1—20 nga 2302 rezultate

Arkivi për Mars 2016

Pse nuk na pėlqen zėri ynė kur e dėgjojmė tė regjistruar

Pse nuk na pėlqen zėri ynė kur e dėgjojmė tė regjistruar

Lifestyle » 31 Mars 2016 | 23:01

U ka ndodhur të gjithëve. Herën e parë që kemi dëgjuar zërin tonë të regjistruar, nuk na ka pëlqyer. Dhe për këtë ka një shpjegim, madje...

Buka e bardhė mė e shėndetshme! Kujt t’i besojmė?

Buka e bardhė mė e shėndetshme! Kujt t’i besojmė?

Lifestyle » 31 Mars 2016 | 21:33

Tashmë 20 vjet shkencëtarët theksojnë që buka e bardhë është shkaktare që jemi të lodhur, që na fryhet stomaku, që jemi shëndoshur, që na dhemb...

Kur dhe si tė pushosh nga puna njė punonjės?

Kur dhe si tė pushosh nga puna njė punonjės?

Kėshilla Biznesi » 31 Mars 2016 | 21:22

Ish-drejtori i Operacioneve të përditshme ishte më shumë se një koleg për mua. Ne ishim miq shumë të mirë. Ne shpenzonin shumë orë në zyrë bashkë,...

Sa ka ndryshuar Ami nė 10 vjet

Sa ka ndryshuar Ami nė 10 vjet

Kult » 31 Mars 2016 | 20:44

Amarda Toska e njohur nga të gjithë si Ami, e ka nisur karrierën e saj televizive si balerinë e trupes së baletit në televizionin “Klan”. Me tej spektakli “Netë...

10 karakteristikat e njerėzve me inteligjencė tė lartė emocionale

10 karakteristikat e njerėzve me inteligjencė tė lartė emocionale

Kėshilla Biznesi » 31 Mars 2016 | 20:40

Pse disa njerëz arrijnë më shumë sukses se sa të tjerët? Çfarë ka në mënyrën se si sillen dhe ndërveprojnë këta njerëz, me çarë...

Sheshel pas lirimit, ironizon me vendimin e Hagės

Sheshel pas lirimit, ironizon me vendimin e Hagės

Rajon » 31 Mars 2016 | 20:35

Tribunali i OKB-së në Hagë e liroi ultranacionalistin serb Vojislav Sheshel të akuzuar për krime lufte. Akuzat nuk mundën të provohen dhe kësisoj Shesheli është...

Nga nesėr ēmimi i energjisė elektrike paguhet 30 % mė lirė

Nga nesėr ēmimi i energjisė elektrike paguhet 30 % mė lirė

Ekonomi » 31 Mars 2016 | 20:05

Nga nesër (e premte) do të fillojnë tarifat verore të shpenzimit të energjisë elektrike. Ashtu siç i ka përcaktuar Zyra e Rregullatorit të Energjisë, çmimet e...

Shesheli do tė arrestohet nėse vjen nė Kosovė

Shesheli do tė arrestohet nėse vjen nė Kosovė

Politikė » 31 Mars 2016 | 20:00

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi sapo ka bërë një deklaratë të fortë në rrjetin social...

I dashuri i Diellzės disa vjet mė i ri (Foto)

I dashuri i Diellzės disa vjet mė i ri (Foto)

Kult » 31 Mars 2016 | 20:00

Diellza Kolgeci ka kohe qe po mbanë privatë lidhjen e saj më arkitektin. Në emisionin “Natën” me Fatmir Spahiun ka pranuar lidhjën e saj. Sipas disa burimeve ai quhet...

Juve interesohet pėr terminatorin e Barēės

Juve interesohet pėr terminatorin e Barēės

Sport » 31 Mars 2016 | 19:52

Sipas Tuttosport, klubi italian Juventus, ka shprehur interesim për mbrojtësin e Barcelonës, Thomas Vermaalen. Klubi italian do të tentojë që në afatin kalimtar të verës...

Pozita ofertė konkrete opozitės

Pozita ofertė konkrete opozitės

Politikė » 31 Mars 2016 | 19:30

Oferta për opozitën për daljen nga kriza politike, e paralajmëruar pak ditë parë nga Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, do të zyrtarizohet gjatë muajit maj,...

Lotėt e burrit, qė kundėrshton faljen e tokės Malit tė Zi (Video)

Lotėt e burrit, qė kundėrshton faljen e tokės Malit tė Zi (Video)

Nacionale » 31 Mars 2016 | 19:20

Caktimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk po kundërshtohet vetëm nga partitë politike por po kundërshtohet fuqishëm edhe nga banorët e brezit kufitar, të...

Agani nė Podgoricė, merr pjesė nė konferencėn pėr ndryshimet klimatike

Agani nė Podgoricė, merr pjesė nė konferencėn pėr ndryshimet klimatike

Nacionale » 31 Mars 2016 | 19:08

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka udhëtuar në Republikën e  Malit të  Zi,  ku do të marrë pjesë në panelin e lartë të...

Gjykata vendos se presidenti afrikan shkeli kushtetutėn

Gjykata vendos se presidenti afrikan shkeli kushtetutėn

Botė » 31 Mars 2016 | 19:01

Gjykata e Lartë në Afrikën e Jugut ka vendosur që Presidenti Jacob Zuma ka shkelur kushtetutën, kur nuk arriti që të paguajë paratë e qeverisë që i kishte shpenzuar...

Sėrish tronditet Turqia

Sėrish tronditet Turqia

Nė fotografi » 31 Mars 2016 | 18:58

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin juglindor të Diyarbakirit në Turqi, në shënjestër të të cilit ka qenë një automjet i forcave policore pranë...

Kroatėt e kanė njė porosi pėr Sheshelin: Eja, por do tė arrestojmė!

Kroatėt e kanė njė porosi pėr Sheshelin: Eja, por do tė arrestojmė!

Botė » 31 Mars 2016 | 18:25

Kryeministri kroat Tihomir Oreshkoviq, ka deklaruar se do të arrestojnë liderin e radikalëve Vojisllav Sheshel nëse vendosë t’i vizitojë. Pas lirimit të sotëm të...

Dumoshi demanton goditjen me mollė, pritje e pėrzemėrt nė Junik

Dumoshi demanton goditjen me mollė, pritje e pėrzemėrt nė Junik

Politikė » 31 Mars 2016 | 18:21

Vlora Dumoshi, shefe e stafit të Kryeministrit, ka demantuar lajmet se kryeministri Isa Mustafa është goditur me mollë gjatë vizitës në Junik. Dumoshi ka thënë se në...

18 tė vdekur nga shembja e mbikalimit nė Indi

18 tė vdekur nga shembja e mbikalimit nė Indi

Botė » 31 Mars 2016 | 18:04

Në qytetin lindor indian Calcutta, është shembur një mbikalim. Si pasojë e kësaj shembjeje kanë mbetur të vdekur të paktën 18 persona deri më tani dhe disa...

Naftėtarėt mbėshtesin masėn e reciprocitetit ndaj Serbisė

Naftėtarėt mbėshtesin masėn e reciprocitetit ndaj Serbisė

Ekonomi » 31 Mars 2016 | 17:59

Shoqata e naftëtarëve të Kosovës e ka mbështetur Qeverinë e Kosovës për vendimin e marrë për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, e cila nuk i...

Kusari-Lila do tė heq dorė nga strukturat e AKR-sė

Kusari-Lila do tė heq dorė nga strukturat e AKR-sė

Politikė » 31 Mars 2016 | 17:56

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka bërë të ditur se nuk do të kandidojë në zgjedhjet për strukturat udhëheqëse të Aleancës Kosova...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY