1—20 nga 1144 rezultate

Arkivi për Prill 2015

Italianėt interesohen pėr investime nė Kosovė

Italianėt interesohen pėr investime nė Kosovė

Biznes & Financa » 30 Prill 2015 | 21:57

Panairet nuk shërbejnë vetëm për promovimin e produkteve, por ato janë të mira edhe për njohjen e investitorëve potencialë, për mundësitë që një vend...

Miratimi i MSA, indikator se Kosova ėshtė nė rrugėn e duhur

Miratimi i MSA, indikator se Kosova ėshtė nė rrugėn e duhur

Nacionale » 30 Prill 2015 | 21:54

Tashmë miratimi i Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit është realitet dhe ajo ka mundësi të hyjë në fuqi nga janari i vitit të ardhshëm. Por, çfarë...

Lunaēek: Lajm i mirė pėr Kosovėn dhe BE-nė

Lunaēek: Lajm i mirė pėr Kosovėn dhe BE-nė

Politikė » 30 Prill 2015 | 21:53

Raportuesja në Parlamentin Evropian për Kosovën, Ulrike Lunaçek, deklaroi se miratimi i MSA-së për Kosovën në Komisionin Evropian është lajm i mirë jo vetëm...

Vesel Neziri merr timonin e PD-sė nė Mitrovicė

Vesel Neziri merr timonin e PD-sė nė Mitrovicė

Politikė » 30 Prill 2015 | 21:51

Partia e Drejtësisë, dega në Mitrovicë, ka mbajtur të enjten Kuvendin e rregullt Zgjedhor, me ç’rast kryetar u zgjodhë Vesel Neziri. Po ashtu u zgjodhë kryesia e re dhe...

Shenjat se jeni mė tė zgjuar se mesatarja

Shenjat se jeni mė tė zgjuar se mesatarja

Lifestyle » 30 Prill 2015 | 19:42

Shkencëtarët, prej disa dekadash kanë analizuar se çfarë i bën njerëzit të zgjuar dhe rezultatet tregojnë se çdo gjë, që nga qumështi i gjirit deri te...

Gruber: Gazetaria hulumtuese duhet t’ i shėrbejė publikut

Gruber: Gazetaria hulumtuese duhet t’ i shėrbejė publikut

Arsim » 30 Prill 2015 | 18:00

Në kuadër të projektit të përbashkët të Fakultetit të Komunikimit Masiv dhe Projektit të Këshillit të Evropës "Duke promovuar lirinë e shprehjes dhe...

Qendra e BE-sė organizon punėtori pėr fotografi e dizajn mode

Qendra e BE-sė organizon punėtori pėr fotografi e dizajn mode

Arte » 30 Prill 2015 | 17:45

Qendra Informative dhe Kulturore e BE-së  në Prishtinë ka organizuar një seri punëtorish me temën e fotografisë dhe dizajnit të modës në kuadër të...

Kėshtu do tė duket stadiumi nė Shkodėr

Kėshtu do tė duket stadiumi nė Shkodėr

Sport » 30 Prill 2015 | 17:40

Stadiumi në Shkodër po bëhet gati për të pritur ndeshjen Shqipëri-Serbi. Kryeministrit shqiptar, Edi Rama, ka postuar fotografinë se si do të duket stadiumi "Loro...

Video qė tregon pėr fuqinė e tėrmetit nė Nepal

Video qė tregon pėr fuqinė e tėrmetit nė Nepal

Botė » 30 Prill 2015 | 17:31

Një video që ka kapur momentin kur tërmeti godet kryeqytetin Katmandu të Nepalit, tregon sesi tërmeti 7.9 ballësh shkakton panik te njerëzit në...

Vazhdon fushata pėr sigurinė nė komunikacion, ulen aksidentet

Vazhdon fushata pėr sigurinė nė komunikacion, ulen aksidentet

Video » 30 Prill 2015 | 16:42

Shpejtësia, mosrespektimi rregullave në komunikacion, përdorimi i celularit gjatë ngasjes, si dhe mosmbajtja e rripit të sigurisë, janë shkaktarët më të shpeshtë...

Pėr tri ditė ndalohen automjetet drejt Gėrmisė

Pėr tri ditė ndalohen automjetet drejt Gėrmisė

Komuna » 30 Prill 2015 | 16:11

Me rastin e festës së 1 Majit, e cila tradicionalisht shënohet me dalje masive të qytetarëve në Parkun e Gërmisë, do të ndalohet qarkullimi i automjeteve,...

 PTK ndan edhe 10 milionė euro dividendė

PTK ndan edhe 10 milionė euro dividendė

Biznes & Financa » 30 Prill 2015 | 16:07

Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK) ka ndarë edhe 10 milionë euro në emër të dividendës për Qeverinë e Republikës së Kosovës.   Bordi i Drejtorëve...

Iu dha lamtumira e fundit Sead Alushit

Iu dha lamtumira e fundit Sead Alushit

Nacionale » 30 Prill 2015 | 16:01

Në varrezat e fshatit Suhadoll në veri të Mitrovicës, sot iu dha lamtumira e fundit, 17-vjeqarit Sead Alushi, trupi i pajetë i të cilit u gjet në ujërat e lumit Ibër, dy...

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunėn e Novobėrdės

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunėn e Novobėrdės

Komuna » 30 Prill 2015 | 16:00

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi sot Komunën e Novobërdës, ku u takua me kryetarin dhe udhëheqësit e tjerë komunalë.   Pas takimit, kryeministri Isa Mustafa...

Zbutet pak deficiti tregtar, Kosova eksportoi mė sė shumti nė Indi

Zbutet pak deficiti tregtar, Kosova eksportoi mė sė shumti nė Indi

Ekonomi » 30 Prill 2015 | 15:48

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), respektivisht Departamenti i Statistikave Ekonomike, ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin mars 2015. Të...

Mustafa e Krasniqi vizitojnė kompaninė ”ASK Foods”

Mustafa e Krasniqi vizitojnė kompaninė ”ASK Foods”

Nė fotografi » 30 Prill 2015 | 15:44

Kryeministri Isa Mustafa dhe ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi, kanë vizituar të premten disa kompani biznesore në rajonin e Gjilanit, ndër të cilat edhe "ASK Foods",...

Betohen 155 ushtarėt e rinj tė FSK-sė

Betohen 155 ushtarėt e rinj tė FSK-sė

Nacionale » 30 Prill 2015 | 15:33

Në kazermën “Skënderbeu” të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes të FSK-së në Ferizaj, u mbajt ceremonia e certifikimit të 155 rekrutëve...

Mustafa: Do tė jemi partner serioz i BE-sė

Mustafa: Do tė jemi partner serioz i BE-sė

Politikė » 30 Prill 2015 | 14:25

Kryeministri Isa Mustafa, në emër të Qeverisë së Kosovës, ka mirëpritur miratimin e propozimit për Marrëveshje për Stabilizim-Asociim (MSA) për Kosovën nga ana...

MTI suspendon tre zyrtarėt e arrestuar

MTI suspendon tre zyrtarėt e arrestuar

Nacionale » 30 Prill 2015 | 14:19

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) ka konfirmuar se me urdhër të Prokurorisë, dje më 29 prill, janë arrestuar tre zyrtarë të Agjencisë së Metrologjisë,...

Gazetaria nė Kosovė pėrballet me presione e vetėcenzurė

Gazetaria nė Kosovė pėrballet me presione e vetėcenzurė

Video » 30 Prill 2015 | 13:25

Gazetarët në Kosovë punojnë nën presion, shpesh të kërcënuar, shumë prej tyre pa kontrata dhe me rroga të ulëta. Kështu vlerësuan pjesëmarrës...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY