen...

Peizazh me borė

Nė fotografi » 31 Dhjetor 2014 | 12:27

Një skiator bën rrugën e tij nëpër peizazhin e mbuluar me borë në Garmish-Partenkirshen, Gjermani, të mërkurën, më 31 dhjetor.

Autostrada nė gjendje tė tmerrshme

Autostrada nė gjendje tė tmerrshme

Nacionale » 31 Dhjetor 2014 | 12:12

Autostrada e cila lidhë Kosovën me Shqipërinë është në gjendje të tmerrshme. Kjo sepse, që të gjitha korsitë e saj janë të mbuluara pothuajse komplet...

Vritet njė person nė Pejė

Vritet njė person nė Pejė

Siguri » 31 Dhjetor 2014 | 10:27

Një punëtor i një pompe të benzinës në Pejë është vrarë në orët e hershme të mëngjesit. Njësitet e Policisë së Kosovës...

Edhe Verona nė garė pėr Lenjanin

Edhe Verona nė garė pėr Lenjanin

Sport » 31 Dhjetor 2014 | 09:34

Krahas ekipeve gjermane, Stuttgart, Koln dhe Eintracht Frankfurt, për Emir Lenjanin janë të interesuara edhe ekipet italiane. Mediat italiane shkruajnë se Verona është e interesuar...

Rritet numri i shqiptarėve qė kėrkojnė azil

Rritet numri i shqiptarėve qė kėrkojnė azil

Nacionale » 31 Dhjetor 2014 | 08:45

Në 10 muajt e parë të 2014 kërkesat për azil nga shqiptarët në vendet Shengen vijuan tendencën e dëshmuar në janar të këtij viti. Në këtë...

Viti i vakuumit

Viti i vakuumit

Politikė » 31 Dhjetor 2014 | 08:32

Vitin 2014, Kosova e filloi me një qeveri të dobët, për t’u ballafaquar më pas me një vakuum prej gjashtë muajve pa institucione deri të përmbyllja e vitit me qeveri...

Kurti: Kjo qeveri, mė anti-popullore qė ka pasur Kosova

Kurti: Kjo qeveri, mė anti-popullore qė ka pasur Kosova

Politikė » 31 Dhjetor 2014 | 07:59

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se viti 2014 do të mbahet mend për votimin e turpshëm nga Kuvendi i Kosovës për Gjykatën Speciale për Krime...

Demaēi: Viti 2014 mė i keqi pėr shtetin e Kosovės

Demaēi: Viti 2014 mė i keqi pėr shtetin e Kosovės

Nacionale » 30 Dhjetor 2014 | 21:37

Veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, vitin 2014 e ka quajtur më të pasuksesshmin për shtetin e Kosovës. Ai ka thënë se papjekurinë e shtetit...

Thaēi nuk e di datėn e pėrmbylljes sė dialogut Kosovė-Serbi

Thaēi nuk e di datėn e pėrmbylljes sė dialogut Kosovė-Serbi

Politikė » 30 Dhjetor 2014 | 21:34

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë në muajin shkurt. "Negociatat me Serbinë do të vazhdojnë...

Nuk jam presidente e zarfit, as e Amerikės

Nuk jam presidente e zarfit, as e Amerikės

Nacionale » 30 Dhjetor 2014 | 21:33

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në ditën e parafundit të vitit 2014 ka thënë se me punën e saj si presidente, Kosovës i ka krijuar shembullin më të mirë...

Hasani: Asnjėherė nuk do ta votoja Isėn pėr kryeministėr

Hasani: Asnjėherė nuk do ta votoja Isėn pėr kryeministėr

Politikė » 30 Dhjetor 2014 | 21:30

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, ka deklaruar se nuk do ta votonte asnjëherë Isa Mustafën për kryeministër të Kosovës Gjatë debatit...

Pėrmirėsohet gjendja e rrugėve nė komunėn e Mitrovicės

Pėrmirėsohet gjendja e rrugėve nė komunėn e Mitrovicės

Komuna » 30 Dhjetor 2014 | 19:31

Të gjitha rrugët në komunën e Mitrovicës janë të kalueshme, thuhet në një njoftim të Komunës. Madje gjendja në disa sosh është...

VV bėn fushatė nė ETC kundėr prodhimeve serbe

VV bėn fushatė nė ETC kundėr prodhimeve serbe

Biznes & Financa » 30 Dhjetor 2014 | 18:53

Dhjetëra pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë vënë sot në gjendje gatishmërie për t’ia mbrojtur prodhimet serbe Ramiz Kelmendit në marketin e...

Bajrami: Do tė thellojmė bashkėpunimin me odat ekonomike

Biznes & Financa » 30 Dhjetor 2014 | 18:20

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, takoi sot kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, të cilin e informoi me prioritetet dhe objektivat strategjike...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY