1—20 nga 879 rezultate

Arkivi për Korrik 2015

Tė mirat e shalqirit nė vapė

Lifestyle » 31 Korrik 2015 | 21:55

Të mirat e shalqirit janë të shumta. Ky frut është mjaft freskues, përmban një përqindje të lartë uji dhe pak kalori. I pasur në sheqerna të thjeshta, dhe...

Kadareja, gabi i mendimit shqiptar

Opinione » 31 Korrik 2015 | 17:51

Kjo është vetëm një parafjalë, një fillim i butë për mbrapshtitë e shumta të Ismail Kadaresë në fushën e mendimit shqiptar, posaçërisht e...

Jolie nis udhėtimin humanitar nė Myanmar

Kult » 31 Korrik 2015 | 17:43

Aktorja Angelina Jolie ka arritur në Myanmar, duke nisur kështu një udhëtim katërditor, që të mësojë më shumë rreth situatës në vend, në...

Vėrshime nė Mianmar, 20 tė vdekur

Nė fotografi » 31 Korrik 2015 | 17:37

Më shumë se 20 persona e kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë zhdukur pas përmbytjeve që kanë ndodhur në Mianmar. Moti i keq që po...

Priten ndėshkime nga UEFA pėr Kukėsin

Sport » 31 Korrik 2015 | 16:56

Shpresat e Kukësit për një kualfikim të mundshëm në play – off e Ligës së Europës janë zvogëluar pas pezullimit të ndeshjes së parë...

MKRS i jep edhe 32 mijė € Federatės sė Atletikės

Sport » 31 Korrik 2015 | 16:50

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) vazhdon nënshkrimin e memorandumeve me disa federata të sportit të Kosovës.  Sot, në kabinetin e ministrit të...

Kolona tė gjata nė kufirin Shqipėri - Mali i Zi

Nacionale » 31 Korrik 2015 | 16:44

Gjatë ditës së djeshme, shumë qytetarë nga Kosova i janë drejtuar Malit të Zi për t'i kaluar pushimet e tyre. Fluksi i madh i turistëve, por edhe i kosovarëve...

Prokuroria ngre aktakuzė pėr mashtrim ndaj Enver Hasanit

Nacionale » 31 Korrik 2015 | 16:19

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë për veprën penale “Mashtrim në...

Rita sensuale nė ballinėn e Glamour

Kult » 31 Korrik 2015 | 16:10

Rita Ora vjen edhe me një tjetër sesion të nxehtë fotografik. Këtë herë Rita shfaqet provokuese në fotosesionin për numrin më të ri të revistës...

Sė shpejti hapet Oda ekonomike izraelite-kosovare

Ekonomi » 31 Korrik 2015 | 16:05

Kryeparlamentari Kadri Veseli priti sot në takim kryesuesin e Bashkësisë Hebraike në Kosovë, Ruzhdi Shkodra dhe nismëtarin e krijimit të Odës ekonomike izraelite-kosovare...

ATK shtyn afatin e dorėzimit tė kuponėve fiskalė

Biznes & Financa » 31 Korrik 2015 | 15:01

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka shtyrë afatin e dorëzimit të plikove me kuponë fiskalë, deri më 7 gusht 2015.   Afati i paraparë i dorëzimit nga...

Nė qershor deficiti tregtar ishte 207,5 milionė euro

Ekonomi » 31 Korrik 2015 | 14:56

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin qershor  2015. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në...

Njė shtėpi perfekte para se tė largoheni me pushime

Lifestyle » 31 Korrik 2015 | 14:01

Para se të niseni është e rëndësishme të sistemoni shtëpinë, që kur të ktheheni të ndjeni qetësinë dhe pastërtinë. Në fakt, vetë...

Njė grua nga Kosova humb jetėn nė Durrės

Rajon » 31 Korrik 2015 | 14:00

Pushimet e planifikuara për t’u kaluar në Shqipëri i kanë kushtuar jetën një gruaje kosovare. V.S., 38 vjeçare ka humbur jetën duke u larë në detin e...

Interi lė nė shtėpi Shaqirin

Sport » 31 Korrik 2015 | 12:35

Interi pritet të lërë në shtëpi shtatë lojtarë të skuadrës aktuale, ndër ta edhe Xherdan Shaqirin, për miqësoren kundër Galatasarayt. Nerazzurët...

Sali Mekaj mbetet nė arrest, ēėshtja kthehet nė rivendosje

Nacionale » 31 Korrik 2015 | 11:17

Një kolegj i Gjykatës së Apelit ka anuluar aktvendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, sipas të cilit, kryetarit të Gjykatës së Apelit, Sali Mekaj, dhe Vlora Goranit,...

Pupovci: Problemi i madh i UP-sė, kultura klanore

Arsim » 31 Korrik 2015 | 10:59

Profesori dhe eksperti i arsimit, Dukagjin Pupovci, ka thënë se avancimet në Universitetin e Prishtinës janë problemi më i vogël. Sipas tij, problemi më i madh i UP-së...

Qeveria riprocedoi Specialen nė Kuvend

Politikė » 31 Korrik 2015 | 10:31

Qeveria e Kosovës ka riproceduar në Kuvend ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale. Tani pritet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e cila duhet...

Kryesia nė mbledhje urgjente, cakton seancėn pėr Specialen

Politikė » 31 Korrik 2015 | 09:42

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e saj, ku pritet të caktohet seanca e re plenare për të shqyrtuar dhe votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë...

Rektori dhe senatorėt “masin forcat” sot

Arsim » 31 Korrik 2015 | 09:32

Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” do të mblidhet sot, duke tentuar që të gjejnë zgjidhjen për sigurimin e funksionalitet të organeve të...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY