1—20 nga 1691 rezultate

Arkivi për Shkurt 2016

Lavezzi: Refuzova gjigandėt pėr Kinėn

Lavezzi: Refuzova gjigandėt pėr Kinėn

Sport » 29 Shkurt 2016 | 22:48

Ish sulmuesi i Napolit dhe PSG-së, Ezequiel Lavezzi ka konfirmuar se ka refuzuar tre skuadra të mëdha për t'u transferuar në Kinë tek Hebei Fortune. "Më pëlqeu...

Vetitė e mira tė piperit tė kuq

Vetitė e mira tė piperit tė kuq

Lifestyle » 29 Shkurt 2016 | 22:45

Një nga erëzat më të njohura dhe më të përdorura nga njerëzit është piperi i kuq djegës. Sipas dr. Richard Schulze, kjo erzë mund të konsiderohet si...

Furgoni qė u pėrdor nė “Shok”, fatsjellės

Furgoni qė u pėrdor nė “Shok”, fatsjellės

Nacionale » 29 Shkurt 2016 | 22:33

Makina e familjes Zeqiri nga Stan Tėrgu, njė furgon i kuq, ishte pjesė e filmit “SHOK”, i cili u nominua pėr ēmimin prestigjioz Oskar, njofton Klan Kosova. E pronari i kėtij mjeti tė cilin e kishte blerė para 16...

Ēitaku nė KS kėrkon drejtėsi pėr gratė e dhunuara

Ēitaku nė KS kėrkon drejtėsi pėr gratė e dhunuara

Politikė » 29 Shkurt 2016 | 22:30

Ambasadorja e Kosovės nė SHBA, Vlora Ēitaku, nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit ka folur edhe njėherė pėr krimet e luftės qė Serbia ka shkaktuar nė Kosovė, duke vėnė theksin te gratė e dhunuara pėr tė cilat ajo shtoi...

Prindėrit nė hall pėr regjistrimin e fėmijėve qė lindin mė 29 shkurt

Arsim » 29 Shkurt 2016 | 22:22

Pėrtej legjendave urbane, viti “i brishtė” nė Shqipėri nuk ka ndonjė traditė tė veēantė, apo gjėra qė duhen apo nuk duhen bėrė mė 29 shkurt. Sipas shifrave zyrtare, nė Shqipėri jetojnė 2.650 persona, tė cilėt janė...

Kush nuk e pėrkrahu Demaēin pėr president (Video)

Kush nuk e pėrkrahu Demaēin pėr president (Video)

Politikė » 29 Shkurt 2016 | 21:55

Ishte propozuar me emėr e mbiemėr pėr ta zėnė vendin e Behgjet Pacollit, presidentit tė shkarkuar nga Gjykata Kushtetuese. Por, atėbotė, Adem Demaēin, nuk e mbėshtetėn te gjitha partitė. E tash 5 vite, mė vonė, ėshtė...

Ku duhet hedhur parfumi?

Lifestyle » 29 Shkurt 2016 | 21:51

Shumica prej nesh mendon se ajo çfarë na duhet është thjesht shumë parfum, por jo. Ajo çfarë duhet të dini janë vendet ku duhet ta aplikoni parfumin tuaj që era...

Hoxhaj: Kujdes nga Viberi – mbledh tė dhėnat nga telefonat tuaj (Video)

Hoxhaj: Kujdes nga Viberi – mbledh tė dhėnat nga telefonat tuaj (Video)

Nacionale » 29 Shkurt 2016 | 21:31

Mentor Hoxhaj, mbikëqyrës shtetëror në Agjencinë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, sonte në emisionin Puls të KTV-së publikoi të dhëna për...

E vėrteta e takimit mes Interit dhe Ergys Kaces

E vėrteta e takimit mes Interit dhe Ergys Kaces

Sport » 29 Shkurt 2016 | 21:29

Lajmet e fundit qė qarkulluan nėpėr mediet italiane rreth njė interesimi tė Interit pėr anėtarin e Kombėtares Shqiptare, Ergys Kace, janė tė vėrteta. Ky konfirmim vjen nga agjenti i Kaces, Nikos Kagioulis, i cili pėr...

Kėshtu bllokohet Parlamenti, 115 orė fjalim pa u ndalur

Kėshtu bllokohet Parlamenti, 115 orė fjalim pa u ndalur

Botė » 29 Shkurt 2016 | 20:47

Opozita në Korenë Jugore e ka bllokuar parlamentin e vendit për shkak të një projektligji për anti-terrorizimin dhe siguri nacionale. Opozitarët kanë përdorur metodën...

Rrugėtimi i filmit “Shok” drejt Oscarit (Video)

Rrugėtimi i filmit “Shok” drejt Oscarit (Video)

Arte » 29 Shkurt 2016 | 20:45

14 janari do të mbahet në mend si datë historike për kinematografinë shqiptare. Kosova shënoi arritjen më të madh në historinë e industrisë së filmit. Filmi...

Flet asambleisti i LDK-sė i therur nė Pejė (Video)

Flet asambleisti i LDK-sė i therur nė Pejė (Video)

Siguri » 29 Shkurt 2016 | 20:37

Midis qytetit e në pikë të ditës. Pikërisht këtu në sheshin Haxhi Zeka në Pejë, Milazim Shala u ther me thikë, të hënën. Por, këshilltari...

Degėt e LDK-sė pėrkrahje tė palėkundur pėr lidershipin e tyre

Degėt e LDK-sė pėrkrahje tė palėkundur pėr lidershipin e tyre

Politikė » 29 Shkurt 2016 | 20:23

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Republikës, Isa Mustafa, ka mbajtur takim me kryetarët e degëve të LDK-së. Gjatë takimit, u...

Thaēi: Do tė punoj pėr afrimin e skenės politike

Thaēi: Do tė punoj pėr afrimin e skenės politike

Politikė » 29 Shkurt 2016 | 20:21

Presidenti Hashim Thaēi nė njė intervistė pėr RTK-nė ka thėnė se zgjedhja e tij ka qenė nė pajtueshmėri me Kushtetutėn. “Procesi i zgjedhjes sime ka qenė proces i rregullt dhe transparent para qytetarėve dhe...

Mendohet shkėmbimi El Shaarawy - Iturbe

Mendohet shkėmbimi El Shaarawy - Iturbe

Sport » 29 Shkurt 2016 | 20:16

Zyrtarët e klubit kuq e zi mendojnë shkëmbimin El Shaarawy - Iturbe. Iturbe aktualisht është i huazuar nga Roma në Premier League te skuadra e Bournemouth-it, ndërsa El Shaarawy...

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Napoli

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Napoli

Sport » 29 Shkurt 2016 | 20:08

Fiorentina dhe Napoli kanë publikuar formacionet zyrtare. Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Fiorentina – Napoli, e cila do të zhvillohet në kuadër të Serie...

Pato debuton pėr Chelsean nė dy ndeshjet e ardhshme

Pato debuton pėr Chelsean nė dy ndeshjet e ardhshme

Sport » 29 Shkurt 2016 | 20:06

Trajneri i Chelseat, Guus Hiddink, ka deklaruar se sulmuesi Alexandre Pato do të debutojë në dy ndeshjet e ardhshme të “Bluve”. Braziliani, që iu bashkua skuadrës londineze...

Gjashtė ushqime qė largojnė nikotinėn nga trupi

Gjashtė ushqime qė largojnė nikotinėn nga trupi

Lifestyle » 29 Shkurt 2016 | 20:00

Nikotina shkakton rritje të shpejtë të tensionit të gjakut dhe dëme serioze në mushkëri. Për më tepër, edhe në qoftë se ndaloni pirjen e duhanit, efekti i...

Ymeri: Thaēi bleu votat e deputetėve pėr president

Ymeri: Thaēi bleu votat e deputetėve pėr president

Politikė » 29 Shkurt 2016 | 19:58

Kryetari i Lėvizjes Vetėvendosje, Visar Ymeri, tha se procesi i zgjedhjes sė presidentit tė ri tė Kosovės ėshtė pėrshkuar me ndėrhyrje e shantazhe ndaj deputetėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės. Duke ritheksuar...

Pse Adem Jashari dyshonte nė Rexhep Selimin?

Pse Adem Jashari dyshonte nė Rexhep Selimin?

Nacionale » 29 Shkurt 2016 | 19:47

As ambasadori Ramiz Lladrovci, qė e nxori nė publik njė episod tė turbullt tė pėrplasjeve nė mes Adem Jasharit e Rexhep Selimit, por as vetė deputeti Selimi, nuk pranuan ta sqaronin kėtė incident. Megjithatė, dikush...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY