1—20 nga 1097 rezultate

Arkivi për Tetor 2015

Pėrse hekuri ėshtė i nevojshėm pėr trupin tuaj

Pėrse hekuri ėshtė i nevojshėm pėr trupin tuaj

Lifestyle » 31 Tetor 2015 | 21:59

Pavarësisht raportit për eliminimin e mishit të kuq të përpunuar nga dieta ushqimore pasi rrezikojmë kancerin, nuk duhet të harrojmë se hekuri, që më së shumti...

Metoda natyrale pėr tė zbutur djegien

Metoda natyrale pėr tė zbutur djegien

Lifestyle » 31 Tetor 2015 | 20:18

Nëse digjeni mënyra më e mirë për të dalë na situata është që të aplikoni metodat të ndryshme natyrale.Disa nga metodat që mund të përdorni...

Pesė ”rregullat themelore” nė lidhje

Pesė ”rregullat themelore” nė lidhje

Lifestyle » 31 Tetor 2015 | 17:18

Lidhja juaj nuk kërkon vetëm punë në ruajtjen e pasion ajo gjithashtu ka nevojë për vëmendje, mirëkuptim dhe respekt ndaj  njëri-tjetrit. Që të keni një...

Bien kėrkesat e bizneseve pėr kredi

Bien kėrkesat e bizneseve pėr kredi

Rajon » 31 Tetor 2015 | 15:01

Kreditimi i ekonomisë, në muajin shtator, pësoi sërish rënie duke dhënë një tjetër sinjal tregues se ekonomia shqiptare është në vështirësi. Nga...

Edhe Obama feston Halloweenin

Edhe Obama feston Halloweenin

Nė fotografi » 31 Tetor 2015 | 14:14

Shtëpia e Bardhe në Washington, ndryshoi pamje. Ajo u dekorua enkas për festën e Halloween-it. E i zoti i shtëpisë Barak Obama, bashkë me të shoqen pritën mysafirë...

Sė shpejti, ndriēohen edhe 47 rrugė tė Prishtinės

Sė shpejti, ndriēohen edhe 47 rrugė tė Prishtinės

Komuna » 31 Tetor 2015 | 14:04

Komuna e Prishtinës njofton se po vazhdon punën për shtrirjen e rrjetit të ndriçimit. Deri në fund të vitit, do të zgjerohet rrjeti në 47...

Sigurimi i Kuvendit nuk mund ta ndalė Haradinajn

Sigurimi i Kuvendit nuk mund ta ndalė Haradinajn

Nacionale » 31 Tetor 2015 | 13:30

Sigurimi i Kuvendit të Kosovës është munduar ta pengojë liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe disa aktivistë partiakë, që të fusnin në Kuvend dosjet me...

Me gjithė pengesat, opozita fut nė Kuvend peticionin me 203 746 nėnshkrime

Me gjithė pengesat, opozita fut nė Kuvend peticionin me 203 746 nėnshkrime

Video » 31 Tetor 2015 | 13:12

Tri partitë opozitare, VV, AAK dhe Nisma, konfirmuan se ka përfunduar nënshkrimi i peticionit të nisur tash e një kohë, kundër Asociacionit të Komunave Serbe dhe...

Saimiri mbetet pa punė, “Top Channel” s’e do

Saimiri mbetet pa punė, “Top Channel” s’e do

Kult » 31 Tetor 2015 | 12:46

Pas mbylljes së“Agon Channel” nuk dihet cili do të jetë fati i emisioneve dhe figurave të këtij televizioni, përfshirë edhe emisionin investigativ “Ç’a...

Rritje pa ndikim nė jetėn e qytetarit

Rritje pa ndikim nė jetėn e qytetarit

Ekonomi » 31 Tetor 2015 | 12:36

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, para pak ditësh deklaroi se ekonomia për këtë vit pritet të shënojë një rritje 3,8 për qind, ndërsa për vitin e ardhshëm...

Oda Ekonomike do tė pėrkrahė tė rinjtė e KREK-ut nė tė bėrit biznes

Oda Ekonomike do tė pėrkrahė tė rinjtė e KREK-ut nė tė bėrit biznes

Video » 31 Tetor 2015 | 12:27

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Këshilli i Rinisë Evropiane për Kosovën (KREK) kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi, me qëllim të përkrahjes...

Blushi: Parlamenti ėshtė mbushur me banditė

Blushi: Parlamenti ėshtė mbushur me banditė

Rajon » 31 Tetor 2015 | 12:15

Ben Blushi thotë se Parlamenti i Shqipërisë është mbushur me banditë. Sipas tij, edhe ai i Ahmet Zogut ka qenë më i civililzuar. Duke folur në emisionin “Zonë e...

​Lorik Cana kthehet nė Marseille, aty ku bėri emėr

​Lorik Cana kthehet nė Marseille, aty ku bėri emėr

Sport » 31 Tetor 2015 | 12:11

Lorik Cana, mesfushori i Nantesit, do të luajë të dielën ndaj ish skuadrës, Marseilles, aty ku u bë i famshëm si futbollist. Ish-drejtori sportiv i marsejezëve, Jose Anigo, ka...

Mustafa: E meritojmė tė jemi nė UNESCO

Mustafa: E meritojmė tė jemi nė UNESCO

Politikė » 31 Tetor 2015 | 11:44

Isa Mustafa: Fushata jonë që Kosova të jetë e barabartë ka hasur në një fushatë negative të Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është...

​Maqedonia nė pritje tė raportit tė BE-sė

​Maqedonia nė pritje tė raportit tė BE-sė

Rajon » 31 Tetor 2015 | 11:40

Një javë para publikimit të raport progresit të Komisionit Evropian për Maqedoninë, në vend ka debat nëse do ta ruajë Maqedonia statusin e kandidatit ose do ta humbë...

Njė parti austriake kundėr Kosovės nė UNESCO

Njė parti austriake kundėr Kosovės nė UNESCO

Nacionale » 31 Tetor 2015 | 11:35

Nënkryetari i partisë së Lirisë në Austri, Johan Gudenus ka thënë se do të ishte një padrejtësi e madhe nëse Kosova do të pranohej në UNESCO, duke shtuar...

Njė aeroplan rus rrėzohet nė Egjipt, 224 viktima

Botė » 31 Tetor 2015 | 11:31

Një aeroplan rus është përplasur në qendër të Sinait me 217 pasagjerë dhe 7 anëtarë të bordit. Reuters raporton se aeroplani u rrëzua në një...

Njė mama si Hurley!

Njė mama si Hurley!

Kult » 31 Tetor 2015 | 11:26

Elizabeth Hurley duket padyshim fantastike, jo vetëm për moshën e saj, por për çdo moshë. Ajo shfaqi linjat e saj mahnitëse në plazh edhe pse është 50...

Futbollisti qė u bė i famshėm me njė akrobacion (Video)

Futbollisti qė u bė i famshėm me njė akrobacion (Video)

Sport » 31 Tetor 2015 | 11:14

Elton Martins, futbollisti i Deportivo Cali, është bërë i famshëm vetëm me një gjest. Futbollisti i Deportivo Cali në Kolumbi, Elton Martins ka bërë një gjest...

Selimi: Jemi tė vendosur ta ndalim Zajednicėn

Selimi: Jemi tė vendosur ta ndalim Zajednicėn

Opinione » 31 Tetor 2015 | 11:06

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Rexhep Selimi, ka thënë se çelësi i stabilizimit politik dhe institucional në Kosovë...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY