1—20 nga 955 rezultate

Arkivi për Maj 2015

Thaēi, vizitė zyrtare nė Maltė

Politikė » 31 Maj 2015 | 22:28

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për një vizitë zyrtare në...

Tė kundėrtit nė dashuri nuk tėrhiqen?

Lifestyle » 31 Maj 2015 | 22:00

Të kundërtit nuk tërhiqen. Hidhet poshtë miti që thoshte se çiftet bashkoheshin nga ndryshimet e tyre. Në fakt është pikërisht përputhshmëria sekreti i...

Kuvendi Qendror i PD-sė, mė 7 qershor

Politikė » 31 Maj 2015 | 21:00

Partia e Drejtësisë ka mbajtur të dielën mbledhjen e Këshillit Drejtues, me ç’rast ka miratuan ndryshimet statutore. Po ashtu u raportua për procesin zgjedhor që po...

Kundėrshtarėt e Mustafės jashtė Kėshillit tė Pėrgjithshėm

Politikė » 31 Maj 2015 | 20:57

Lidhja Demokratike e Kosovës sot votoi për kryetarin dhe Këshillin e Përgjithshëm. Përderisa si lider i partisë u rikonfirmua edhe njëherë Isa Mustafa, në Këshillin...

PD uron Isa Mustafėn pėr rizgjedhje nė krye tė LDK-sė

Politikė » 31 Maj 2015 | 20:51

Partia e Drejtësisë, uron kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, për rizgjedhjen e tij për kryetar të kësaj partie, duke vlerësuar se do të...

Mediat dhe shoqėria civile, letėr protestė LDK-sė

Nacionale » 31 Maj 2015 | 16:15

Mos lejimin e mediave që të përcjellin nga afër zgjedhjet e e brendshme të LDK-së, e kanë bërë që të reagojnë ashpër, gazetarë, opinionistë,...

Sejdiu: Me votė tė fshehtė unė do tė isha kryetar i LDK-sė

Politikė » 31 Maj 2015 | 16:14

Presidenti i Pavarësisë së Kosovës dhe kryetari i nderit i Lidhjes Demokratike, Fatmir Sejdiu, në një intervistë ka folur për procesin zgjedhor të partisë që ai i...

Kosovarėt kanė telashe me fjalėn e shkruar

Opinione » 31 Maj 2015 | 14:04

Shkrimtari Gëzim Aliu thotë se shoqëria kosovare ka telashe me fjalën e shkruar dhe se ajo më shumë është shoqëri e fjalës së folur. Në intervistën...

Pse veshkat janė tepėr tė rėndėsishme pėr trupin?

Lifestyle » 31 Maj 2015 | 14:00

Veshkat janë organe sa të komplikuara aq edhe të mahnitshme. Veshkat janë organe çift të vendosura në të dy anët e shtyllës kurrizore, në pjesën e pasme...

Aurela Hoxha nudo nė plazh

Kult » 31 Maj 2015 | 13:55

Modelja shqiptare, Aurela Hoxha, ka hequr rrobat duke dalë totalisht nudo në plazh. Fatkeqësisht në këndin ku është fotografuar nuk mundet të shihet shumë. Modelja...

Balerina shqiptare nė finale tė “Amici”

Kult » 31 Maj 2015 | 13:35

Klaudia Pepa ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm mbrëmjen e djeshme duke u kualifikuar në finalen e spektaklit të famshën në Itali...

Komuna organizon aktivitetin “Prishtina lexon”

Arte » 31 Maj 2015 | 12:37

Me një ceremoni të hareshme ka filluar edicioni i dytë i fushatës “Prishtina lexon”. Hapjen e kësaj ngjarjeje e bëri kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend...

Benitez konfirmohet si trajner i Realit

Sport » 31 Maj 2015 | 12:20

Zëvendëspresidenti i Real Madridit, Eduardo Fernandez de Blas, ka konfirmuar se Rafa Benitez do të jetë trajneri i ri i klubit mbretëror. Benitez do të largohet nga Napoli në fund...

Pėrfundon punimet Kuvendi Zgjedhor i LDK-sė

Politikė » 31 Maj 2015 | 12:09

Kuvendi i VIII-të Zgjedhor i LDK-së, ka përfunduar punimet, pas rizgjedhjes së kryetarit dhe votimit të Këshillit të Përgjithshëm. Agim Veliu, kryetar i...

Isa Mustafa votohet me aklamacion, veē dy vota kundėr

Politikė » 31 Maj 2015 | 11:41

Isa Mustafa është rizgjedhur kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me aklamacion. Delegatët kanë votuar në mënyrë të hapur. Vetëm dy delegatë...

Sejdiu: Sot u vra shpirti i demokracisė

Politikė » 31 Maj 2015 | 11:12

Ish-kryetari i LDK-së dhe ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka reaguar pas rizgjedhjes së Isa Mustafës në krye të partisë. Ai procesin e sotëm të LDK-së e ka...

Osmani nuk e njeh Mustafėn si kryetar legjitim

Politikė » 31 Maj 2015 | 11:01

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka lëshuar mbledhjen e Kuvendit të Tetë të LDK-së, pasi nuk mori votat e mjaftueshme për kandidaturën e saj. Ajo tha se nuk e konsideron si...

Pėrkundėr mospajtimeve, Gėrvalla e njeh Mustafėn kryetar

Politikė » 31 Maj 2015 | 10:56

Edhe pse mbeti jashtë sallës ku mbahej Kuvendi i VIII-të i LDK-së dhe nuk u pajtua me mënyrën e zgjedhjes së kryetarit të kësaj partie, Donika Gërvalla ka...

Gashi: Nuk u thye statuti i LDK-sė

Politikė » 31 Maj 2015 | 10:53

Pas rizgjedhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së, ka reaguar edhe deputeti i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Arben Gashi. Gashi ka thënë se me votimin me...

Takimi Kerry-Zarif, ende ka dallime

Nė fotografi » 31 Maj 2015 | 10:00

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, dhe ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, kanë mbajtur takim në Gjenevë për t’i hapur rrugën një marrëveshjeje...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0854 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8464 GBP
   • Swiss Franc1.0799 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4707 CNY
   • Japan Yen119.5160 JPY