1—20 nga 1032 rezultate

Arkivi për Nėntor 2015

Pėr njė gjumė tė rehatshėm shmangi kėto gjėra

Pėr njė gjumė tė rehatshėm shmangi kėto gjėra

Lifestyle » 30 Nėntor 2015 | 21:11

Asgjë nuk mund të zëvendësojë një gjumë të shëndetshëm, për t’ju ndihmuar ta keni atë, janë disa gjëra që nuk...

​Kushtet e Gjermanisė pėr punėtorėt nga Ballkani

​Kushtet e Gjermanisė pėr punėtorėt nga Ballkani

Biznes & Financa » 30 Nėntor 2015 | 21:00

Shqiptarët nuk kanë shanse për azil politik, por Gjermania do të hapë rrugën për ardhjen legale të fuqisë punëtore nga vendet Ballkanit, thotë Anette Kramme,...

Nga skema e ndihmės sociale pėrfitojnė 115 231 kosovarė

Nga skema e ndihmės sociale pėrfitojnė 115 231 kosovarė

Nacionale » 30 Nėntor 2015 | 20:00

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Mirëqenies Sociale për tremujorin e tretë (TM3) të vitit 2015. Ky publikim ofron të dhëna për...

Si tė menaxhoni tė ardhurat

Si tė menaxhoni tė ardhurat

Lifestyle » 30 Nėntor 2015 | 18:55

Vetëdijësohu për të ardhurat tuaja. Nëse dëshiron të bëhesh i pavarur, duhet të mësosh të paguash të gjitha obligimet me të ardhurat tua, në...

Ndėrtesa e Qeverisė bėhet portokalli, kundėr dhunės

Ndėrtesa e Qeverisė bėhet portokalli, kundėr dhunės

Nacionale » 30 Nėntor 2015 | 18:53

Ndërtesa kryesore e Qeverisë së Kosovës, sonte është ndriçuar me ngjyrë portokalli për të shënuar 16 ditët të aktivizmit kundër dhunës në...

Rahoveci mblodhi 82% tė tė hyrave, shpenzoi 72% tė buxhetit

Rahoveci mblodhi 82% tė tė hyrave, shpenzoi 72% tė buxhetit

Komuna » 30 Nėntor 2015 | 18:40

Kuvendi Komunal i Rahovecit mbajti sot mbledhjen e 11-të për këtë vit, me ç’rast aprovoi raportin për realizimin e buxhetit komunal për periudhën janar - shtator...

Diskutim publik rreth udhėzimeve administrative pėr TAK dhe TAP

Diskutim publik rreth udhėzimeve administrative pėr TAK dhe TAP

Video » 30 Nėntor 2015 | 17:29

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), në bashkëpunim me Ministrinë e Financave, sot ka mbajtur një takim me palët e interesit, ku janë diskutuar draft-udhëzimet administrative...

Sigurimi me maska nė Kuvend

Sigurimi me maska nė Kuvend

Nė fotografi » 30 Nėntor 2015 | 17:13

Pjesëtarë të sigurimit, të veshur me gaz-maska, qëndrojnë në hyrje të sallës ku po zhvillon punimet Kuvendi i Kosovës. Seanca po mbahet pa opozitën, pasi Kryesia...

Hamburgu i ka thėnė JO Olimpiadės 2024

Hamburgu i ka thėnė JO Olimpiadės 2024

Sport » 30 Nėntor 2015 | 17:00

Banorët e qytetit gjerman të Hamburgut kanë votuar kundër organizimit të Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike më 2024. Hamburgu ka qenë njëri nga pesë qytetet e mbetura...

Vallja shqiptare ndez arenėn e basketbollit NBA (Video)

Vallja shqiptare ndez arenėn e basketbollit NBA (Video)

Kuriozitete » 30 Nėntor 2015 | 16:33

Tingujt e muzikës shqiptare dhe vallja e një grupi kërcimtarësh janë bërë performanca e veçantë e një ndeshjeje në arenën “Air Canada...

Eksporti i mallrave kosovare ra pėr 8.5%, rritet importi

Eksporti i mallrave kosovare ra pėr 8.5%, rritet importi

Ekonomi » 30 Nėntor 2015 | 16:09

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin tetor 2015.   Të dhënat e Tregtisë së Jashtme...

Zafir Berisha kacafytet me policinė

Zafir Berisha kacafytet me policinė

Video » 30 Nėntor 2015 | 16:00

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha, është  kacafytur me një pjesëtar të policisë së Kosovës, gjatë kohës kur ai po tentonte të largonte gazin...

PK: Shala e Kurteshi u arrestuan se hodhėn lotsjellės

PK: Shala e Kurteshi u arrestuan se hodhėn lotsjellės

Politikė » 30 Nėntor 2015 | 15:51

Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e deputetëve Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi. Përmes një komunikate për medie policia njofton se Shala dhe Kurteshi janë arrestuar, pasi...

Deda: Suspendimi i opozitės ėshtė suspendim i demokracisė

Deda: Suspendimi i opozitės ėshtė suspendim i demokracisė

Politikė » 30 Nėntor 2015 | 15:09

Deputeti i moderuar i Vetëvendosjes, Ilir Deda, suspendimin e opozitës e ka quajtur suspendim të demokracisë. Në një postim përmes rrjetit Facebook ai ka shkruar: Suspendimi i...

Limaj: Pushteti i frikėsuar nga protesta masive (Video)

Limaj: Pushteti i frikėsuar nga protesta masive (Video)

Politikė » 30 Nėntor 2015 | 14:55

Kryetari i Nismas, Fatmir Limaj, pas ndërprerjes së seancës, ka thënë se pushteti u frikësua nga pjesëmarrja masive e qytetarëve dhe u kthye në një pushet regjim, ku...

Kryesia pėrjashton opozitėn, veē Bytyqit dhe Dedės

Kryesia pėrjashton opozitėn, veē Bytyqit dhe Dedės

Politikė » 30 Nėntor 2015 | 14:47

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotme, mori vendim për përjashtimin individual ditor të deputetëve të opozitës që kanë...

Jenner kalėron nudo

Kult » 30 Nėntor 2015 | 14:47

Teksa mjaft VIP-a të tjerë kanë publikuar selfie të tyre nudo në tualet, apo kudo tjetër, për të përhapur lakuriqësinë e tyre në internet, supermodele si...

Nisin ”Javėt e Biznesit”, konsumi i prodhimeve vendėse nxit zhvillimin

Nisin ”Javėt e Biznesit”, konsumi i prodhimeve vendėse nxit zhvillimin

Video » 30 Nėntor 2015 | 14:44

Me moton “Unë konsumoj prodhime vendore, po ju!” kanë nisur “Javët e biznesit kosovar”. Projekti tashmë tradicional, organizohet për herë të 13-të nga...

Kuvendi vazhdon punimet nė sallėn kryesore, pa opozitėn

Kuvendi vazhdon punimet nė sallėn kryesore, pa opozitėn

Politikė » 30 Nėntor 2015 | 14:38

Ligjvënësit e pozitës janë rikthyer në sallën kryesore të Kuvendit të Kosovës, ku ka nisur seanca e rregullt plenare pa praninë e opozitës. Pak minuta kanë...

Konjufca thėrret protestė gjithėpopullore pėr rrėzimin e Qeverisė

Konjufca thėrret protestė gjithėpopullore pėr rrėzimin e Qeverisė

Video » 30 Nėntor 2015 | 14:38

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka deklaruar se pushteti është duke tentuar ta zhdukë opozitën. Ai ka thënë se do të ketë...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY