1—20 nga 1093 rezultate

Arkivi për Dhjetor 2015

Lumturia mund tė nuhatet

Lifestyle » 31 Dhjetor 2015 | 18:47

Ekziston një aromë e caktuar që njerëzit e ndjenjë tek njëri-tjetri dhe ajo është lumturia. Ky sekret qëndron tek djersa. Një psikolog këtë e ka konfirmuar...

Top skandalet e vitit 2015 nė showbiz

Kult » 31 Dhjetor 2015 | 17:00

Viti 2015 ishte një vit i skandaleve për vipat tanë. Nga lidhja e dyshuar e Afrona Dikës me Blero Muharremin deri në rrahjen e mundshme të Ernest Dukës (Stines) dhe Flori Mumajesit....

U bėnė prindėr gjatė 2015-ės

Kult » 31 Dhjetor 2015 | 15:00

Ky vit që po lëmë pas, ka sjellë gjithashtu bekimin e të qenit prindër për shumë personazhe të njohur të jetës publike. Kështu personazhe si Hueyda El...

84 kandidatė marrin certifikatat e provimit tė jurisprudencės

Video » 31 Dhjetor 2015 | 12:38

Tetëdhjetë e katër kandidatë kanë marrë, sot në ditën e fundit të vitit 2015, certifikatat e provimit të jurisprudencës, me çka atyre iu hapet rruga të...

Mourinho refuzon Realin, sepse kampioni dihet

Sport » 31 Dhjetor 2015 | 11:54

Jose Mourinho e ka refuzuar Real Madridin. Ish-trajneri i kësaj skuadre thuhet se kishte ofertë zyrtare nga Florentino Perez të cilës i ka thënë JO me ironi të madhe. “Nuk jam...

Ēka i kėrkon babadimrit prezantuesja simpatike?

Kult » 31 Dhjetor 2015 | 11:40

Kur u shfaq për herë të parë në televizion, Revista Who realizoi një intervistë me të, e pak muaj më vonë ajo u bë pjesë e rubrikës “Dua stilin e...

Elis Hysaj sė shpejti baba

Kult » 31 Dhjetor 2015 | 11:23

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elis Hysaj, pritet të bëhet baba së shpejti. Bashkëshortja e tij, vajza që mbajti për një vit kurorën e “Miss...

Policia pėrgatit plan operativ pėr Vitin e Ri

Siguri » 31 Dhjetor 2015 | 11:17

Policia e Kosovës për festën e Vitit të Ri ka përgatitur planin operativ “Fundviti 2015”, për të ofruar siguri në tërë territorin e Republikës së...

Ēfarė tregon gjuha pėr organizmin?

Lifestyle » 31 Dhjetor 2015 | 11:15

Gjuha, më saktë shenjat që jep ajo, mund të luajnë rol të rëndësishëm në mbrojtjen e shëndetit të organizmit. Ekzistojnë tri zona kryesore në...

Kosova rrezikohet tė pėrballet me emigrim ilegal edhe mė 2016

Politikė » 31 Dhjetor 2015 | 11:09

Në fundin e vitit 2014 dhe në fillimin të vitit 2015 shumë qytetarë të Kosovës ia mësyn shteteve evropiane duke emigruar ilegalisht me shpresën se do të siguronin...

20 goleadorėt e vitit

Sport » 31 Dhjetor 2015 | 11:03

Viti që po e lëmë pas ishte i mbushur me përballje të forta, befasi, fitore të thella e humbje të papritura. Por ata që e shënojnë më shumë se kushdo...

Brukseli anulon fishekzjarret e Vitit tė Ri

Botė » 31 Dhjetor 2015 | 10:57

Hedhja e fishekzjarreve të Vitit të Ri në Bruksel është anuluar për shkak të kërcënimeve për një sulm të mundshëm ekstremist. Autoritetet e qytetit...

Njė vit i keq pėr ekonominė

Ekonomi » 31 Dhjetor 2015 | 10:55

Me disa lëvizje pozitive në aspektin ekonomik, viti që po e lëmë pas nuk ka qenë shumë favorizues për zhvillimin e përgjithshëm ekonomik në...

Njė vit i rėndė

Opinione » 31 Dhjetor 2015 | 10:51

Erdhi fundi i njjë viti të vështirë për Kosovën. U nis me projekte të përfolura në të gjitha rrafshet. Pas gjashtë muajsh të humbura pas zgjedhjeve të...

Apeli: Lėndėt kundėr korrupsionit, prioritet

Siguri » 31 Dhjetor 2015 | 10:25

Gjykata e Apelit e Kosovës gjatë këtij viti ka pasur në punë 26 raste që kanë të bëjnë me veprat penale kundër detyrës zyrtare dhe korrupsionit zyrtar....

Rita shpalos fizikun e saj nė Miami

Kult » 31 Dhjetor 2015 | 09:34

Këngëtarja me origjinë shqipëtare Rita Ora, ka zgjedhur që për vitin 2015 gjithnjë të qëndronte në në vëmendjen e të gjithëve e edhe në top...

Thaēi: Marrėveshjet ndėrkombėtare nuk janė lojė fėmijėsh

Politikė » 31 Dhjetor 2015 | 09:25

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se do të devalvohej shtetësia e Kosovës nëse do të tërhiqeshin nënshkrimet nga dy marrëveshjet, ajo...

Ambasadori i Norvegjisė: Vetėvendosje ka zgjedhur rrugėn e Enver Hoxhės

Politikė » 31 Dhjetor 2015 | 09:02

Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë dhe Shqipëri, Jan Braathu, ka komentuar në një postim në Facebook të zv/ministrit, Bajram Gecaj lidhur me sjelljet e Lëvizjes...

10 gjėra qė njerėzit e suksesshėm i bėjnė pas pune

Lifestyle » 31 Dhjetor 2015 | 08:27

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse disa njerëz janë më të suksesshëm dhe çfarë bëjnë ata për ta arritur këtë? Një eksperte e...

Delawie: Dikush duhet tė arrestohet pėr korrupsion

Nacionale » 31 Dhjetor 2015 | 08:23

Në një intervistë dhënë “Zërit”, ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka thënë se e ardhmja e Kosovës varët shumë nga luftimi i...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY