1—20 nga 1015 rezultate

Arkivi për Shkurt 2015

Chiellini dikur ishte tifoz i Milanit

Chiellini dikur ishte tifoz i Milanit

Sport » 28 Shkurt 2015 | 15:53

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, e ka pranuar se kur ishte fëmijë ka qenë tifoz i Milanit, por kjo gjë ka ndryshuar gjatë viteve. “Sa isha fëmijë isha tifoz i...

BE ta shpėtojė Ballkanin qė po rrezikohet nga ekstremizmi

Rajon » 28 Shkurt 2015 | 14:31

Vizita në Bukuresht është zgjedhur si momenti i duhur për prezantimin për publikun rumun i librit "Kurbani", me autor kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.  Homologu...

Perėndimi kėrkon zbardhjen e vrasjes sė Nemtsovit

Perėndimi kėrkon zbardhjen e vrasjes sė Nemtsovit

Botė » 28 Shkurt 2015 | 14:27

Perëndimi iu bën thirrje autoriteteve ruse që të zbardhin të vërtetën që qendron pas vrasjes së udhëheqësit të opozitës, Boris...

Arsimi kosovar do tė vlerėsohet ndėrkombėtarisht

Arsimi kosovar do tė vlerėsohet ndėrkombėtarisht

Arsim » 28 Shkurt 2015 | 14:13

Kosova gjatë këtij viti për herë të parë do t’i nënshtrohet një vlerësimi ndërkombëtar për arsim. Zyrtarë të Ministrisë së...

Mustafa: Pėr “Trepēėn” nuk bisedojmė me askėnd

Mustafa: Pėr “Trepēėn” nuk bisedojmė me askėnd

Nacionale » 28 Shkurt 2015 | 14:10

Manifestimi tradicional "Java e Minatorëve", i organizuar në përkujtim të grevës së minatorëve të vitit 1989, ka përfunduar me një ceremoni të mbajtur...

Kosova nuk i ka shfrytėzuar fondet ndėrkombėtare

Kosova nuk i ka shfrytėzuar fondet ndėrkombėtare

Ekonomi » 28 Shkurt 2015 | 14:10

Pas shpalljes së pavarësisë në vitin 2008, Kosova është anëtarësuar në disa mekanizma financiarë ndërkombëtarë, kurse përpjekjet vazhdojnë edhe...

Deputetėt shpenzuan mbi 14 mijė euro pėr udhėtime zyrtare

Deputetėt shpenzuan mbi 14 mijė euro pėr udhėtime zyrtare

Nacionale » 28 Shkurt 2015 | 13:50

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, krahasuar me qeveritarët, nuk shpenzojnë shumë për udhëtime zyrtare, por sa u përket meditjeve nuk mbeten keq. Përveç pagave...

Shpėrthim nė veri tė Mitrovicės

Shpėrthim nė veri tė Mitrovicės

Siguri » 28 Shkurt 2015 | 13:18

Një person i panjohur sot në mëngjes ka hedhur një bombë dore në qendër të Mitrovicës Veriore. Nuk ka pasur të plagosur por vetëm dëme materiale....

Teori interesante pse Messi dėshtoi vjet

Teori interesante pse Messi dėshtoi vjet

Sport » 28 Shkurt 2015 | 12:53

Ish-ylli i Barcelonas, Carles Rexach ka akuzuar Leo Messin se ka ngrënë më shumë pica se sa duhej edicionin e kaluar, dhe kjo ishte arsyeja se pse ai dështoi. “Së pari ka...

DiCaprio do ketė 24 personalitete nė filmin e ri

DiCaprio do ketė 24 personalitete nė filmin e ri

Kult » 28 Shkurt 2015 | 12:04

Leonardo DiCaprio është afër arritjes së rolit të cilin e ka dashur për rreth 20 vjet - atë të Billy Milliganit, i cili ishte personi i parë që arriti të...

UNCHR: Mos i refuzoni nė “bllok” azilkėrkuesit

UNCHR: Mos i refuzoni nė “bllok” azilkėrkuesit

Nacionale » 28 Shkurt 2015 | 11:45

Organizata e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) ka paralajmëruar Gjermaninë që të mos refuzojë në “bllok” aplikimet për azil të qytetarëve...

Berisha e pranon dėnimin me 10 ndeshje moslojė

Berisha e pranon dėnimin me 10 ndeshje moslojė

Sport » 28 Shkurt 2015 | 10:00

Portieri kosovar, Etrit Berisha, është i gatshëm që ta pranojë dënimin prej 10 ndeshje moslojë për shkak të procedurës së hapur nga skuadra e...

Vritet lideri opozitar rus Boris Nemtsov

Vritet lideri opozitar rus Boris Nemtsov

Botė » 28 Shkurt 2015 | 08:33

Në Moskë është vrarë lideri i opozitës ruse Boris Nemtsov, i cili një kohë kishte shërbyer si zëvendëskryeministër. Ministria ruse e Punëve të...

​AShAK i dhuron 400 libra Universitetit “Kadri Zeka”

​AShAK i dhuron 400 libra Universitetit “Kadri Zeka”

Arte » 27 Shkurt 2015 | 18:18

Ushtruesi i detyrës së rektorit të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, Naim Syla, ka pritur ne një takim, Ali Cakajn, drejtor i përkrahjes profesionale dhe teknologjisë...

Irina, ”princesha” e fėmijėve

Irina, ”princesha” e fėmijėve

Kult » 27 Shkurt 2015 | 17:39

Si një prej modeleve më të famshme në botë, fansat nuk i mungojnë në asnjë grupmoshë.Irina Shayk udhëtoi drejt kryeqytetit meksikan për të marrë...

Edhe tre kosovarė tė arrestuar pėr terrorizėm

Siguri » 27 Shkurt 2015 | 17:22

Policia  e Kosovës, respektivisht Drejtoria Kundër Terrorizmit, ka realizuar sot një operacion policor në rajonin e Gjilanit dhe në Prishtinë, me ç'rast...

E pranon fajėsinė, dėnohet mė lehtė

E pranon fajėsinė, dėnohet mė lehtė

Siguri » 27 Shkurt 2015 | 16:54

Një trup gjykues, i përbërë nga dy gjyqtarë ndërkombëtarë dhe një gjyqtar vendas, në Gjykatën Themelore të Ferizajt, Dega në Kaçanik, e...

Hiqet TVSH-ja pėr bukė, vaj e qumėsht

Hiqet TVSH-ja pėr bukė, vaj e qumėsht

Ekonomi » 27 Shkurt 2015 | 16:50

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka paralajmëruar se Qeveria do të heqë Tatimin mbi Vlerën e Shtuar (TVSh) për disa artikuj elementarë, ndërsa do ta ulë...

Superpėrballje nė Europa League

Superpėrballje nė Europa League

Sport » 27 Shkurt 2015 | 16:17

Plot superndeshje do të zhvillohen në 1/8 e finales në Europa League, pasi kështu ka rënë shorti për këtë fazë. Në ndeshjet zhvillohen më 12 dhe 19 mars...

Latif Merovci emėrohet zėvendėsdrejtor i AKI-sė

Latif Merovci emėrohet zėvendėsdrejtor i AKI-sė

Nacionale » 27 Shkurt 2015 | 16:10

Presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa e kanë emëruar sot Latif Merovcin, zëvendësdrejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0783 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8639 GBP
   • Swiss Franc1.0705 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4302 CNY
   • Japan Yen120.1460 JPY