1—20 nga 904 rezultate

Arkivi për Gusht 2015

Buzėkuqi bėn mirė pėr shėndetin?

Lifestyle » 31 Gusht 2015 | 20:00

A ju kujtohet kur ishit të vogla dhe keni qenë aq kureshtare për buzëkuqin që vinin nënat tuaja? Kjo në fakt, ka qenë eksperienca e parë që ju femra keni përjetuar...

Publikohen pa censurė skicat e pėrdhunimeve otomane

Kuriozitete » 31 Gusht 2015 | 19:01

Këto skica janë publikuar fillimisht në vitin 1909 nga Gottfried Sieben për të treguar tmerret e përdhunimit në Ballkan. Ato janë ripublikuar tashmë pa...

Britney Spears rikthen veshjet “toksike“

Britney Spears rikthen veshjet “toksike“

Kult » 31 Gusht 2015 | 18:34

Një dekadë më parë ajo u shfaq me një veshje të ngjashme në videon “Toxic”, që pati një sukses shumë të madh. Dhjetë vjet më pas, në...

Januzaj huazohet nė Dortmund

Sport » 31 Gusht 2015 | 17:58

Adnan Januzaj ka arritur marrëveshje për t’iu bashkuar Borussia Dortmundit në formë huazimi për një sezon. Januzaj ka postuar dhe një foto në profilin e tij në...

Serbja u riatdhesua nė Kosovė, inskenon sulm

Serbja u riatdhesua nė Kosovė, inskenon sulm

Siguri » 31 Gusht 2015 | 17:43

Policia e Kosovës ka ngritur kallëzim penal ndaj A. S. (1994), nga fshati Ponesh i Gjilanit, për lajmërim të rrejshëm në polici të një sulmi ndaj saj.  Policia kishte...

Ismet Munishi kthehet trajner i Hajvalisė?

Ismet Munishi kthehet trajner i Hajvalisė?

Sport » 31 Gusht 2015 | 17:35

Klubi futbollistik "Hajvalia" pritet të rikthejë Ismet Munishin në postin e trajnerit. GazetaOlle.com nga burime të sigurta mëson se vendin e Mentor Miftarit, të larguar...

12 masa tė reja sigurie pėr kryeministrin Mustafa

12 masa tė reja sigurie pėr kryeministrin Mustafa

Nacionale » 31 Gusht 2015 | 17:24

​Zgjatja e rrethojave në objektin e Qeverisë së Kosovës është vetëm një nga 12 masat e reja të sigurisë të vëna, për mbrojtjen e kryeministrit Isa...

Ēanta dhe material shkollor pėr 270 fėmijė jetimė

Ēanta dhe material shkollor pėr 270 fėmijė jetimė

Nacionale » 31 Gusht 2015 | 17:17

Organizata Humanitare "Islamic Relief Kosova", në bashkëpunim me Korporatën "Ferronikeli", kanë organizuar dhurimin e çantave dhe materialit shkollor për 270...

Ofertė marramendėse pėr Balen nga Unitedi

Ofertė marramendėse pėr Balen nga Unitedi

Sport » 31 Gusht 2015 | 16:58

Manchester Unitedi nuk e ka ndërmend të mbyll këtë afat kalimtar pa transferuar ndonjë sulmues tjetër. Çmenduria më e madhe në këtë afat kalimtar të...

Mblidhet Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė futboll

Mblidhet Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė futboll

Sport » 31 Gusht 2015 | 16:49

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll, në mungesë të zhvillimit të ndeshjes miqësore me përfaqësuesen e Burkina Fasos, ka filluar tubimin me lojtarët e ftuar...

​Sigal Prishtina rekruton tė rinj nė ekip

​Sigal Prishtina rekruton tė rinj nė ekip

Sport » 31 Gusht 2015 | 16:47

Pas vendimit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, që klubet në Superligë të ndajnë minutazh prej 20 minutash për dy lojtarë nën moshën...

 Cana ndahet me Lazion, bashkohet me Nantes

Cana ndahet me Lazion, bashkohet me Nantes

Sport » 31 Gusht 2015 | 16:35

Nuk ka më kohë për llogari e bisedime. Afati kalimtar i verës për futbollin evropian mbyllet, ndaj çdo futbollist duhet të federohet me një klub. Ndryshe, mbetet pezull. Kjo...

Dorisela Kalaj fituese e Miss Freedom

Dorisela Kalaj fituese e Miss Freedom

Arte » 31 Gusht 2015 | 16:21

Bukuroshja nga Shqipëria, Dorisela Kalaj, është zgjedhur “Miss Freedom of the World”, në garën ku merrnin pjesë 20 bukuroshe nga pesë kontinente të botës. Gara...

Nagavci: Jemi gati pėr fillimin e vitit tė ri shkollor

Komuna » 31 Gusht 2015 | 16:06

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Arbërie Nagavci, mbajti sot takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Prishtinës, për të diskutuar fillimin e...

Kallxo.com do tė monitorojė sistemin e arsimit parauniversitar

Kallxo.com do tė monitorojė sistemin e arsimit parauniversitar

Arsim » 31 Gusht 2015 | 16:04

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, drejtori i Internews Kosova, Faik Ispahiu, dhe drejtorja e BIRN-it, Jeta Xharra, nënshkruan Marrëveshje Bashkëpunimi për...

Thellohet deficiti tregtar, nė korrik ishte 209.3 milionė €

Thellohet deficiti tregtar, nė korrik ishte 209.3 milionė €

Ekonomi » 31 Gusht 2015 | 15:58

Agjencia e Statistikave te Kosovës (ASK) publikon të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit pwr muajin korrik 2015.   Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në Kosovë...

Projekti “Kosova e Bukur“, pėrurohen edhe dy fusha sportive

Komuna » 31 Gusht 2015 | 15:08

Në fshatin Drenoc të Rahovecit, sot u përuruan dy fusha sportive dhe hapësira e rregulluar gjelbëruese në oborrin e shkollës fillore “Vëllezërit Frashëri”,...

 PD uron nxėnėsit pėr fillimin e vitit tė ri shkollor

PD uron nxėnėsit pėr fillimin e vitit tė ri shkollor

Politikė » 31 Gusht 2015 | 15:01

Partia e Drejtësisë, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, 2015/2016, ka uruar të gjithë nxënësit e Republikës së Kosovës, mësimdhënësit, por...

Thaēi priti ambasadorin e ri tė SHBA-sė

Thaēi priti ambasadorin e ri tė SHBA-sė

Politikė » 31 Gusht 2015 | 14:53

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot ambasadorin e ri të Shteteve...

Kanadaja do tė vazhdojė mbėshtetjen e pakursyer pėr Kosovėn

Politikė » 31 Gusht 2015 | 14:44

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti në takim lamtumirës Ambasadoren e Kanadasë në Zagreb, jorezidente për Kosovën, Louise LaRocque, në...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY