1—20 nga 1609 rezultate

Arkivi për Janar 2016

Milani shkatėrron Interin

Sport » 31 Janar 2016 | 22:49

Milani ka dalë triumfues në derbin "Della Madonnina" që u zhvillua në "San Siro". Skuadra e Sinisha Mihajloviqit, ka rrëmbyer tri pikët e plota ndaj...

Mos iu tregoni miqve se jeni tė lumtur

Lifestyle » 31 Janar 2016 | 22:03

Sipas një studimi të kryer në Harvard, i cili është publikuar nga revista "Psychological Science", nuk duhet t’iu tregosh miqve që je i lumtur. T’iu...

Kapiteni i thotė lamtumirė Chelseas

Sport » 31 Janar 2016 | 21:27

Kapiteni John Terry do të largohet nga Chelsea në fund të sezonit pasi klubi nuk ka rënë dakord për t’ia rinovuar kontratën siç ka ndodhur në 18 sezonet e fundit....

Davutoğlu paralajmėron Rusinė

Botė » 31 Janar 2016 | 21:22

Kryeministri turk, Ahmet Davutoğlu, duke iu referuar shkeljes së hapësirës ajrore turke nga një avion rus, ka deklaruar se është e pamundur që Rusia të mbulojë disa...

Tė enjten kthehet bora

Nacionale » 31 Janar 2016 | 21:18

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti në Kosovë nga dita e hënë deri të mërkurën do të jetë nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta,...

Mbi 1,2 milion euro rimbursim nga kuponėt fiskalė

Biznes & Financa » 31 Janar 2016 | 21:16

Më shumë se 1 milion e 200 mijë euro është vlera e mjeteve që ka shpërndarë Administrata Tatimore e Kosovës, nga muaji prill deri në shtator, për...

Bayerni vazhdon me fitore falė golave nga Lewandowski

Sport » 31 Janar 2016 | 20:39

Bayern Munichu ka vazhduar me fitore në vitin 2016, këtë herë duke fituar në shtëpi ndaj Hoffenheimit me rezultat 2-0. Bavarezët dukeshin një skuadër nga një planet...

Hoxhaj: Serbia tė ndėrpresė taktikat terroriste kundėr pavarėsisė

Politikė » 31 Janar 2016 | 20:27

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar deklaratat e presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliq, i cili ka lidhur Kosovën me terrorizmin. Sipas...

Dy tė rinj nga Deēani vdesin nė aksident

Siguri » 31 Janar 2016 | 20:23

Në një aksident komunikacioni në Pejë sot kanë humbur jetën dy të rinj dhe një tjetër ka marrë lëndime të rënda. Sipas policisë rreth...

Gjest i madh nga Messi, takon fėmijėn afgan

Kuriozitete » 31 Janar 2016 | 20:17

Fëmijës afgan, Murtaza Ahmadi, më në fund t’i realizohet ëndrra që ta takojë idhullin e tij, Lionel Messi Vogëlushi u shfaq në rrjetet sociale me një...

Kur hėna gjendet mes tokės e satelitit tė NASA-s

Nė fotografi » 31 Janar 2016 | 20:11

Duket se kjo fotografi është bërë photoshop, por është foto krejtësisht e vërtetë. Ky është çasti kur Hëna gjendet mes Tokës dhe satelitit të...

Bradley ndahet me Irinėn shkaku i nėnės

Kult » 31 Janar 2016 | 20:09

Aktori Bradley Cooper dhe Irina Shayk i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Mediat rozë raportojnë se marrëdhënia e tyre ka marrë fund për shkak të debateve të...

Shpėrbėrja e Mbrojtjes Civile vetėm nė letėr

Politikė » 31 Janar 2016 | 20:04

Serbia ende nuk e ka dëshmuar ligjërisht shpërbërjen e “Mbrojtjes Civile” në veri të Kosovës. BE nuk jep një përgjigjeje nëse Serbia e ka kryer...

Viti i parė i martesės mė i palumturi

Lifestyle » 31 Janar 2016 | 20:00

Hulumtimi më i ri i Qendrës për Cilësinë e Jetës në Australi tregon se çiftet në vitin e parë të martesës janë më të...

Babai qėllon me thikė dy vajzat e tij, njėra vdes nė spital

Rajon » 31 Janar 2016 | 19:45

Një krim brenda familjes ka tronditur kryeqytetin këtë të dielë, pasi babai ka vrarë vajzën e tij dhe ka plagosur me thikë tjetrën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Napoli mbetet lider

Sport » 31 Janar 2016 | 19:35

Napoli, falë dyshes Higuain dhe Callejon , deklasoi skuadrën Empoli. Skuadra toskane ishte ajo që kaloi e para në epërsi me anë të një goli nga...

Chelsea kualifikohet lehtėsisht nė fazėn tjetėr

Sport » 31 Janar 2016 | 18:59

Chelsea është kualifikuar në të tetën e finales të Kupës FA pas fitore ndaj Milton Keynes Dons me rezultat 1-5. Blutë u treguan superior gjatë gjithë takimit,...

Serbia mund ta njohė specifikėn, por jo pavarėsinė e Kosovės

Politikė » 31 Janar 2016 | 18:44

Serbia është e obliguar të arrijë një marrëveshje me Kosovën para se të hyjë në Bashkimin Evropian e kjjo marrëveshje do të jetë shumë...

Prezantuesja e motit

Nacionale » 31 Janar 2016 | 18:37

Quhet Yanet Garcia dhe është prezantuese e motit në Meksikë. Ajo është një ndër femrat më të nxehta dhe më seksi në ekranet e Meksikës. Me siguri...

Arrestohet njė i dyshuar pėr rastin e vrasjes sė Egzon Mazrekut

Nacionale » 31 Janar 2016 | 18:29

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të shtunën, kanë arrestuar një person, i cili dyshohet se ka qenë pjesëmarrës në rastin e vrasjes së Egzon Mazrekut...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY