1—20 nga 1067 rezultate

Arkivi për Mars 2015

Tė mirat qė sjell martesa

Tė mirat qė sjell martesa

Lifestyle » 31 Mars 2015 | 23:50

Martesa shihet si një vendim shumë pozitiv i marrë në jetë. Nga të dhënat që kanë nxjerrë shkencëtarët, një martesë e lumtur ka një ndikim...

”Rolling Stones” paralajmėron turne tė madh

”Rolling Stones” paralajmėron turne tė madh

Kult » 31 Mars 2015 | 23:17

Grupi legjendar ”Rolling Stones” ka njoftuar se do zhvillojë një turne në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kanada në 15 stadiume të ndryshme, duke nisur nga...

Shqipėria, aeroporte tė reja pėr zhvillimin e ekonomisė e turizmit

Shqipėria, aeroporte tė reja pėr zhvillimin e ekonomisė e turizmit

Turizėm » 31 Mars 2015 | 23:08

Ministri shqiptar i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, mori pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të fluturimit direkt Tiranë - Paris. Ministri Haxhinasto në...

​Stuhi tė fuqishme godasin Evropėn veriore

​Stuhi tė fuqishme godasin Evropėn veriore

Nė fotografi » 31 Mars 2015 | 22:53

Një burrë kalon pranë automjeteve të dëmtuara pasi erërat e forta kanë rrëzuar çatinë e një ndërtese në Weilheim,...

Vdes nga plagėt prokurori turk qė u zu rob

Vdes nga plagėt prokurori turk qė u zu rob

Botė » 31 Mars 2015 | 22:42

​Prokurori turk, i cili sot gjatë ditës ishte zënë rob nga pjesëtarë të një grupi të së djathtës ekstreme në Stamboll të Turqisë, dhe që u...

Peja e mposht Rilskin

Peja e mposht Rilskin

Sport » 31 Mars 2015 | 22:00

Skuadra e Pejës e ka mposhtur Rilskin në Sofje, në një ndeshje dramatike, me rezultat 63-62. Qysh nga fillimi i ndeshjes, Peja e kërkoi më shumë fitoren dhe në fund e mori...

Zyrtari i AAK-sė pėrfshihet nė incident me armė

Zyrtari i AAK-sė pėrfshihet nė incident me armė

Siguri » 31 Mars 2015 | 20:11

Ismet Abdullahu, ish-kandidat i AAK-së për kryetar të Podujevës, është përfshirë në një incident me armë afër selisë së AAK-së në...

Emėrohen edhe katėr zėvendėsministra

Emėrohen edhe katėr zėvendėsministra

Politikė » 31 Mars 2015 | 18:40

Qeverisë së Kosovës i janë shtuar edhe katër zëvendësministra. Dy prej tyre janë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe dy të tjerë janë nga...

Punonjėsve tė Postės iu zbriten pagat

Punonjėsve tė Postės iu zbriten pagat

Ekonomi » 31 Mars 2015 | 18:29

Posta e Kosovës ka vendosur t’ua zbresë pagat punonjësve të saj. Janë 883 punonjës, të cilët nga muaji maj do të marrin paga me 6 dhe 8 për qind ulje, ndërsa...

UEFA mund ta dėnojė Shqipėrinė

UEFA mund ta dėnojė Shqipėrinė

Sport » 31 Mars 2015 | 18:25

Sipas raporteve më të fundit nga media, mësojmë se Shqipëria rrezikon të marrë një tjetër dënim nga UEFA, kësaj radhe për shkak të sjelljes të...

Punėtorėt e RTK nesėr protestojnė kundėr menaxhmentit

Punėtorėt e RTK nesėr protestojnė kundėr menaxhmentit

Nacionale » 31 Mars 2015 | 18:10

Sindikalistët e Radiotelevizionit publik të Kosovës (RTK) do të protestojnë të mërkurën kundër drejtorit Mentor Shala, i cili javën e kaluar largoi nga puna...

Turqi, prokurori merret peng nė sallėn e gjyqit

Turqi, prokurori merret peng nė sallėn e gjyqit

Botė » 31 Mars 2015 | 18:00

Prokurori turk Mehmet Selim Kiraz, përgjegjës për hetimin mbi vrasjen e një 14-vjeçari gjatë manifestimeve për Parkun Gezi, është marrë peng në gjykatë nga...

“Shpendi” synon Festivalin e Venedikut

“Shpendi” synon Festivalin e Venedikut

Arte » 31 Mars 2015 | 18:00

Xhirimet e filmit do të nisin më 5 prill dhe po brenda muajit prill pritet edhe të përfundojnë xhirimet. Regjisori, Ujkan Hysaj i cili ishte mjaftë i suksesshëm me filmin...

Silva i hapur pėr njė largim nga Reali

Silva i hapur pėr njė largim nga Reali

Sport » 31 Mars 2015 | 17:50

Transferi më i ri i Real Madridit, Lucas Silva, është shprehur i hapur për një huazim te ndonjë skuadër tjetër. Lucas Silva ka thënë se huazimi i tij te ndonjë...

Hamza: Bankat dhe kompanitė turke po e zhvillojnė Kosovėn

Hamza: Bankat dhe kompanitė turke po e zhvillojnė Kosovėn

Ekonomi » 31 Mars 2015 | 17:44

Guvernatori i Bankës Qendrore, Bedri Hamza, priti sot në një takim Songül Ozan, ambasadore e Turqisë në Republikën e Kosovës.  Guvernatori e njoftoi ambasadoren Ozan...

Jep dorėheqje drejtori i Policisė Shqiptare

Jep dorėheqje drejtori i Policisė Shqiptare

Rajon » 31 Mars 2015 | 17:00

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ka dhënë dorëheqje. Didi iu drejtua shefit të Qeverisë, si edhe ministrit të Brendshëm me një...

 ESI: Liberalizimi dhe azili nuk duhet tė ndėrlidhen

ESI: Liberalizimi dhe azili nuk duhet tė ndėrlidhen

Video » 31 Mars 2015 | 16:05

Migracioni dhe liberalizimi i vizave ishte tema e punëtorisë së sotme të organizuar nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet (ESI) ku u diskutua për ndërlidhjen e procesit të...

Kėnga e Danit, e dyta mė e pėlqyer nė Eurovizion

Kėnga e Danit, e dyta mė e pėlqyer nė Eurovizion

Kult » 31 Mars 2015 | 16:01

Një sondazh i krijuar nga Wiwiblogs ka renditur Elhaida Danin si këngëtaren e dytë më të pëlqyer në Eurovizion. Kënga e Danit “I’m Alive” 9 për...

Katie Holmes asnjė shenjė nga ndarja

Katie Holmes asnjė shenjė nga ndarja

Kult » 31 Mars 2015 | 15:58

Së fundmi ka pasur shumë spekulime për lidhjen e saj me aktorin Jamie Foxx. Por, vetë aktorja Katie Holmes ka mohuar gjithçka. Të hënën, ajo u shfaq në një...

Rama priti nė takim shefin e Forcave tė Armatosura tė Shqipėrisė

Rama priti nė takim shefin e Forcave tė Armatosura tė Shqipėrisė

Nė fotografi » 31 Mars 2015 | 15:30

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, priti në takim shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Jeronim Bazo, të cilin e njoftoi mbi zhvillimet në FSK,...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY