1—20 nga 1038 rezultate

Arkivi për Janar 2015

Ankesat shtyjnė rrėnimin e objekteve pa leje nė Prevallė

Ankesat shtyjnė rrėnimin e objekteve pa leje nė Prevallė

Turizėm » 31 Janar 2015 | 22:22

Ishin lëndë me përmbajtje të njëjta, por Gjykata Themelore në Prizren dhe Task Forca e Ministrisë së Mjedisit dhanë vendime të ndryshme. Ankesat, të cilat i...

Vuēiq: Ēėshtjen e dronit e kemi tejkaluar

Vuēiq: Ēėshtjen e dronit e kemi tejkaluar

Rajon » 31 Janar 2015 | 20:33

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka folur sërish në lidhje me marrëdhëniet me Shqipërinë dhe çështjen e shumëdebatuar të dronit në...

A e ka humbur virgjėrinė, pėrgjigjet Albulena

A e ka humbur virgjėrinė, pėrgjigjet Albulena

Kult » 31 Janar 2015 | 20:24

Aktorja Albulena Kryeziu në intervistën 60 sekondëshe për 'Prive', ka treguar detaje nga jeta e saj. Ajo tha se nuk ka të dashur por e pyetur se kur e ka humbur virgjërinë...

60 shkolla nuk iu pėrgjigjen grevės

60 shkolla nuk iu pėrgjigjen grevės

Arsim » 31 Janar 2015 | 19:50

Thirrja për mosmbajtjen e mësimit nuk u përkrah ashtu siç pritej. Përveç shkollës “Ismail Qemali” në Prishtinë dhe 15 të tjerave, që nuk e kanë...

Atletico nė hap me Realin e Barēėn

Atletico nė hap me Realin e Barēėn

Sport » 31 Janar 2015 | 19:44

Atletico Madrid ka fituar në javën e 21-të në La Ligë ndaj Eibarit me rezultat 3 me 1 për të mbetur hije e dy pretendentëve tjerë për titull, Real Madridi dhe...

FP shkruan pėr lidhjen e ambasadorit Dell me autostradėn

FP shkruan pėr lidhjen e ambasadorit Dell me autostradėn

Ekonomi » 31 Janar 2015 | 19:30

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, ishte satirizuar si “Chief Pimp” në stripin “The Pimpsons”, të artistit Fisnik Ismaili që shpërfaqte elitën...

Hekurudha Kosovė-Shqipėri e nevojshme, por jo urgjente

Hekurudha Kosovė-Shqipėri e nevojshme, por jo urgjente

Ekonomi » 31 Janar 2015 | 19:15

  Zyrtarë të Qeverisë se Kosovës dhe të Shqipërisë edhe një herë kanë shprehur interesimin për një bashkëpunim në fushën e hekurudhave....

Mustafa bėn thirrje, mos e braktisni vendin

Mustafa bėn thirrje, mos e braktisni vendin

Politikė » 31 Janar 2015 | 19:13

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, iu ka bërë edhe sot thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos migrojnë ilegalisht. Ai ka deklaruar të shtunën se institucionet e...

Mbreti i ri i Arabisė shpėrblen qytetarėt me 29 miliardė $

Mbreti i ri i Arabisė shpėrblen qytetarėt me 29 miliardė $

Kuriozitete » 31 Janar 2015 | 19:00

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz, lëshoi një dekret për ndarjen e një buxheti prej 29 miliardë dollarësh në mënyrë që t’i ndihmojë personat...

Kryetarja e Gjakovės i ankohet Kurtit e Haradinajt

Kryetarja e Gjakovės i ankohet Kurtit e Haradinajt

Komuna » 31 Janar 2015 | 17:44

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, iu është drejtuar me një letër të hapur liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe atij të Vetëvendosjes, Albin...

Opozita e Qeveria nuk tėrhiqen nga qėndrimet pėr Trepēėn

Opozita e Qeveria nuk tėrhiqen nga qėndrimet pėr Trepēėn

Nacionale » 31 Janar 2015 | 14:44

Opozita nuk e ka ndërmend të ndalet së protestuar deri në shkarkimin e Aleksandër Jabllanoviqit dhe sjelljen e Ligjit për Trepçën. E drejtues të Qeverisë nuk...

Liderėt bėjnė homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit

Liderėt bėjnė homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit

Nacionale » 31 Janar 2015 | 12:58

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë homazhe te shtatorja e Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, me rastin e shënimit të 18-vjetorit të rënies së tij, së...

Austria ndalon 95 emigrantė kosovarė nė tren

Austria ndalon 95 emigrantė kosovarė nė tren

Nacionale » 31 Janar 2015 | 12:53

Policia e Austrisë ka kapur  95 kosovarë, të premten në një tren në Austri, që udhëtonte nga Hungaria drejt Munichut të Gjermanisë. Policëve...

Butrinti ndėr destinacionet historike tė Evropės

Butrinti ndėr destinacionet historike tė Evropės

Turizėm » 31 Janar 2015 | 12:48

Butrinti në Shqipëri, është përzgjedhur të jetë njëri nga 12 destinacionet historike për t’u vizituar në Evropë, sipas theculturetrip.com Butrinti...

Williams fiton turneun Australian Open

Williams fiton turneun Australian Open

Sport » 31 Janar 2015 | 12:41

Tenistja amerikane, Serena Williams, ka fituar titullin e 19-të Grand Slam në karrierën e saj, duke mundur tenisten ruse, Maria Sharapova, në finale të turneut Australian Open. Tenistja...

Merkel: Borxhet e Greqisė nuk do tė anulohen

Merkel: Borxhet e Greqisė nuk do tė anulohen

Nė fotografi » 31 Janar 2015 | 11:35

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se nuk do të ketë asnjë anulim të borxheve të Greqisë, duke shtuar se bankat dhe kreditorët kanë bërë tashmë...

E mendojnė budallaqe se ėshtė e bukur

E mendojnė budallaqe se ėshtė e bukur

Kult » 31 Janar 2015 | 11:19

Bukuria zgjat vetëm 5 minuta, nëse nuk ke gjë tjetër për ta mbështetur atë bukuri. Kështu thotë aktorja e famshme italiane, Monica Bellucci, në një intervistë....

Guardiola: E merituam humbjen nga Wolfsburgu

Guardiola: E merituam humbjen nga Wolfsburgu

Sport » 31 Janar 2015 | 11:05

Trajneri i Bayernit të Munichut, Josep Guardiola, është shprehur se ekipi i tij e meritoi humbjen në Wolfsburg, me rezultat 4-1 të premten në hapjen e javës së 18-të të...

Ibra ka harruar si shėnohet gol

Ibra ka harruar si shėnohet gol

Sport » 31 Janar 2015 | 11:00

Zlatan Ibrahimoviq e ka detyrë shënimin e golit, por këtë nuk po mund ta bëjë qe disa ndeshje. Është njëri nga sulmuesit më të mirë në botë,...

Kate Perry, ylli i super bowl

Kate Perry, ylli i super bowl

Kult » 31 Janar 2015 | 10:53

Këngëtarja amerikane, Katy Perry, do të jetë ylli i spektaklit 30 minutësh të së dielës "Super Bowl". Artistja do të jetë në krye të një...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8612 GBP
   • Swiss Franc1.0708 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4228 CNY
   • Japan Yen119.7380 JPY