1—20 nga 1054 rezultate

Arkivi për Shtator 2015

Mos e teproni me perime tė gjelbra

Mos e teproni me perime tė gjelbra

Lifestyle » 30 Shtator 2015 | 21:59

Brokoli është ndoshta një nga ushqimet më të shëndetshme, apo jo? Ai është i pasur me antioksidantë, ndërsa besohet se ul rrezikun e kancerit. Brokoli i zier në...

Tė mirat e verės sė kuqe

Tė mirat e verės sė kuqe

Lifestyle » 30 Shtator 2015 | 20:10

Pirja e verës së kuqe jo vetëm ju qetëson pas një dite të gjatë, por sipas studimeve ka dhe përfitime të habitshme në shëndetin tonë. Ky fakt vlen për...

Thaēi: Kemi mbėshtetjen e EBA-s pėr anėtarėsim nė UNESCO

Thaēi: Kemi mbėshtetjen e EBA-s pėr anėtarėsim nė UNESCO

Politikė » 30 Shtator 2015 | 19:39

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit të tij...

Vihet gurthemeli i Shkollės Model nė Mitrovicė

Vihet gurthemeli i Shkollės Model nė Mitrovicė

Arsim » 30 Shtator 2015 | 18:25

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Arsim Bajrami, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, z. Kadri Veseli dhe kryetarin e Mitrovicës, z. Agim Bahtiri, kanë marrë...

Agani viziton Mitrovicėn, temė e pashmangshme prerja e drurit nė shėtitore

Agani viziton Mitrovicėn, temė e pashmangshme prerja e drurit nė shėtitore

Video » 30 Shtator 2015 | 18:15

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Ferid Agani, ka vizituar Mitrovicën, me ç’rast është pritur nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri.  Në takim...

Rama: Borxhi i Shqipėrisė nuk ėshtė shqetėsim pėr investitorėt

Rama: Borxhi i Shqipėrisė nuk ėshtė shqetėsim pėr investitorėt

Rajon » 30 Shtator 2015 | 18:12

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, në një intervistër për Reutersin, ka konfirmuar se Shqipëria është duke u përgatitur për të lëshuar një Eurobond të...

Nuk quhet rastėsisht mbretėresha e rrjeteve sociale

Nuk quhet rastėsisht mbretėresha e rrjeteve sociale

Kult » 30 Shtator 2015 | 18:05

Nuk është vështirë të kuptohen arsyet pse ajo është një nga femrat më të ndjekura “online”, aq sa e quajnë mbretëresha e rrjeteve...

Boatengu stėrvitet me Milanin

Boatengu stėrvitet me Milanin

Sport » 30 Shtator 2015 | 18:00

Schalke 04 i ka dhënë leje Kevin-Prince Boatengut të stërvitet me ish-klubin e tij Milanin. Klubi gjerman në muajin maj suspendoi mesfushorin 28-vjeçar për sjellje të...

GIZ me projekt pėr punėsimin e tė rinjve

GIZ me projekt pėr punėsimin e tė rinjve

Video » 30 Shtator 2015 | 16:46

Me qėllim promovimin e punėsimit tė rinjve tė Kosovės, Ministria e Punės dhe e Mirėqenies Sociale (MPMS) ka nėnshkruar me organizatėn Bashkėpunimi Ndėrkombėtar Gjerman (GIZ) marrėveshje bashkėpunimi me vlerė 1 milion...

Kombėtarja nė ankth pėr lėndimin e Lorik Canės

Kombėtarja nė ankth pėr lėndimin e Lorik Canės

Sport » 30 Shtator 2015 | 16:42

Kapiteni i Kombëtares përdrodhi kaviljen e kembes se majtë gjatë ndeshjes mes Lille dhe Nantës, ku la fushën duke caluar në minutën e 56 dhe ende nuk ka një parashikim te...

Shqipėria heq barrierat tregtare edhe pėr vezėt nga Kosova

Shqipėria heq barrierat tregtare edhe pėr vezėt nga Kosova

Bujqėsi » 30 Shtator 2015 | 16:30

Në vazhdën e heqjes së barrierave mes Kosovës dhe Shqipërisë për shkëmbime tregtare të produkteve bujqësore, sot Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe...

Hapet panairi i prodhimeve bujqėsore agro-industriale

Hapet panairi i prodhimeve bujqėsore agro-industriale

Video » 30 Shtator 2015 | 16:14

Në Qendrën e Panaireve në Bërnicë të Prishtinës u hap panairi rajonal i prodhimeve bujqësore, agro-industriale dhe tregtisë inverse “Prishtina 2015”, i cili...

Hapet lotaria e vizave amerikane

Hapet lotaria e vizave amerikane

Nacionale » 30 Shtator 2015 | 16:01

Nga 2 tetori, edhe shtetasit e Kosovës mund të aplikojnë për vizat e lotarisë amerikane, kanë konfirmuar zyrtarë të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të...

Eksporti i Kosovės mbulon importin vetėm 11.5 pėr qind

Eksporti i Kosovės mbulon importin vetėm 11.5 pėr qind

Ekonomi » 30 Shtator 2015 | 15:33

Agjencia e Statistikave te Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin gusht 2015.   Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në...

Haki Demolli priti ministren e Mbrojtjes sė Sllovenisė

Haki Demolli priti ministren e Mbrojtjes sė Sllovenisė

Nė fotografi » 30 Shtator 2015 | 15:27

Ministri i Forcës së Sigurisë së kosovës, Haki Demolli, ka pritur sot në një takim ministren e Mbrojtjes së Sllovenisë, Andreja Katiq.  Demolli e falënderoi...

Ministri Bajrami i pėrgjigjet ”letrės manipuluese” tė rektorit

Ministri Bajrami i pėrgjigjet ”letrės manipuluese” tė rektorit

Opinione » 30 Shtator 2015 | 14:40

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, i është përgjigjur rektorit të Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu, i cili në një letër të hapur, e...

Shėnon rritje tregtia me pakicė

Shėnon rritje tregtia me pakicė

Ekonomi » 30 Shtator 2015 | 14:33

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Tregtisë me Pakicë” për tremujorin e dytë të këtij viti. Në bazë të të...

MMPH kėrkon nga komunat ta zbatojnė Ligjin pėr Ndėrtesat e Banimit

MMPH kėrkon nga komunat ta zbatojnė Ligjin pėr Ndėrtesat e Banimit

Video » 30 Shtator 2015 | 13:47

Ministri i Mjedisit dhe i Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka ftuar komunat e Kosovës që të bashkëpunojnë për zbatimin e Ligjit për Ndërtesat e Banimit në...

Obiliqi alarmon pėr rritjen e numrit tė tė prekurve me kancer

Obiliqi alarmon pėr rritjen e numrit tė tė prekurve me kancer

Video » 30 Shtator 2015 | 13:08

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka vizituar sot komunën e Obiliqit, në kuadër të diskutimeve për Projektligjin për Zonën e Rrezikuar Mjedisore të Obiliqit dhe rreth tij, i...

Ndodh nė Prizren, e kthejnė portofolin me 765 euro

Ndodh nė Prizren, e kthejnė portofolin me 765 euro

Siguri » 30 Shtator 2015 | 12:56

Policia në Prizren ka njoftuar për një rast paksa “të pazakonshëm” që ka ndodhur dy ditë më parë në këtë qytet.  Të hënën,...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY