1—20 nga 833 rezultate

Arkivi për Qershor 2015

130 mijė litra verė derdhen nė Betejėn e Verės (Foto)

130 mijė litra verė derdhen nė Betejėn e Verės (Foto)

Kuriozitete » 30 Qershor 2015 | 20:00

Besoni ose jo! Më shumë se 130 mijë litra verë të kuqe janë shpenzuar për atë që njihet si “beteja e verës”, në një festival në Rioja të...

Nicole e tepron me pije, i tregon tė gjitha...

Nicole e tepron me pije, i tregon tė gjitha...

Kult » 30 Qershor 2015 | 18:49

Këngëtarja e famshme amerikane, Nicole Scherzinger, e teproi me pije në festimin e ditëlindjes së 37-të. Në një moment, ajo vendosi t'i...

Kosova importoi 584.52 ktoe produkte tė naftės

Kosova importoi 584.52 ktoe produkte tė naftės

Ekonomi » 30 Qershor 2015 | 17:11

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), në bashkëpunim me Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik, ka publikuar “Balancin Vjetor të Energjisë” për vitin...

400 ditė grevė nė qendėr tė Prishtinės

400 ditė grevė nė qendėr tė Prishtinės

Video » 30 Qershor 2015 | 16:47

Ish-punëtorët e Fabrikës së Gypave nga Ferizaj sot kanë hyrë në ditën e 400-të të grevës, në një tendë të vendosur para ndërtesave...

Engel: Kosova tė themelojė Gjykatėn Speciale, jo OKB-ja

Engel: Kosova tė themelojė Gjykatėn Speciale, jo OKB-ja

Politikė » 30 Qershor 2015 | 15:45

Themelimi i Gjykatës Speciale për krime lufte nga ana e institucioneve të Kosovës është zgjidhja më e mirë e mundshme, ka deklaruar të martën në Prishtinë,...

“Stupcat” do tė jenė imazh i Valės pėr dy vjet

“Stupcat” do tė jenė imazh i Valės pėr dy vjet

Video » 30 Qershor 2015 | 15:37

Grupi i njohur kosovar i humoristëve “Stupcat”, në dy vitet e ardhshme, do të jenë fytyra e “Valës”.  Drejtori menaxhues i PTK-së, Agron Mustafa, të...

Rahoveci aprovon Kornizėn Afatmesme Buxhetore

Rahoveci aprovon Kornizėn Afatmesme Buxhetore

Komuna » 30 Qershor 2015 | 15:09

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka aprovuar të martën Kornizën Afatmesme Buxhetore (KAB) 2016 - 2018. KAB është dokument i cili miratohet çdo vit nga kuvendi komunal, dhe siguron...

Merkel ka dy mesazhe pėr Kosovėn

Merkel ka dy mesazhe pėr Kosovėn

Video » 30 Qershor 2015 | 15:00

Ka përfunduar takimi mes kancelares Angela Merkel dhe kryeministrit Isa Mustafa, në Berlin, ku diskutua për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve, situatën në Kosovë, raportet e...

Norvegjia ndihmon FSK-nė t’iu afrohet standardeve tė NATO-s

Norvegjia ndihmon FSK-nė t’iu afrohet standardeve tė NATO-s

Video » 30 Qershor 2015 | 14:49

Ministria e Mbrojtjes së Norvegjisë është duke e ndihmuar e Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës me një projekt, që ka për qëllim që...

Qumėshtarėt derdhin qumėshtin para Qeverisė

Qumėshtarėt derdhin qumėshtin para Qeverisė

Video » 30 Qershor 2015 | 14:40

Qindra prodhues dhe përpunues të qumështit kanë protestuar prapë para Qeverisë së Kosovës ku kanë kërkuar mbrojtjen dhe sigurimin e hapësirës më të...

Kėshilla pėr njė aromė tė freskėt goje

Kėshilla pėr njė aromė tė freskėt goje

Lifestyle » 30 Qershor 2015 | 14:04

Fryma juaj nuk është gjithmonë e freskët dhe e parfumosur? Ndodh që fryma me aromë jo të këndshme të na prekë në momentin më të papërshtatshëm,...

Bie vdekshmėria perinatale e foshnjave

Bie vdekshmėria perinatale e foshnjave

Shėndetėsi » 30 Qershor 2015 | 13:50

Vdekshmëria perinatale, sipas të dhënave të prezantuara, ka shënuar rënie të vazhdueshme në Kosovë, nga viti në vit. Në vitin 2000, shkalla e...

BQK: Kriza greke nuk e prek Kosovėn

BQK: Kriza greke nuk e prek Kosovėn

Ekonomi » 30 Qershor 2015 | 13:42

Ndikimi i drejtpërdrejtë i krizës në Greqi në ekonominë e Kosovës vlerësohet të jetë minimal, marrë parasysh faktin se ekonomia e Kosovës ka një...

Banorėt e Sofalisė kėrkojnė ndriēim, ndryshimin e unazės...

Banorėt e Sofalisė kėrkojnė ndriēim, ndryshimin e unazės...

Komuna » 30 Qershor 2015 | 13:35

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka mbajtur diskutim publik me banorët e lagjes “Sofalia”. Të pranishëm në këtë diskutim ishin edhe...

Arrestohet nė Kosovė njė serb me fletarrest ndėrkombėtar

Arrestohet nė Kosovė njė serb me fletarrest ndėrkombėtar

Siguri » 30 Qershor 2015 | 12:44

Policia raporton se ka arrestuar një të dyshuar serb, pasi ai është kërkuar në bazë të një fletarrestimi ndërkombëtar. Nuk bëhet i ditur identiteti i...

Bieber sjell ”Where Are U Now”

Bieber sjell ”Where Are U Now”

Kult » 30 Qershor 2015 | 11:39

Justin Bieber në bashkëpunim me Skrillex dhe Diplo ka sjellë këngen e tij më të re, ”Where Are U Now”. Disa ditë më parë ai ka...

Edhe Sarah Stage pėrdor photoshop

Kult » 30 Qershor 2015 | 11:36

Modelja e veshjeve të brendshme, Sarah Stage, e cila u bë e famshme për shkak të ekspozimit të trupit të hollë dhe barkut minimal në muajin e nëntë të...

54 % e nxėnėsve e kalojnė maturėn

54 % e nxėnėsve e kalojnė maturėn

Arsim » 30 Qershor 2015 | 11:30

Kalueshmëria në Provimin Shtetëror të Maturës në afatin e qershorit këtë vit është rreth 54 për qind. Lajmin e ka konfirmuar një zyrtar i Komisionit...

Rrėzohet aeroplani nė qendėr tė qytetit, 30 tė vdekur (Video)

Rrėzohet aeroplani nė qendėr tė qytetit, 30 tė vdekur (Video)

Botė » 30 Qershor 2015 | 11:30

Të paktën 30 persona e kanë humbur jetën kur një aeroplan ushtarak “Herkulec C-130″ u rrëzua në pjesën rezidenciale të qytetit Medana, në ishullin Sumatra,...

Ronlado, Messi dhe Neymar ‘Rio 2016’?

Ronlado, Messi dhe Neymar ‘Rio 2016’?

Sport » 30 Qershor 2015 | 11:28

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo pritet të luaj me Portugalinë U21 në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’.  Këtë e ka konfirmuar presidenti i Federatës së...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY